Przejdź do głównej zawartości

Jak wysłać kwiaty na Dzień Matki 2022 (w kraju oraz za granicą)

Jak wysłać kwiaty pocztą kwiatową do Polski z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii, USA

Dzień Matki w Polsce obchodzimy dnia 26. kwietnia. W roku 2022 będzie to czwartek – dzień pracujący. Jeśli mieszkamy daleko, nie będziemy mogli wręczyć naszej rodzicielce wiązanki kwiatów osobiście. Nasze mamy z pewnością będą czekały na życzenia z okazji ich święta. Do życzeń złożonych telefonicznie lub za pomocą Internetu warto dołączyć bukiet świeżych kwiatów. Jak wysłać kwiaty do innego miasta, do Polski lub za granicę? Czy możemy zamówić bukiet na grób rodziców? Sprawdźmy!

Jak wysłać kwiaty kurierem do innego miasta

Wysyłka kwiatów pocztą kwiatową

Nie tylko osoby przebywające za granicą, mogą mieć problem, jak wysłać kwiaty do Polski. Czasami nawet kilkadziesiąt kilometrów może być przeszkodą, aby móc osobiście wręczyć kwiaty najważniejszej dla nas osobie, jaką jest nasza mama. Przeszkodą może być praca w systemie zmianowym, brak środku transportu, a także liczne obowiązki. 

Jak wysłać kwiaty kurierem do innego miasta? Postęp cywilizacyjny ma swoje zalety oraz wady. Jedną z zalet jest możliwość wysłania bukietu świeżych kwiatów kurierem. Kwiaty możemy zamówić online. Umożliwia nam to tzw. poczta kwiatowa, która działa na terenie całego kraju. 

Ile kosztuje wysyłka kwiatów na Dzień Matki 2022 pocztą kwiatową

Ceny przesyłek kwiatowych różnią się w zależności od rodzaju kwiatów oraz wielkości wiązanki. Najtańszy bukiet kwiatów to koszt około 70 zł. Górna granica to 140-150 zł za przepiękne świeże kwiaty, które zostaną dostarczone w wybranym przez nas dniu. Dochodzi jeszcze opłata za przesyłkę.

Do przesyłki kwiatowej możemy dołączyć także dodatki tj.:
Bukiet kwiatów zamówiony online to doskonały prezent z okazji Dnia Matki. Świeże kwiaty, ich zapach oraz nasza pamięć wynagrodzą w nieznacznym stopniu naszą nieobecność. Kilka dni później będziemy mogli spotkać się osobiście. 

Do tego czasu wysłane kwiaty z pewnością zachowają świeżość. Będziemy mogli je podziwiać razem z naszą mamą i obserwować jej radość – zarówno z powodu otrzymania przesyłki kwiatowej, jak i z naszej obecności. 

Jak wysłać kwiaty pocztą kwiatową za granicę np. do Niemiec czy Anglii – Euroflorist

Jak wysłać kwiaty z Polski za granicę do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii, USA

Euroflorist to poczta kwiatowa, która dostarcza kwiaty nie tylko w kraju, ale i za granicę. Jeśli zastanawiamy się, jak wysłać kwiaty na Dzień Matki za granicę (do Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Szkocji, Austrii, Australii, Anglii, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii), rozwiązaniem może być właśnie przesyłka kwiatowa Euroflorist. 

Jak wysłać kwiaty zza granicy do Polski

Ja wysłać kwiaty pocztą kwiatową zza granicy (Niemiec, Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii, USA) do Polski

Jak widać, w dzisiejszych czasami nie ma żadnych granic. Aczkolwiek wyjazdy za granicę były przez pewien czas znacznie ograniczone. Na dostarczenie przesyłki również musieliśmy czekać znacznie dłużej, niż miało to miejsce przed pandemią. Na szczęście ten okres mamy już za sobą.

