Przejdź do głównej zawartości

Kupno oraz użytkowanie zamrażarki – o czym powinieneś wiedzieć

Jaką szybko rozmrozić zamrażarkę

Zamrażarka to standardowe wyposażenie naszej kuchni. Wszelkiego rodzaju urządzenia kuchenne wydają nam się takie oczywiste. Tymczasem nasze babcie musiały radzić sobie bez nich. Kupno zamrażarki pozwala nam na przechowywanie produktów spożywczych przez dłuższy czas. Nakład pracy jest przy tym niewielki. Jaką zamrażarkę kupić, aby spełniła ona nasze oczekiwania? Jak mrozić produkty spożywcze? Jak rozmrażać zamrażarkę? Sprawdźmy!

Jaką zamrażarkę kupić

Kupno zamrażarki to decyzja, która będzie miała wpływ na funkcjonalność naszej kuchni. Każdy z nas ma inne potrzeby. Opinie naszych znajomych na temat konkretnej zamrażarki są niezwykle ważne. Ostatecznie to nasze osobiste preferencje powinny zadecydować o tym, jaka zamrażarka jest najlepsza dla nas.

Lodówka z niewielkim zamrażalnikiem

U kogo sprawdzi się lodówka z niewielkim zamrażalnikiem? Jeśli w domu jadamy sporadycznie i zamrażarka jest nam potrzebna jedynie po to, aby włożyć do niej kilka gotowych produktów tj. pizza, zapiekanka, czy frytki, nie ma sensu inwestować w zamrażarkę. Wystarczy nam wówczas mała lodówka z niewielkim zamrażalnikiem. Zmieści się do niego kilka obiadów, lody oraz foremki na lód do drinków.

Lodówko-zamrażarka lub zamrażarka

Dla kogo lodówko-zamrażarka lub zamrażarka? Osoby zabiegane, które nie mają czasu na zakupy, ale lubią gotować w domu, powinny zdecydować się na zakup dużej lodówko-zamrażarki lub zamrażarki. Kilka szuflad, w których możemy zamrozić produkty tj. mięso, ryby, warzywa, owoce oraz ugotowane przez nas potrawy, pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Na zakupy poświęcamy średnio 30-90 minut. Zamrażarka umożliwi nam zrobienia zapasów na kilka dni. W związku z tym wystarczy, gdy na zakupy wybierzemy się raz w tygodniu.

Zamrażarka skrzyniowa

Zamrażarka skrzyniowa sprawdzi się u osób, które robią duże zapasy. Możemy ją wykorzystać do mrożenia mięsa ze świniobicia, kaczek, królików, dziczyzny oraz owoców i warzyw z własnych upraw. Zamrażarka skrzyniowa sprawdzi się więc głównie na wsi. Gdzie umieścić zamrażarkę skrzyniową? Kuchnia nie jest idealnym miejscem na zamrażarkę skrzyniową. Najlepsze miejsce to spiżarnia lub piwnica.

Jak mrozić produkty spożywcze


Mrożenie produktów spożywczych nie wymaga od nas dużego nakładu pracy. Oprócz zamrażarki potrzebne są nam do tego plastikowe pojemniki lub woreczki do mrożenia. Bardzo praktyczne są woreczki z suwakiem. Mrożąc warzywa powinniśmy pamiętać o tym, że większość z nich należy wcześniej poddać blanszowaniu. Raz rozmrożonego produktu, nie mrozimy ponownie.

Jak rozmrozić zamrażarkę krok po kroku – zamrażarka NoFrost z automatycznym rozmrażaniem

Rozmrażanie zamrażarki jest konieczne. Wyjątek stanowi zamrażarka NoFrost z automatycznym rozmrażaniem, która rozmraża się samodzielnie. Gromadzący się w zamrażarce lód jest bardzo uciążliwy. Sprawia on, że jest nam ciężko otworzyć oraz zamknąć szufladę. Producenci zamrażarek ostrzegają, że gruba warstwa lodu w zamrażarce zwiększa zużycie prądu o 10-15%. Jak często należy rozmrażać zamrażarkę? Specjaliści zalecają rozmrażać ją najpóźniej, gdy nagromadzi się w niej warstwa lodu gruba na 1 cm. Jak rozmrozić zamrażarkę? Robimy to w następujących sześciu krokach:
  1. Wyłączamy zamrażarkę (również z kontaktu).
  2. Otwieramy drzwiczki.
  3. Wyciągamy wszystkie szuflady (z zamrażarki z szufladami).
  4. Na dnie zamrażarki z szufladami zostawiamy jedną szufladę, do której będzie ściekała woda.
  5. Zabezpieczamy podłogę wokół zamrażarki.
  6. Otwartą zamrażarkę zostawiamy na kilka godzin, aż się rozmrozi – w międzyczasie usuwamy tafle lodu, które odkleiły się od ścianek zamrażarki.
Rozmrażanie zamrażarki może potrwać cały dzień. Zwłaszcza, jeśli przesuwaliśmy ten przykry obowiązek w czasie. Można jednak przyspieszyć proces rozmrażania. Jak szybko rozmrozić zamrażarkę? Rozmrażanie zamrażarki możemy przyspieszyć na dwa sposoby:

