Mateusz Gessler - profil restauratora, związki z Magdą Gessler, biografia!

Artykuł gościnny

Restauracje prowadzone przez Mateusza Gesslera

Mateusz Gessler, czołowy restaurator i postać medialna, zyskał rozgłos jako jedna z czołowych osobistości polskiej sceny kulinarnej. Jego przynależność do rodziny Gesslerów i zamiłowanie do sztuki kulinarnej czynią go postacią wyróżniającą się na tle innych.

Biografia Mateusza Gesslera

Mateusz Adam Gessler, urodzony 31 lipca 1980 w Warszawie, to znacząca postać w polskiej gastronomii. Jako potomek rodziny z kulinarnymi tradycjami, wyjechał do Francji w dzieciństwie, by później powrócić do Polski i rozwijać rodzinne pasje. Edukację gastronomiczną zdobył w Lozannie.

Założył trzy cenione warszawskie restauracje: "Warszawa Wschodnia", "Ćma" i "Warszawski Sen". Oprócz działalności restauracyjnej, Gessler jest autorem książek kulinarnych "Moja Kuchnia Polska" oraz "Smaki dzieciństwa", w których dzieli się przepisami inspirowanymi polską kuchnią.

  • Jego obecność w mediach obejmuje bycie jurorem "MasterChef Junior" od 2016 do 2021, za co otrzymał nagrodę "debiut roku".
  • W 2017 roku został prowadzącym "Drzewo marzeń", a w 2019 rozpoczął audycję "Mateusz Gessler serwuje" na Newonce.radio.
  • W 2022 roku objął rolę szefa kuchni w programie "Hell's Kitchen".

Na poziomie osobistym, Mateusz jest mężem Edyty, z którą ma syna Franka (ur. 2005).

Restauracje prowadzone przez Mateusza Gesslera

Restauracje prowadzone przez Mateusza Gesslera

Mateusz Gessler jest cenionym restauratorem, którego lokale zdobywają uznanie zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Jego restauracje wyróżniają się unikalnym menu oraz atmosferą, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów.

  • "Warszawa Wschodnia", zlokalizowana w warszawskim Soho Factory, jest jednym z flagowych projektów Gesslera. Pod kierunkiem szefa kuchni Roberta Kondzieli, serwuje wyśmienite dania, które cieszą się popularnością.
  • "Warszawski Sen" łączy polską kuchnię tradycyjną z nowoczesnymi akcentami, oferując starannie skomponowane menu, które zachwyca każdego smakosza.
  • "Bergo" w Szklarskiej Porębie to najnowszy dodatek do kolekcji restauracji Gesslera, oferując dania przygotowywane przez zespół Mateusza w sercu górskiego kurortu.

Każda z restauracji Mateusza Gesslera charakteryzuje się dbałością o detale, niepowtarzalnym klimatem i doskonałością kulinarną, czyniąc wizytę w nich prawdziwym doznaniem dla podniebienia.

Opinie o restauracji "Ćma" prowadzonej przez Mateusza Gesslera

Jeśli rozważasz wizytę w restauracji "Ćma" Mateusza Gesslera, opinie gości mogą być kluczowe w podjęciu decyzji. Recenzje często wskazują, że dania serwowane w "Ćmie" są nie tylko smaczne i estetycznie podane, ale również oferowane w przystępnych cenach. Dla osób zainteresowanych aktualnym menu, dostępne jest ono na stronie internetowej lokalu i jest regularnie aktualizowane.

Recenzje restauracji "Warszawa Wschodnia" prowadzonej przez Mateusza Gesslera

Restauracja "Warszawa Wschodnia" Mateusza Gesslera zbiera entuzjastyczne recenzje za oryginalność serwowania oraz smak potraw. W lokalu dominują dania inspirowane kuchnią polsko-francuską. Goście szczególnie cenią atmosferę miejsca, podkreślając jego wystrój oraz muzykę na żywo, która sprawia, że każda wizyta jest nie tylko kulinarnym, ale i estetycznym doświadczeniem.

Rodzinne powiązania Mateusza i Magdy Gessler

Mateusz Gessler i Magda Gessler są znanymi postaciami w polskiej kulinarii, często mylonymi ze względu na wspólne nazwisko. Mateusz jest siostrzeńcem Magdy, która jest bardziej rozpoznawalna z programu "Kuchenne Rewolucje" i cieszy się statusiem ikony w polskiej telewizji. Magda jest matką Lary Gessler, a nie Mateusza, co często jest błędnie interpretowane.

Obie postacie, choć różnią się profesjonalnymi ścieżkami - Magda jako telewizyjna kucharka, a Mateusz jako restaurator - łączy ich rodzinne połączenie i wspólna pasja do gotowania. Ich współpraca, mimo odrębnych karier, jest widoczna w projektach kulinarnych, które często podejmują razem, takich jak specjalne menu na wielkanocne święta, co umacnia ich rodzinne i zawodowe relacje.

Mateusz Gessler jako osobowość telewizyjna

Mateusz Gessler, znany głównie jako wybitny kucharz i restaurator, zyskał także uznanie jako charyzmatyczna osobowość telewizyjna. Jego profesjonalizm i autentyzm przyciągnęły widzów, umacniając jego pozycję w mediach.

Od 2016 do 2021 roku Mateusz pełnił rolę jurora w sześciu edycjach "MasterChef Junior" w Polsce, gdzie zyskał sympatię dzięki umiejętnościom oceny i interakcji z młodymi uczestnikami, co zaowocowało wyróżnieniem za "debiut roku" w plebiscycie Gwiazdy Plejady. Mimo rezygnacji z prowadzenia polskiej edycji "Hell’s Kitchen", powrócił do formatu w 2022 roku, tym razem jako szef kuchni.

Oprócz programów kulinarnych, w 2017 roku objął prowadzenie "Drzewo marzeń", a dwa lata później zaczął prowadzić audycję "Mateusz Gessler serwuje" na Newonce.radio, co potwierdza jego wszechstronność jako mediowego twórcy.

Podsumowanie profilu Mateusza Gesslera

Mateusz Gessler, znany restaurator i telewizyjna postać, wywodzi się z rodziny Gesslerów, co znacząco wpłynęło na jego karierę w polskiej gastronomii. Jego pasja i umiejętności kulinarne zaowocowały rozpoznawalnością na skalę krajową. Restauracje takie jak "Ćma" i "Warszawski Sen" potwierdzają jego talent i są cenione zarówno przez krytyków, jak i gości.

Artykuł powstał dzięki współpracy z: facet365.pl

Komentarze