Przejdź do głównej zawartości

Jak dzwonić z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski

 Międzynarodowe rozmowy telefoniczne Polska-Niemy, Niemcy-Polska

Jak dzwonić z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski to dylemat wielu osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podróżowaniem do obcych krajów. Nie tylko urlop za granicą może spowodować, że zainteresują nas międzynarodowe rozmowy telefoniczne. Może to być także przeprowadzka za granicę oraz praca sezonowa lub tymczasowa w Niemczech. Życie oraz praca na emigracji wymaga od nas zdobywania dodatkowej wiedzy na tematy tj. numery kierunkowe Polski oraz Niemiec, jak i tanie rozmowy zagraniczne. 


Jak dzwonić z Polski do Niemiec – numer kierunkowy na Niemcy (prefiks 0049)

Tanie rozmowy z Polski do Niemiec

Jak dzwonić z polskiego telefonu komórkowego do Niemiec na telefon komórkowy lub stacjonarny

Rozmowy międzynarodowe z Polski do Niemiec oraz innych krajów wymagają użycia numeru kierunkowego danego kraju. Numer kierunkowy do Niemiec to 0049 lub +49. Jaki numer wybrać dzwoniąc z polskiego telefonu komórkowego do Niemiec? Możemy wybrać zarówno prefiks na Niemcy 0049, jak i +49. 

Na co należy zwracać uwagę podczas wybierania połączenia międzynarodowego? 
  1. Może się zdarzyć, że otrzymamy numer telefonu wraz z numerem kierunkowym. Często numer telefonu z numerem kierunkowym podają osoby prywatne, które mają dużo znajomych za granicą lub firmy współpracujące z zagranicznymi partnerami. Nie ma wówczas potrzeby, aby dodatkowo wybierać numer kierunkowy.
  2. Może się również zdarzyć, że ktoś poda nam numer telefonu z prefiksem zero. W ten sposób podaje się zarówno numery telefonów stacjonarnych, jak i numery telefonów komórkowych. Jeśli więc otrzymamy numer telefonu stacjonarnego zaczynającego się np. cyframi 072..., chcąc zadzwonić na ten numer z Polski wybieramy numer telefonu 004972... – rezygnujemy więc z zera. Podobnie postępujemy w przypadku numerów telefonów komórkowych, które mogą się zaczynać cyframi 0174... Jaki numer należy wówczas wybrać, jeśli chcemy zadzwonić z Polski do Niemiec na komórkę? Wybieramy wówczas numer 0049174... 

Jak dzwonić z polskiego telefonu stacjonarnego do Niemiec na telefon komórkowy lub stacjonarny

W podobny sposób postępujemy dzwoniąc z Polski do Niemiec z telefonu stacjonarnego. Wybieramy wówczas prefiks Niemcy 0049. Pozostałe zasady są identyczne, jak podczas dzwonienia do Niemiec z telefonów komórkowych. 

Ile kosztują rozmowy z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski

Przewóz osób z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski

Tanie rozmowy międzynarodowe z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski – operatorzy sieci Plus oraz Orange

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ceny rozmów międzynarodowych mogą różnić się od ceny rozmów krajowych. Kiedyś różnice w cenie rozmów krajowych oraz międzynarodowych były kolosalne. Obecnie jeśli mają one miejsce, są to raczej niewielkie różnice. Jeśli często rozmawiamy z osobami przebywającemu na terenie Niemiec, warto zorientować się, czy nasz operator oferuje tanie, a może nawet darmowe rozmowy do Niemiec. Oczywiście darmowe rozmowy do Niemiec z pewnością będą miały limit np. 200 minut miesięcznie.

Telefoniczne rozmowy międzynarodowe Polska-Niemcy – karty doładowujące

Na rynku dostępni są również operatorzy oferujący karty doładowujące, które umożliwiają tanie połączenia za granicę (cena rozmów międzynarodowych jest inna na telefony stacjonarne oraz na telefony komórkowe). Karty doładowujące mają zastosowanie jedynie na telefonach komórkowych.

Tanie rozmowy z Polski do Niemiec i nie tylko (z Polski za granicę)

Możemy spotkać się także z kartami zdrapkami, które umożliwiają nam tanie rozmowy międzynarodowe zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych np. karta telegrosik. Jak używać kartę typu telegrosik? Należy najpierw wybrać numer dostępu, a następnie wbić kod znajdujący się pod zdrapką oraz docelowy numer telefonu. Z metody tej korzystają obecnie osoby, które nie mają dostępu do Internetu, a więc nieliczni. 

