Depilacja woskiem - zalety i najważniejsze informacje

 Artykuł gościnny


Depilacja woskiem to metoda bardzo szybka i skuteczna, którą stosuje się od lat. Wiąże się ona z bólem, jednak mimo to nieustannie wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Warto wiedzieć na czym konkretnie polega depilacja woskiem, jak przebiega ten zabieg i jakie są jego największe zalety. 

Depilacja woskiem - co warto wiedzieć? 

Depilacja woskiem może przebiegać na różne sposoby. Pierwszy z nich opiera się o działanie specjalnego aplikatora, można także nakładać wosk patyczkiem lub wykorzystać gotowe plastry z woskiem. Ciekawą odmianą jest także zamiana wosku na pastę cukrową. 

Zabieg depilacji woskiem można wykonać samodzielnie w domu lub zdecydować się na zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych. Drugie rozwiązanie jest znacznie szybsze i wiąże się z mniejszym bólem. Profesjonaliści wiedzą jak to zrobić, mają także do dyspozycji kosmetyki znieczulające i produkty, które mniej podrażniają.

Kiedy nie powinno się decydować na depilację woskiem?

Istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu depilacji woskiem. Nie jest to rozwiązanie dla każdego. Przede wszystkim przeszkodą są żylaki, a także alergie, popękane naczynka, obrzęki oraz różne choroby skóry i niska krzepliwość. 

Zalety depilacji woskiem 

Depilacja woskiem jest wciąż tak bardzo popularna z uwagi na szereg zalet. Przede wszystkim jej efektem jest gładka skóra od razu po przeprowadzeniu zabiegu. Stan ten utrzymuje się kilka tygodni, co jest naprawdę bardzo wygodne. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest stan włosków po przeprowadzeniu depilacji. Są one bardzo słabe, niezwykle delikatne, a także cienkie. Z tego powodu ich ponowne usunięcie jest już znacznie łatwiejsze, a także mniej bolesne. 

Depilacja woskiem nie wiąże się także z żadnym pieczeniem, zaczerwienieniem czy świądem. Jej działanie można porównać do peelingu, ponieważ pozwala także na usuwanie martwego naskórka i stopniowe wygładzanie skóry. 

W przeciwieństwie do golenia, skóra którą poddaje się depilacji jest mniej narażona na powstanie ran, skaleczeń czy zacięć. Wosk minimalizuje także ryzyko wrastania włosków. 

Co warto wiedzieć o depilacji woskiem?

Depilacja woskiem to bardzo skuteczny zabieg. warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim depilację powinno się przeprowadzać na napiętej skórze, a samo oderwanie wosku musi być bardzo szybkie i jednostajnie. Bardzo ważne jest to, że na rynku dostępna jest niezwykle szeroka gama wosków do wyboru. Dzięki temu można dobrać produkt do skóry, tak aby nie doprowadzić do podrażnień i innych niechcianych efektów. 

Decydując się na przeprowadzenie depilacji woskiem, warto w pierwszej kolejności skonsultować się z doświadczoną kosmetyczką. Ma to znaczenie nawet jeżeli zabieg ma być przeprowadzany samodzielnie w domu. Dzięki temu można uchronić się przed popełnieniem znaczących błędów, które mogą mieć bardzo przykre konsekwencje i wpłynąć na efekt depilacji. 

Depilacja woskiem to zabieg, który wiąże się z duża popularnością i wieloma zaletami. Jest on bardzo skuteczny i z pewnością warto się na niego zdecydować. Jednak należy wspomnieć, że ma on także swoje wady. Całkowita i dokładna depilacja wymaga czasem dużego nakładu czasu. Ponadto niektóre obszary nie łatwo samodzielnie wydepilować (jak np. bikini czy pachy) więc wizyta u kosmetyczki może się okazać konieczna, a zwykle wiążę się ona z koniecznością poniesienia nie małych kosztów. Warto więc rozważyć wszelkie za i przeciw, przed podjęciem decyzji. 

Autor artykułu
Współautorem publikacji jest Hotel Bristol w Busku Zdrój - luksusowy hotel ze strefą SPA i Medical Center.

Komentarze