Jeśli żyjemy na emigracji lub wyjechaliśmy za granicę w celach zarobkowych i zastanawiamy się, jak wysłać kwiaty zza granicy (Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Szkocji, Austrii, Australii, Anglii, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii) do Polski, rozwiązaniem będzie również poczta kwiatowa. Przy jej pomocy możemy wysłać naszej mamie kwiaty z drugiego krańca świata. Czyż to nie jest niesamowite? Incedible ;-)

Jak wysłać kwiaty paczkomatem

Jak wysłać bukiet kwiatów z Polski za granicę - do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii, USA

Jak wysłać kwiaty paczkomatem? Dobre pytanie! Jeśli chcemy zaoszczędzić na bukiecie kwiatów dla mamy zamówionym online (brzmi strasznie, ale czasami nie warto przepłacać – zwłaszcza jeśli dostarczone kwiaty będą tak samo dobrej jakości), możemy wysłać je paczkomatem. Robią to także niektóre poczty kwiatowe. Wystarczy odpowiednio je zabezpieczyć oraz zapewnić dostęp do wody. 

Jak zabezpieczyć bukiet do wysłania paczkomatem

Co zrobić, aby kwiaty wysłane paczkomatem dotarły na miejsce w całości? Będziemy potrzebowali do tego następujące przedmioty:
 • dwa kartony  (jeden na tyle duży, aby zmieściła się do niego wiązanka, drugi znacznie mniejszy – wysoki na około 20 cm);
 • gąbkę florystyczną do świeżych kwiatów;
 • folię lub reklamówkę (bez dziurek);
 • gumkę recepturkę;
 • taśmę do pakowania.
Jak wysłać bukiet kwiatów paczkomatem przy pomocy tych drobiazgów? 
 1. Mały karton zamykamy. Na jego środku rysujemy okrąg o średnicy zbliżonej do dolnej części wiązanki. Następnie w okręgu rysujemy cztery średnice (kłania się matematyka). Pudełko nacinamy wzdłuż średnic okręgu. 
 2. Łodyżki kwiatów zabezpieczamy wilgotną gąbką florystyczną, którą dokładnie owijamy folią. Folię fiksujemy gumką recepturką, aby w zawiniątka nie wydostawała się woda. Zamiast gąbki florystycznej możemy użyć gazy lub papierowych ręczników. 
 3. Bukiet kwiatów wkładamy do wyciętego otworu – kwiaty nie powinny z niego wylatywać. Lepiej jest zrobić mniejsze nacięcia i ewentualnie powiększyć je, gdy zajdzie taka potrzeba.
 4. Mały karton wraz z wiązanką przyklejamy taśmą do pakowania do dna kartonu. Dzięki temu bukiet nie będzie "latał" bezwiednie po całym kartonie, gdy nieświadomy zawartości kurier będzie go "przewracał do góry nogami".
 5. Zamykamy karton i kwiaty w pudełku do paczkomatu gotowe!
Jak widać można wysłać kwiaty paczkomatem. Wyjdzie nas to znacznie taniej, niż poczta kwiatowa, ale będziemy musieli zainwestować odrobinę czasu w przygotowanie przesyłki do drogi.

Wysyłka kwiatów paczkomatem – flower box

Paczkomatem są wysyłane także niezwykle ekskluzywne pudełka z kwiatami (z ang. flower box). W pudełku znajdują się stabilizowane (prawdziwe) wieczne róże. Kwiaty wyglądają oszałamiająco – do tego pachną! Jak długo kwiaty w flower box zachowują świeżość? Ich twórcy gwarantują trwałość przez kilkanaście miesięcy (nawet do 3 lat!)

Jak wysłać kwiaty na cmentarz – opieka nad grobem na odległość

Jak wysłać kwiaty zza granicy (Niemiec, Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii, USA) na polski cmentarz

Jak wysłać kwiaty na cmentarz? Przesyłka kwiatowa Euroflorist ma w swojej ofercie nie tylko kwiaty na okazje tj. imieniny, urodziny, Dzień Kobiet, Dzień Matki, ale także wiązanki oraz wieńce pogrzebowe. W Dniu Matki możemy skorzystać z usługi oferowanej przez Euroflorist. Jest to opieka nad grobem. Oferta obejmuje czynności tj,:
 • sprzątanie nagrobka;
 • zapalnie znicza;
 • udekorowanie nagrobka świeżymi kwiatami.
Usługę wystarczy zamówić 48 h godzin wcześniej. Jeśli więc jesteśmy za dala od naszych rodzinnych stron, a chcielibyśmy postawić na nagrobku naszej mamy świeże kwiaty oraz zapalić znicza, nic nie stoi na przeszkodzie. 