Metoda I – rozmrażanie zamrażarki za pomocą gorącej wody

W dużym naczyniu gotujemy wodę. Garnek z gorącą wodą wkładamy do wyłączonej, uprzątniętej zamrażarki i zamykamy drzwiczki na około 15 minut. Pod garnek podkładamy grubą ścierkę kuchenną. Po 15 minutach otwieramy zamrażarkę i usuwamy lód, który odpadł od ścianek. Jeśli jest taka potrzeba, wodę ponownie grzejemy i garnek z gorącą wodą wkładamy do zamrażarki.

Metoda II – rozmrażanie zamrażarki za pomocą soli kuchennej

Przy cienkiej warstwie lodu możemy sięgnąć po sól kuchenną. Wystarczy posypać nią ścianki i zostawić na około pół godziny. Po tym czasie lód powinien stopnieć i będziemy mogli umyć zamrażarkę.

Jak myjemy zamrażarkę

Zamrażarkę myjemy przy pomocy gąbki do naczyń, ściereczki kuchennej oraz ciepłej wody z płynem. Jeśli w zamrażarce jest nieprzyjemny zapach, możemy przemyć ją dodatkowo wodą ze sodą lub z octem. Po umyciu zamrażarkę przecieramy do sucha i zostawiamy ją otwartą na kilkanaście minut, aby dobrze odparowała. Następnie wkładamy umyte oraz wysuszone szuflady i włączamy zamrażarkę.

Jeśli mamy kilka produktów w zamrażarce, na czas rozmrażania należy przełożyć je do innej zamrażarki, lodówki lub w zimie (przy mroźnej pogodzie) możemy wykorzystać taras. Oczywiście przechowywanie produktów w lodówce lub na tarasie jest możliwe, gdy rozmrażamy zamrażarkę w ekspresowym tempie. W przeciwnym razie należy najpierw zużyć zamrożone produkty, a następnie rozmrozić zamrażarkę.

Komentarze

Najpopularniejsze artykuły w ostatnim tygodniu

Dlaczego warto korzystać z przepisów dietetycznych?

Artykuł gościnny Współczesny tryb życia skłania nas do większej troski o zdrowie i formę fizyczną, a dieta pełni kluczową rolę w tym procesie. Właściwie zbilansowane posiłki dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspierając nasze samopoczucie i wygląd. Przestrzeganie przepisów dietetycznych ułatwia utrzymanie odpowiedniej równowagi żywieniowej, co jest kluczowe dla zdrowego funkcjonowania organizmu oraz osiągnięcia celów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możemy świadomie wybierać składniki, które dostarczą nam energii, poprawią metabolizm i wspomogą nasze wysiłki w dążeniu do lepszej kondycji fizycznej. Dieta to poprawa zdrowia i samopoczucia. Przepisy dietetyczne stanowią kluczowy element dbania o zdrowie poprzez zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych. Bogata w warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe dieta dostarcza nie tylko niezbędnych witamin i minerałów, ale również błonnika, który wspomaga pr

Jak działa szambo ekologiczne? Poznaj wady i zalety

Artykuł gościnny Czy zastanawialiście się kiedyś, jak możliwe jest efektywne zarządzanie odpadami w miejscach pozbawionych kanalizacji miejskiej? Szambo ekologiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, gdzie dbałość o środowisko naturalne jest równie ważna, co komfort życia. Sprawdź jak działa szambo ekologiczne oraz poznaj jego wady i zalety. Budowa i działanie szamba ekologicznego Szambo ekologiczne, znane również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków, to zaawansowany system zarządzania odpadami, który pozwala na efektywne oczyszczanie ścieków bez konieczności podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.  Jego głównym zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń  organicznych, azotu i fosforu, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W skład szamba ekologicznego wchodzą zazwyczaj trzy komory: osadnik gnilny, reaktor biologiczny oraz komora dojrzewania . W pierwszej z nich dochodzi do oddzielenia frakcji stałej od płynnej. Następnie, w reaktorze biologicznym, śc

Szkoła w chmurze - czym jest i jakie są jej koszty?

