Świat pełen niespodzianek – musical dla dzieci


Świat pełen niespodzianek to musical dla dzieci, w którym możemy zobaczyć plejadę gwiazd Polsatu. Oprócz znanych osobistości tj. Krzysztof Ibisz, Stanisław Karpiel-Bułecka, czy też Kasia Moś zagrało w nim ponad sześćdziesięciu dziecięcych tancerzy. Barwne kostiumy oraz zróżnicowana muzyka nadają musicalowi wyjątkową atmosferę. Przenoszą nas do szkolnych ławek oraz korytarzy, a także do bajkowego lasu i krainy lodu. Musical nie tylko bawi, ale przekazuje także bardzo ważne wartości.
 
Reżyser musicalu Świat pełen niespodzianek: Bolesław Pawica

Świat pełen niespodzianek – pierwszy w Polsce projekt branded centent  

Źródło Polsat

Świat pełen niespodzianek to pierwszy w Polsce projekt branded content. Musical dla najmłodszych powstał przy współpracy Kinder Niespodzianki oraz Polsatu. Premiera w kinie odbyła się 15. grudnia 2021. Kilka dni później Świat pełen niespodzianek można było obejrzeć w telewizji.

Świat pełen niespodzianek – muzyczna oprawa

Źródło Polsat

Na potrzeby musicalu Świat pełen niespodzianek powstało dziesięć piosenek. Kasia Moś zaśpiewała piosenkę przewodnią musicalu Drogowskazy. Zagrała ona także rolę w musicalu. Wcieliła się w postać nauczycielki. 

Świat pełen niespodzianek – wspaniała obsada

Źródło Polsat

W musicalu zagrały gwiazdy tj.:
  • Krzysztof Ibisz w roli łosia
  • Stanisław Karpiel-Bułecka w roli orła
  • Mariusz Kałamaga
  • Barbara Kurdej-Szatan
  • Klaudia Halejcio, Magdalena Kajrowicz i Wiktoria Gąsiewska w roli wiewióenserek

Świat pełen niespodzianek – szkolna przyjaźń

Żródło Polsat

Szkolna przyjaźń między koleżankami Lilą oraz Wiki zostaje wystawiona na próbę. Lila to spokojna dziewczynka, która zbiera zabawki z Kinder Niespodzianki Natoons. Ma bardzo bogatą wyobraźnię. Nudząc się ucieka do świata fantazji. Gdy Wiki wraz z resztą koleżanek oraz kolegów wyśmiewa się z jej dziecinnego hobby, Lila stwierdza, że figurki Natoons z jajka niespodzianki to jej najlepsi przyjaciela. Czuje się zawiedziona swoją dominującą koleżanką, która marzy o karierze modelki, aktorki oraz piosenkarki. 

To trudna przyjaźń. Dziewczynki są bowiem bardzo różne. Podczas gdy jedna z nich wciąż jest dzieckiem, do tego niezbyt pewnym siebie, drugiej popularność w szkole niemalże "uderza do głowy". Czy dziewczynki pozostaną przyjaciółkami pomimo dzielących je różnic? "Z każdym można się dogadać, wystarczy tylko chcieć".

Świat pełen niespodzianek – braterska miłość

Źródło Polsat

Braterska miłość Kamila i Aleksa również nie należą do łatwych. Aleks źle znosi przyjście na świat swojego brata. Bycie starszym bratem oznacza dla niego drugoplanową rolę w życiu rodziny. 

Jego młodszy brat jest grzecznym dzieckiem, mającym dobre wyniki w nauce. Jakby tego było mało, pomimo różnicy wieku chodzą do tej samej klasy. W Aleksie wywołuje to złość oraz zazdrość. Nie dość, że w domu musi żyć w cieniu brata, dokładnie tak samo czuje się w szkole. 