Darmowe rozmowy telefoniczne w kraju oraz za granicą

Obecnie najpopularniejsze są aplikacje, które umożliwiają darmowe rozmowy międzynarodowe. Jeszcze kilka lat temu bardzo popularny był Skype – używany na komputerach, laptopach, tabletach oraz telefonach komórkowych. Obecnie Skype wyparła aplikacja WhatAapp. W jaki sposób korzystać z Whatsapp? Jest to darmowa aplikacja, którą należy zainstalować na smartphone. Do jej używanie konieczny jest dostęp do Internetu.

Jak dzwonić z Niemiec do Polski – numer kierunkowy do Polski (prefiks 0048)

Tanie rozmowy z Niemiec do Polski

Jak dzwonić z Niemiec do Polski? Zasady są identyczne, jak podczas rozmów z Polski do Niemiec z tą różnicą, że numer kierunkowy do Polski to prefiks 0048 lub +48.

Tanie rozmowy z Niemiec do Polski

Obecnie najczęściej korzystamy z aplikacji WhatsApp, która umożliwia nam darmowe rozmowy z Niemiec do Polski. Osoby, które za granicą nie mają dostępu do Internetu, mogą skorzystać z kart doładowujących umożliwiających tanie rozmowy z Niemiec do Polski. Najpopularniejsze z nich to Lycamobile

Najczęściej korzystają z nich osoby, które wyjechały do pracy sezonowej tj. praca przy zbiorze ogórkówpraca przy zbiorach owoców, praca przy sadzonkach, praca na produkcji, czy też praca przy inwentaryzacji w Niemczech. 

Jeśli przebywamy w Niemczech i nie mamy dostępu do Internetu, warto rozejrzeć się za darmowym dostępem do Internetu. Możliwości jest kilka. Więcej na ten temat możemy przeczytać tutaj.

Połączenia regionalne w Niemczech

Warto również zwrócić uwagę na połączenia regionalne w Niemczech. Praca w opiece nauczyła mnie m.in. tego, że Niemcy często podają numery telefonów stacjonarnych bez numerów kierunkowych danego miasta. Jeśli chcemy podać numer telefonu stacjonarnego, pod którym jesteśmy w danej chwili osiągalni, należy się upewnić, czy podany numer jest kompletny i ewentualnie dopytać o brakujący prefiks. Ile cyfr ma niemiecki numer stacjonarny? Najczęściej jest to siedem cyfr plus kolejne cztery cyfry (kierunkowe). Dzwoniąc zza granicy wybieramy także kierunkowy na Niemcy 0049. 

Komentarze

Najpopularniejsze artykuły w ostatnim tygodniu

Dlaczego warto korzystać z przepisów dietetycznych?

Artykuł gościnny Współczesny tryb życia skłania nas do większej troski o zdrowie i formę fizyczną, a dieta pełni kluczową rolę w tym procesie. Właściwie zbilansowane posiłki dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspierając nasze samopoczucie i wygląd. Przestrzeganie przepisów dietetycznych ułatwia utrzymanie odpowiedniej równowagi żywieniowej, co jest kluczowe dla zdrowego funkcjonowania organizmu oraz osiągnięcia celów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możemy świadomie wybierać składniki, które dostarczą nam energii, poprawią metabolizm i wspomogą nasze wysiłki w dążeniu do lepszej kondycji fizycznej. Dieta to poprawa zdrowia i samopoczucia. Przepisy dietetyczne stanowią kluczowy element dbania o zdrowie poprzez zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych. Bogata w warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe dieta dostarcza nie tylko niezbędnych witamin i minerałów, ale również błonnika, który wspomaga pr

Jak działa szambo ekologiczne? Poznaj wady i zalety

Artykuł gościnny Czy zastanawialiście się kiedyś, jak możliwe jest efektywne zarządzanie odpadami w miejscach pozbawionych kanalizacji miejskiej? Szambo ekologiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, gdzie dbałość o środowisko naturalne jest równie ważna, co komfort życia. Sprawdź jak działa szambo ekologiczne oraz poznaj jego wady i zalety. Budowa i działanie szamba ekologicznego Szambo ekologiczne, znane również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków, to zaawansowany system zarządzania odpadami, który pozwala na efektywne oczyszczanie ścieków bez konieczności podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.  Jego głównym zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń  organicznych, azotu i fosforu, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W skład szamba ekologicznego wchodzą zazwyczaj trzy komory: osadnik gnilny, reaktor biologiczny oraz komora dojrzewania . W pierwszej z nich dochodzi do oddzielenia frakcji stałej od płynnej. Następnie, w reaktorze biologicznym, śc

Szkoła w chmurze - czym jest i jakie są jej koszty?