Artykuł gościnny Poznaj nową epokę w edukacji, która transformuje sposób, w jaki uczymy się, zapewniając dostęp do wiedzy bez względu na bariery geograficzne. Szkoła w chmurze nie jest tylko wizją przyszłości edukacji, ale już stanowi jej aktualną rzeczywistość, oferując elastyczne metody nauki dostosowane do wymagań XXI wieku, dostępne dla każdego poszukującego. Szkoła w chmurze - przyszłość edukacji już teraz W erze cyfryzacji, edukacja ewoluuje dzięki technologii, wprowadzając pojęcie szkoły w chmurze, który zmienia tradycyjne podejście do nauki. Ten nowoczesny model edukacyjny umożliwia dostęp do zasobów i platform edukacyjnych online, oferując uczniom i nauczycielom nieograniczone możliwości uczenia się i nauczania z dowolnego miejsca i o każdej porze. Szkoła w chmurze eliminuje bariery geograficzne i czasowe, umożliwiając edukację dostosowaną do indywidualnych predyspozycji. Uczniowie mogą korzystać z lekcji online, cyfrowych bibliotek i interaktywnych platform, co sprawia, że

Jak znaleźć korzystny kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę?

Artykuł gościnny Wyszukanie odpowiedniego kredytu lub pożyczki gotówkowej nie jest wcale taką prostą sprawą. Nie polega na szybkim przeglądzie banków, ale na dokładnej analizie parametrów poszczególnych propozycji. Jeżeli zależy Tobie na korzystniejszej ofercie, to należy się do wyboru banku odpowiednio przygotować. Nie chcesz się złapać w sidła nieracjonalnego wyboru, podszytego emocjami? Kieruj się zdrowym rozsądkiem i działaj rozważnie. Pamiętaj, że każdy bank i firma pożyczkowa chce zarobić, dlatego w różnorodny sposób będą Ciebie zachęcać do skorzystania z ich oferty. Podjąłeś jednak decyzję, że skontaktujesz się z instytucją finansową? Dobrze, ale przed tym porównaj dostępne propozycje kredytowe i pożyczkowe w bankach. Jeżeli decydującym czynnikiem jest cena, to zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Pamiętaj o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz z własnych dochodów i to często znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał! Spłać wcześniej, a zwrócimy to

Rodzina Monet – jaka jest fabuła bestsellera książkowego dla nastolatek?

Artykuł gościnny Cykl "Rodzina Monet" autorstwa Weroniki Anny Marczak to więcej niż zwykła historia o dojrzewaniu i relacjach rodzinnych. To również intensywne badanie uczuć i przeciwności, z jakimi przychodzi się mierzyć. W każdej części serii pojawiają się nowe wątki, razem składające się na intrygującą narrację o odkrywaniu własnej tożsamości, doświadczaniu miłości i budowaniu więzów rodzinnych. "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" - początek wciągającej opowieści "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" z Wattpad zapoczątkowuje serię, która zdobyła uznanie młodych czytelników, prezentując świat pełen tajemnic i przygód. Weronika Anna Marczak z umiejętnością przedstawia życie rodziny Monet, tworząc postacie, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać. Książka eksploruje tematy takie jak poszukiwanie tożsamości, pierwsza miłość i przyjaźń, oferując bogatą fabułę i emocjonalne głębie. Marczak umiejętnie łączy przygodę z głębokim psychologicznym portretem bohaterów, oferu

Bessa - co to? Definicja i analiza!

Artykuł gościnny Bessa odnosi się do fazy na rynku giełdowym, charakteryzującej się spadkiem cen akcji. Co dokładnie oznacza ten termin, jakie są jego implikacje i jak rozpoznać jego nadchodzenie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule. Czym jest bessa? Definicja terminu Bessa znana również jako bear market , to okres, w którym ceny akcji na giełdzie spadają. Inwestorzy spodziewają się obniżek cen i wyprzedają swoje akcje, które mogą obniżyć swoją wartość. Zazwyczaj mówi się o bessie, gdy rynek spada o 20% lub więcej od ostatnich maksimów. Bessa stanowi naturalny element cyklu rynkowego. Każdy rynek akcji doświadcza wzlotów, zwanych hossą, oraz upadków, znanych jako bessa. Fazy hossy i bessy mogą się przeplatać, a długoterminowi inwestorzy często postrzegają bessę jako okazję do zakupu akcji, przewidując ich wzrost wartości po zakończeniu bessy. Bessa może być spowodowana różnymi czynnikami ekonomicznymi, takimi jak recesja, wzrost bezrobocia, spadki cen surowców, czy prob