Nie zdaje on sobie sprawy z tego, że jego młodszy brat jest wpatrzony w niego, chciałby się z nim przyjaźnić i podziwia go za to, jaki jest. Momentami, chciałby jednak, żeby jego starszy brat zniknął. Tak bardzo dokuczają mu docinki Aleksa. Z kolei Aleks na zewnątrz pokazuje, że jest silny oraz że nikogo nie potrzebuje. W rzeczywistości doskwiera mu samotność. 

Nie jedno rodzeństwo ma taki sam problem. Czasami dzieci wmawiają sobie, że są mniej kochane przez swoich rodziców, niż ich rodzeństwo. Zdarza się, że rodzice nieświadomie faktycznie obdarzają jedno z dzieci cieplejszym uczuciem lub większym zainteresowaniem. Jak podróż dwojga braci do świata fantazji wpłynie na ich braterskie stosunki? "Prawda jest taka, nie ma lepszego przyjaciela od brata!".

Mobbing w szkole – dziecko wyśmiewane w klasie

Mobbing w szkole nie jest niczym nowym. Mamy z nim do czynienia od lat. Niestety w ostatnim czasie wyśmiewanie się z kolegów nabrało na sile. Najczęściej ofiarami mobbingu w szkole bywają dzieci spokojne, dobrze uczące się, ale nie tylko.

Coraz częściej wyśmiewane są dzieci, które nie mają markowych ciuchów, wypasionych smartphonów oraz nie mogą pochwalić się licznymi krajowymi oraz zagranicznymi podróżami. 

Odrzucenie oraz brak akceptacji przez rówieśników może wynikać także z tego, że ktoś jest inny np. ma nietypowe zainteresowania, wyróżnia się stylem, czy też ma ograniczenie fizyczne lub psychiczne. 

Przezwiska tj. "okularnik", "kujon", "gruby", "żyrafa", "karzeł", "śmierdziel", "rudzielec" mogą być bardzo bolesne. Dzieci, które nadają swoim rówieśnikom takie ksywki czasami nie zdają sobie sprawy z tego, ile bólu sprawiają swojemu koledze lub koleżance. Szkalowane dziecko może zamknąć się w sobie. Skutki mobbingu w szkole prowadzą do poważnych konsekwencji w dorosłym życiu.

Dążenie do sławy za wszelką cenę

Źródło Polsat

Wiki to nie jedyna bohaterka musicalu marząca o sławie. Pojawiają się w nim wiewiórencerki (influencerki). Scena sprawia, że zaczynają się inaczej zachowywać. Czy świat reflektorów nie zniszczy ich przyajaźni?

Aczkolwiek Świat pełen niespodzianek jest bardzo kolorowy oraz akcja w dużej mierze odbywa się w bajkowym klimacie, porusza on ważne problemy, z jakimi borykają się dzieci w wieku szkolnym. To świetna rozrywka, która może jednocześnie dodać im siły oraz wiary w więzi rodzinne, przyjaźń oraz lepsze jutro. Oglądając musical Świat pełen niespodzianek nie jedno dziecko odnajdzie się w nim i wyciągnie z niego coś dla siebie – zrewiduje swoje relacje z rodzeństwem, koleżanką lub kolegą, znajdzie siłę, aby zintegrować się z klasą, która je odrzuca, czy też weźmie sobie do serca wypowiedziane w nim złote myśli tj. "Żeby coś dostać, to trzeba się postarać". 

W musicalu nie brakuje dobrego humoru – nie tylko w występie kabaretowym ("Wiesz, gdzie mieszkają łosie? Na łosiedlu", "W jakiej walucie płacą ptaki? W rublach").

Jak w każdej bajce, w musicalu znajdziemy postaci dobre oraz złe. Ostatecznie przyjaźń i miłość zwycięża. Wszystko dobre, co się dobrze kończy. To ciekawa propozycja dla całych rodzin. Wspaniała obsada, zabawne teksty oraz ponadczasowe myśli sprawią, że podczas oglądania musicalu Świat pełen niespodzianek nikt nie będzie się nudził. 

Komentarze