Artykuł gościnny Poznaj nową epokę w edukacji, która transformuje sposób, w jaki uczymy się, zapewniając dostęp do wiedzy bez względu na bariery geograficzne. Szkoła w chmurze nie jest tylko wizją przyszłości edukacji, ale już stanowi jej aktualną rzeczywistość, oferując elastyczne metody nauki dostosowane do wymagań XXI wieku, dostępne dla każdego poszukującego. Szkoła w chmurze - przyszłość edukacji już teraz W erze cyfryzacji, edukacja ewoluuje dzięki technologii, wprowadzając pojęcie szkoły w chmurze, który zmienia tradycyjne podejście do nauki. Ten nowoczesny model edukacyjny umożliwia dostęp do zasobów i platform edukacyjnych online, oferując uczniom i nauczycielom nieograniczone możliwości uczenia się i nauczania z dowolnego miejsca i o każdej porze. Szkoła w chmurze eliminuje bariery geograficzne i czasowe, umożliwiając edukację dostosowaną do indywidualnych predyspozycji. Uczniowie mogą korzystać z lekcji online, cyfrowych bibliotek i interaktywnych platform, co sprawia, że

Jak znaleźć korzystny kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę?

Artykuł gościnny Wyszukanie odpowiedniego kredytu lub pożyczki gotówkowej nie jest wcale taką prostą sprawą. Nie polega na szybkim przeglądzie banków, ale na dokładnej analizie parametrów poszczególnych propozycji. Jeżeli zależy Tobie na korzystniejszej ofercie, to należy się do wyboru banku odpowiednio przygotować. Nie chcesz się złapać w sidła nieracjonalnego wyboru, podszytego emocjami? Kieruj się zdrowym rozsądkiem i działaj rozważnie. Pamiętaj, że każdy bank i firma pożyczkowa chce zarobić, dlatego w różnorodny sposób będą Ciebie zachęcać do skorzystania z ich oferty. Podjąłeś jednak decyzję, że skontaktujesz się z instytucją finansową? Dobrze, ale przed tym porównaj dostępne propozycje kredytowe i pożyczkowe w bankach. Jeżeli decydującym czynnikiem jest cena, to zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Pamiętaj o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz z własnych dochodów i to często znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał! Spłać wcześniej, a zwrócimy to

Rodzina Monet – jaka jest fabuła bestsellera książkowego dla nastolatek?

Artykuł gościnny Cykl "Rodzina Monet" autorstwa Weroniki Anny Marczak to więcej niż zwykła historia o dojrzewaniu i relacjach rodzinnych. To również intensywne badanie uczuć i przeciwności, z jakimi przychodzi się mierzyć. W każdej części serii pojawiają się nowe wątki, razem składające się na intrygującą narrację o odkrywaniu własnej tożsamości, doświadczaniu miłości i budowaniu więzów rodzinnych. "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" - początek wciągającej opowieści "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" z Wattpad zapoczątkowuje serię, która zdobyła uznanie młodych czytelników, prezentując świat pełen tajemnic i przygód. Weronika Anna Marczak z umiejętnością przedstawia życie rodziny Monet, tworząc postacie, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać. Książka eksploruje tematy takie jak poszukiwanie tożsamości, pierwsza miłość i przyjaźń, oferując bogatą fabułę i emocjonalne głębie. Marczak umiejętnie łączy przygodę z głębokim psychologicznym portretem bohaterów, oferu

Bessa - co to? Definicja i analiza!

Artykuł gościnny Bessa odnosi się do fazy na rynku giełdowym, charakteryzującej się spadkiem cen akcji. Co dokładnie oznacza ten termin, jakie są jego implikacje i jak rozpoznać jego nadchodzenie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule. Czym jest bessa? Definicja terminu Bessa znana również jako bear market , to okres, w którym ceny akcji na giełdzie spadają. Inwestorzy spodziewają się obniżek cen i wyprzedają swoje akcje, które mogą obniżyć swoją wartość. Zazwyczaj mówi się o bessie, gdy rynek spada o 20% lub więcej od ostatnich maksimów. Bessa stanowi naturalny element cyklu rynkowego. Każdy rynek akcji doświadcza wzlotów, zwanych hossą, oraz upadków, znanych jako bessa. Fazy hossy i bessy mogą się przeplatać, a długoterminowi inwestorzy często postrzegają bessę jako okazję do zakupu akcji, przewidując ich wzrost wartości po zakończeniu bessy. Bessa może być spowodowana różnymi czynnikami ekonomicznymi, takimi jak recesja, wzrost bezrobocia, spadki cen surowców, czy prob

