Jak uwolnić swój potencjał intelektualny?

 Artykuł gościnny

Jak szybko się uczyć

Czy wiesz, że często osobą, która ogranicza Twoje możliwości, jesteś Ty sam? Wiele przeprowadzonych badań naukowych udowodnia, że stres, którego doświadczyliśmy i trudne przeżycia, wpływają na naszą pewność siebie i relacje międzyludzkie. Co więcej, mogą one również ograniczać Twój potencjał intelektualny. Jak się więc ich pozbyć? Jak pomóc sobie w rozwoju osobistym i móc zmienić swoje życie na lepsze?

Jak nasza przeszłość wpływa na teraźniejszość?

Choć coraz częściej się o tym mówi, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak nasza przeszłość, nawet ta z głębokiego dzieciństwa, determinuje naszą teraźniejszość i przyszłość. Badania przeprowadzone przez naukowców udowadniają, że przeżycia z naszego głębokiego dzieciństwa wpływają na to, jak postrzegamy samych siebie oraz nasze otoczenie. Osoby, które przez lata żyły w rodzinie, gdzie z różnych powodów były nieakceptowane, nie okazano im miłości, czy je krzywdzono,  czują się gorsze i słabsze i mają niskie poczucie własnej wartości. Często w późniejszych latach wchodzą w relacje, w których ponownie stają się ofiarą. To tak jakby się od dziecka uczyły kroków tańca, które pozostają w nich na zawsze i trudno je zmienić.

Nie tylko dom rodzinny ma wpływ na nasze traumy. Drugim środowiskiem jest szkoła, w której spędzamy połowę swojego dzieciństwa. Przez niekompetentnych nauczycieli wiele osób straciło chęć do nauki lub całkowicie zablokowało swoje umiejętności. Rówieśnicy również potrafią być okrutni i naśmiewać się z najdrobniejszych rzeczy. Przez co całkowicie odsuwamy się od ludzi. Ciężar takich przeżyć jest ogromny i wpływa na wiele decyzji, które podejmujemy w dorosłym życiu. Dlatego, jeśli chcesz coś zmieniać, zacznij od siebie. Jak to zrobić?

Jak uwolnić swój potencjał intelektualny?

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, większość naszych przeżyć i emocji z tym związanych żyje w naszej podświadomości, nawet jeśli ich nie pamiętamy. To właśnie od nich zależy, jak się czujemy i radzimy sobie w różnych sytuacjach. Traumatyczne wydarzenia tkwią w nas jak ciernie pod skórą i wystarczy znaleźć się w określonej sytuacji, by uruchomiły się nasze lęki czy obawy. Można jednak nad tym pracować, by uwolnić się do wewnętrznych blokad. Można skorzystać z pomocy terapeuty, ale również sięgnąć po specjalne szkolenie Formuła Wolności.

Poznasz 3 fundamenty, na których oparta jest Twoja wolność emocjonalna. Dowiesz się, jakimi mechanizmami rządzi się Twoja podświadomość, jak znaleźć źródło swoich reakcji, a na koniec, w jaki sposób nad sobą pracować, by móc odzyskać panowania nad nimi. Dzięki temu odzyskasz pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Łatwiej będzie Ci również rozwiązywać problemy, które pojawią się w Twoim życiu.

Jakie narzędzia pomogą Ci rozwijać swoje umiejętności?

Odpowiednie techniki nauki, czytania i zapamiętywania pomogą Tobie również szybciej i skuteczniej zdobywać potrzebną wiedzę. Niezależnie czy szykujesz się do matury, studiujesz, czy też chcesz mieć większe umiejętności i rozwijać się zawodowo. Warto znać kilka metod, które mogą Tobie to ułatwić.

Nowoczesne techniki koncentracji zostały opracowane, dzięki współpracy z najlepszymi sportowcami na świecie z różnych dziedzin. Warto bowiem pamiętać, że w wielu dyscyplinach sportowych, między innymi tenisie, golfie, czy lekkoatletyce, konieczna jest wyjątkowa koncentracja na niemal każdym wykonywanym przez siebie ruchu. Metody te zostały wykorzystane w specjalnych szkoleniach, które pozwolą Ci szybciej i łatwiej się uczyć, czy pracować. Dzięki temu szybko zaczniesz dostrzegać wiele pozytywnych efektów, takich jak:

  1. Łatwość skupiania uwagi nawet na trudnych i nudnych tematach.
  2. Szybkość koncentracji, nawet jeśli musiałeś oderwać się od zadań.
  3. Szybsze i bardziej wydajne tempo nauki oraz pracy.

Nowoczesne techniki koncentracji warto połączyć z nauką nowoczesnego notowania – czyli mapologią, która umożliwi Tobie prosto i skutecznie tworzyć wygodne materiały do nauki podczas zajęć i szkoleń. To tylko część rozwiązań, które pomogą Ci uwolnić swój potencjał intelektualny.

Zobacz, jak pomóc sobie w samorozwoju i pokonywaniu wewnętrznych barier, korzystając z kursów i szkoleń oferowanych przez https://szybkanauka.pro/.

Komentarze