Bilard: przewodnik po zasadach i rodzajach gry

Artykuł gościnny Obecnie bilard cieszy się ogromną popularnością jako sport dostępny dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Można go uprawiać na wielu poziomach zaawansowania, począwszy od rekreacyjnego aż po profesjonalny. Bilard - czym jest ta gra? Bilard to dyscyplina sportowa, w której uczestniczą dwóch lub czterech graczy. Zadaniem graczy jest wbijanie kolorowych piłek do kieszeni na stole bilardowym. Można grać na różnego typu stołach, takich jak stoły bilardowe, snookerowe czy poolowe. W Polsce bilard zdobywa na popularności i jest coraz częściej wybierany jako forma aktywności rekreacyjnej. Zasady gry w bilarda - podstawy Oto podstawowe zasady gry w bilarda: Pozycja startowa: Gracz zaczyna przy stole bilardowym, ustawiając się w określonej pozycji startowej, która jest wymagana przed rozpoczęciem gry. Cel gry: Celem jest wbicie bil do dziury, znajdującej się na środku stołu bilardowego za pomocą kijka. Przebieg gry: Gra rozpoczyna się od uderzenia bili kijem. Je

Zapomnij o żółtych plamach na pościeli. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Artykuł gościnny  Zainspirowany zdjęciami z Instagrama kupiłeś jasną pościel, aby rozjaśnić nieco wnętrze sypialni lub nadać mu skandynawski charakter. Być może już kilka dni po zakupie zdałeś sobie sprawę, że jasna bielizna pościelowa wyjątkowo szybko się brudzi, a wiele plam jest trudnych do usunięcia. Dodatkowo z biegiem czasu jasne poszewki na poduszki i kołdrę tracą swój blask, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające żółte plamy. Problem ten dotyczy nawet osób, które niezwykłą wagę przykładają do regularnych zmian i prania pościeli. Warto wiedzieć, że zabrudzenia te nie powodują konieczności wyrzucenia poszewek. Istnieje kilka naturalnych metod czyszczenia, które mogą pomóc usunąć te plamy i sprawić, że materiał będzie znów biały i czysty. W końcu nie ma nic lepszego niż zasypianie w świeżej i ładnie wyglądającej pościeli. Skąd biorą się żółte plamy na pościeli? Nieestetycznie wyglądające żółte plamy na pościeli mogą mieć kilka źródeł. Jednak najczęściej spo

Wody siarkowe - na co pomagają?

Artykuł gościnny Wody siarkowe od wieków były cenione za swoje liczne właściwości zdrowotne. Wielu ludzi udaje się do uzdrowisk i kąpielisk z wodami siarkowymi w poszukiwaniu ulgi w różnorodnych dolegliwościach. Ale na jakie schorzenia i dolegliwości te wody są najbardziej skuteczne? Dowiedz się, jak działają tężnie solankowe ! Charakterystyka wód siarkowych Wody siarkowe, jak sama nazwa wskazuje, są bogate w siarkę - pierwiastek, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu ludzkiego organizmu. Woda ta jest zwykle klasyfikowana jako mineralna i posiada specyficzny zapach, który przypomina zgniłą kapustę lub jaja na twardo. Siarka to pierwiastek, który od wieków był ceniony za swoje właściwości zdrowotne. Woda, w której jest obecna w wysokim stężeniu, nazywana jest wodą siarkową i stanowi cenne źródło wielu korzyści zdrowotnych. Charakterystyczny zapach wód siarkowych Każdy, kto miał okazję korzystać z wód siarkowych, z pewnością zauważył ich specyficzny zapach. Porównywany jest on do zapachu

5 najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa

Artykuł gościnny Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Szacuje się, że aż 40% osób czynnych zawodowo zmaga się z bólem pleców każdego dnia, co powoduje, że nie są oni w pełni zaangażowani w wykonywane obowiązki. Może on pojawiać się w różnych częściach kręgosłupa i mieć różną intensywność, wpływając na jakość życia i ograniczając codzienne czynności. Jego przyczyn jest wiele, co sprawia, że czasem trudno jest odnaleźć właściwy powód i go wyeliminować. Przeczytaj artykuł i poznaj najczęstsze przyczyny problemów z kręgosłupem, ich objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania. Ból kręgosłupa - jakie są czynniki ryzyka? Problemy z kręgosłupem mogą pojawić się u każdego, jednak jest kilka czynników zwiększających prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Mogą one obejmować: Niski poziom sprawności - ból pleców występuje częściej u osób, które nie są aktywne fizycznie. Słabe mięśnie pleców i brzucha mogą nieprawidłowo podtrzymywać krę