Urlop wypoczynkowy 2022 – trzy wskazówki, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami

Urlop 2022 jak uchronić się przed kradzieżą

Urlop wypoczynkowy w czasie wakacji w 2022 roku będziemy mogli spędzić bez ograniczeń – w końcu! Wakacje nad polskim morzem czy za granicą? A może kilkudniowy pobyt w górach? Decyzja, gdzie spędzić urlop 2022 może być trudna. Wyjazd na kilka lub kilkanaście dni kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania niesie ze sobą spore ryzyko kradzieży w mieszkaniu. Włamania w czasie wakacji nie należą do rzadkości. Jak zabezpieczyć dom przed złodziejami? Poniżej znajdziemy trzy drogocenne wskazówki.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem Jak szybko i sprawnie nauczyć się pływać.

Automatyczne żaluzje antywłamaniowe

Monitoring na posesję z panelem słonecznym

Automatyczne żaluzje antywłamaniowe to bardzo skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą w czasie wyjazdu na wakacje. Złodzieje bardzo często wypatrują domy, których mieszkańcy wyjechali na urlop. Rolety na przełącznik zegarowy pozwolą nam stworzyć pozory, że jesteśmy w domu. Żaluzje podnoszone automatycznie codziennie rano oraz zasuwane na noc mogą wprowadzić złodziei w błąd. 

Ponadto jeśli ktoś postanowi włamać się do nas późnym wieczorem lub pod osłoną nocy, solidne rolety antywłamaniowe będą skuteczną przeszkodą dla złodzieja. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jakość żaluzji i zdecydować się na renomowanego producenta rolet. 

Żaluzje z przełącznikiem zegarowym są bardzo wygodne także, gdy przebywamy w domu. Należy jednak pamiętać, że zasuwają się one o konkretnej godzinie. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że podczas relaksu na balkonie zostanie nam zamknięta droga powrotna do mieszkania. 

Pomoc sąsiada – gazety w skrzynce oraz czujne oko

Monitoring w domu podczas nieobecności w czasie urlopu

Wścibski sąsiad to zmora wielu osób. Sąsiad może być jednak bardzo pomocny – zwłaszcza, gdy wyjeżdżamy na urlop na kilka dni lub kilka tygodni. Możemy poprosić go o podlanie kwiatów w domu, na tarasie lub w ogródku, zaświecenie wieczorem światła w naszym mieszkaniu czy też o wybieranie poczty z naszej skrzynki pocztowej, która szybko zwróciłaby uwagę złodzieja na nasze mieszkanie.

Wielu z nas ceni sobie anonimowość oraz święty spokój. Pamiętajmy jednak, że sąsiad będzie pierwszą osobą, która zauważy, gdy złodzieje będą wynosili rzeczy z naszego domu. Warto zapoznać się z sąsiadami i żyć z nimi w zgodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zachować zdrowy dystans. 

Monitoring w domu oraz na posesji

Monitoring do domu oraz na posesję

Coraz więcej osób decyduje się na monitoring w domu oraz na posesji. Bezprzewodowy monitoring jest ogólnodostępny oraz bardzo prosty w zainstalowaniu. Obraz z kamery umieszczonej w naszym domu będziemy mogli oglądać na naszym smartphone setki, a nawet tysiące kilometrów od domu.

Monitoring z powiadomieniem na telefon to doskonałe zabezpieczenie przed złodziejami. Dzięki niemu w porę będziemy mogli zawiadomić policję. Nagranie z monitoringu może posłużyć jako dowód w sprawie. 

W całej euforii związanej z wyjazdem na urlop w roku 2022 nie powinniśmy zapomnieć o zabezpieczeniu naszego domu przed włamaniem. Automatyczne żaluzje antywłamaniowe, monitoring do domu oraz dobre stosunki z sąsiadem to inwestycja na lata. 

Komentarze