Bilard: przewodnik po zasadach i rodzajach gry

Artykuł gościnny Obecnie bilard cieszy się ogromną popularnością jako sport dostępny dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Można go uprawiać na wielu poziomach zaawansowania, począwszy od rekreacyjnego aż po profesjonalny. Bilard - czym jest ta gra? Bilard to dyscyplina sportowa, w której uczestniczą dwóch lub czterech graczy. Zadaniem graczy jest wbijanie kolorowych piłek do kieszeni na stole bilardowym. Można grać na różnego typu stołach, takich jak stoły bilardowe, snookerowe czy poolowe. W Polsce bilard zdobywa na popularności i jest coraz częściej wybierany jako forma aktywności rekreacyjnej. Zasady gry w bilarda - podstawy Oto podstawowe zasady gry w bilarda: Pozycja startowa: Gracz zaczyna przy stole bilardowym, ustawiając się w określonej pozycji startowej, która jest wymagana przed rozpoczęciem gry. Cel gry: Celem jest wbicie bil do dziury, znajdującej się na środku stołu bilardowego za pomocą kijka. Przebieg gry: Gra rozpoczyna się od uderzenia bili kijem. Je

Zapomnij o żółtych plamach na pościeli. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Artykuł gościnny  Zainspirowany zdjęciami z Instagrama kupiłeś jasną pościel, aby rozjaśnić nieco wnętrze sypialni lub nadać mu skandynawski charakter. Być może już kilka dni po zakupie zdałeś sobie sprawę, że jasna bielizna pościelowa wyjątkowo szybko się brudzi, a wiele plam jest trudnych do usunięcia. Dodatkowo z biegiem czasu jasne poszewki na poduszki i kołdrę tracą swój blask, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające żółte plamy. Problem ten dotyczy nawet osób, które niezwykłą wagę przykładają do regularnych zmian i prania pościeli. Warto wiedzieć, że zabrudzenia te nie powodują konieczności wyrzucenia poszewek. Istnieje kilka naturalnych metod czyszczenia, które mogą pomóc usunąć te plamy i sprawić, że materiał będzie znów biały i czysty. W końcu nie ma nic lepszego niż zasypianie w świeżej i ładnie wyglądającej pościeli. Skąd biorą się żółte plamy na pościeli? Nieestetycznie wyglądające żółte plamy na pościeli mogą mieć kilka źródeł. Jednak najczęściej spo

Wody siarkowe - na co pomagają?

Artykuł gościnny Wody siarkowe od wieków były cenione za swoje liczne właściwości zdrowotne. Wielu ludzi udaje się do uzdrowisk i kąpielisk z wodami siarkowymi w poszukiwaniu ulgi w różnorodnych dolegliwościach. Ale na jakie schorzenia i dolegliwości te wody są najbardziej skuteczne? Dowiedz się, jak działają tężnie solankowe ! Charakterystyka wód siarkowych Wody siarkowe, jak sama nazwa wskazuje, są bogate w siarkę - pierwiastek, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu ludzkiego organizmu. Woda ta jest zwykle klasyfikowana jako mineralna i posiada specyficzny zapach, który przypomina zgniłą kapustę lub jaja na twardo. Siarka to pierwiastek, który od wieków był ceniony za swoje właściwości zdrowotne. Woda, w której jest obecna w wysokim stężeniu, nazywana jest wodą siarkową i stanowi cenne źródło wielu korzyści zdrowotnych. Charakterystyczny zapach wód siarkowych Każdy, kto miał okazję korzystać z wód siarkowych, z pewnością zauważył ich specyficzny zapach. Porównywany jest on do zapachu

5 najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa

Artykuł gościnny Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Szacuje się, że aż 40% osób czynnych zawodowo zmaga się z bólem pleców każdego dnia, co powoduje, że nie są oni w pełni zaangażowani w wykonywane obowiązki. Może on pojawiać się w różnych częściach kręgosłupa i mieć różną intensywność, wpływając na jakość życia i ograniczając codzienne czynności. Jego przyczyn jest wiele, co sprawia, że czasem trudno jest odnaleźć właściwy powód i go wyeliminować. Przeczytaj artykuł i poznaj najczęstsze przyczyny problemów z kręgosłupem, ich objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania. Ból kręgosłupa - jakie są czynniki ryzyka? Problemy z kręgosłupem mogą pojawić się u każdego, jednak jest kilka czynników zwiększających prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Mogą one obejmować: Niski poziom sprawności - ból pleców występuje częściej u osób, które nie są aktywne fizycznie. Słabe mięśnie pleców i brzucha mogą nieprawidłowo podtrzymywać krę