Płatna reklama na Linkedin - czym jest LinkedIn Ads?

 Artykuł gościnny

Czym jest LinkedIn Ads
Płatna reklama na Linkedin

Uruchomiony w 2003 roku portal LinkedIn zdecydowanie wyróżnia się na rynku portali społecznościowych. Jego ścisła specjalizacja w kontaktach biznesowo-zawodowych znacząco wybija się na pierwszy plan i decyduje o charakterze tej strony internetowej. Jak wyglądają reklamy w świecie społeczności internetowej LinkedIn? Kiedy warto zdecydować się na kampanię na tym portalu i jakie powinny być jej cele? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.


LinkedIn Ads - czym są?

Reklamy LinkedIn Ads z reguły nie mają charakteru sprzedażowego jak te, które można spotkać np. na Facebooku czy na Messengerze. LinkedIn to portal internetowy służący przede wszystkim do szukania pracy, dzielenia się doświadczeniem zawodowych oraz do nawiązywania relacji biznesowych. W związku z tym reklamy LinkedIn Ads mogą posłużyć do pozyskiwania partnerów biznesowych (relacje B2B), jak również do budowania dobrego wizerunku oraz prestiżu firmy w oczach osób starających się o zatrudnienie. LinkedIn ma bardzo duży potencjał, jeżeli chodzi o profilowane kampanie marketingowe z uwagi na ogromną liczbę szczegółowych danych o użytkownikach, które często nie są tak szczegółowo dostępne na żadnym innym portalu społecznościowym. Ogromna liczba osób znajdujących się na społeczności LinkedIn uzupełnia dane profilowe dotyczące nie tylko obecnego stanowiska, ale również poprzednich miejsc pracy, pełnionych obowiązków, posiadanych kompetencji, wykształcania czy ukończonych kursów.

Typy reklam na LinkedIn

Menadżer kampanii LinkedIn umożliwia tworzenie reklam w wielu różnych formach. Dostępne są zarówno reklamy wideo, tekstowe - z tradycyjnym nagłówkiem oraz grafiką czy reklamy z pojedynczym zdjęciem umieszczane na kanałach specjalistów. Bardzo interesującą opcją jest także reklama w wiadomościach, która jest wyświetlana również w aplikacji mobilnej oraz karuzela reklam graficznych. Ta ostatnia składa się z wielu zdjęć w ujednoliconym formacie z podpisami, call to action oraz hiperłączami. Firmy starające się zwiększenie zainteresowania rekrutacją na określone stanowiska mogą skorzystać z reklam ofert pracy, których celem jest wygenerowanie ruchu na stronie z ogłoszeniami. Interesująca opcją dla przedsiębiorców szukających nowych kontaktów biznesowych może być dynamiczna reklama Spotlight LinkedIn, jaka może zawierać odnośnik do głównej strony internetowej firmy. W celu zwiększenia liczby obserwujących na portalu LinkedIn warto wykorzystać dedykowane reklamy dynamiczne Follower z logo marki.

Cele kampanii w LinkedIn Ads

Cele związane z prowadzeniem kampanii marketingowych na portalu LinkedIn mogą być związane ze zwiększaniem konwersji, szukaniem kandydatów do pracy lub partnerów biznesowych, ale także – z budowaniem świadomości marki oraz zainteresowania nią w świecie zawodowo-biznesowym. Przygotowując reklamy w oparciu o LinkedIn Ads warto pamiętać o specyfice tego portalu. Budowanie popularności w sieci jest bardzo ważnym aspektem kampanii marketingowych. Reklamy na portalu społecznościowym LinkedIn mogą posłużyć przede wszystkim jako środek do zakomunikowania w świecie biznesu i pracy o swojej obecności na rynku oraz o gotowości do współpracy.

Tekst powstał we współpracy z
agencją Performance Marketing Get Noticed Agency Specjalizującą się w Google Ads, Social Ads oraz SEO

Komentarze