Opieka nad grobem na odległość dzięki firmom tj. Euroflorist jest możliwa. W Niemczech wiele osób korzysta z całorocznej opieki nad grobem. Firmy takie zajmują się także podlewaniem oraz przycinaniem kwiatów. Oczywiście całoroczna opieka nad grobem jest kosztowna. 

Czy opłaca się wysyłać kwiaty pocztą kwiatową lub paczkomatem? Nie jestem mamą, ale wyobrażam sobie, że fajnie jest dostać kwiaty na Dzień Matki, a nie kilka dni po. A wy jak uważacie?

Komentarze

Najpopularniejsze artykuły w ostatnim tygodniu

Dlaczego warto korzystać z przepisów dietetycznych?

Artykuł gościnny Współczesny tryb życia skłania nas do większej troski o zdrowie i formę fizyczną, a dieta pełni kluczową rolę w tym procesie. Właściwie zbilansowane posiłki dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspierając nasze samopoczucie i wygląd. Przestrzeganie przepisów dietetycznych ułatwia utrzymanie odpowiedniej równowagi żywieniowej, co jest kluczowe dla zdrowego funkcjonowania organizmu oraz osiągnięcia celów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możemy świadomie wybierać składniki, które dostarczą nam energii, poprawią metabolizm i wspomogą nasze wysiłki w dążeniu do lepszej kondycji fizycznej. Dieta to poprawa zdrowia i samopoczucia. Przepisy dietetyczne stanowią kluczowy element dbania o zdrowie poprzez zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych. Bogata w warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe dieta dostarcza nie tylko niezbędnych witamin i minerałów, ale również błonnika, który wspomaga pr

Jak działa szambo ekologiczne? Poznaj wady i zalety

Artykuł gościnny Czy zastanawialiście się kiedyś, jak możliwe jest efektywne zarządzanie odpadami w miejscach pozbawionych kanalizacji miejskiej? Szambo ekologiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, gdzie dbałość o środowisko naturalne jest równie ważna, co komfort życia. Sprawdź jak działa szambo ekologiczne oraz poznaj jego wady i zalety. Budowa i działanie szamba ekologicznego Szambo ekologiczne, znane również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków, to zaawansowany system zarządzania odpadami, który pozwala na efektywne oczyszczanie ścieków bez konieczności podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.  Jego głównym zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń  organicznych, azotu i fosforu, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W skład szamba ekologicznego wchodzą zazwyczaj trzy komory: osadnik gnilny, reaktor biologiczny oraz komora dojrzewania . W pierwszej z nich dochodzi do oddzielenia frakcji stałej od płynnej. Następnie, w reaktorze biologicznym, śc

Szkoła w chmurze - czym jest i jakie są jej koszty?

Artykuł gościnny Poznaj nową epokę w edukacji, która transformuje sposób, w jaki uczymy się, zapewniając dostęp do wiedzy bez względu na bariery geograficzne. Szkoła w chmurze nie jest tylko wizją przyszłości edukacji, ale już stanowi jej aktualną rzeczywistość, oferując elastyczne metody nauki dostosowane do wymagań XXI wieku, dostępne dla każdego poszukującego. Szkoła w chmurze - przyszłość edukacji już teraz W erze cyfryzacji, edukacja ewoluuje dzięki technologii, wprowadzając pojęcie szkoły w chmurze, który zmienia tradycyjne podejście do nauki. Ten nowoczesny model edukacyjny umożliwia dostęp do zasobów i platform edukacyjnych online, oferując uczniom i nauczycielom nieograniczone możliwości uczenia się i nauczania z dowolnego miejsca i o każdej porze. Szkoła w chmurze eliminuje bariery geograficzne i czasowe, umożliwiając edukację dostosowaną do indywidualnych predyspozycji. Uczniowie mogą korzystać z lekcji online, cyfrowych bibliotek i interaktywnych platform, co sprawia, że

Jak znaleźć korzystny kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę?

Artykuł gościnny Wyszukanie odpowiedniego kredytu lub pożyczki gotówkowej nie jest wcale taką prostą sprawą. Nie polega na szybkim przeglądzie banków, ale na dokładnej analizie parametrów poszczególnych propozycji. Jeżeli zależy Tobie na korzystniejszej ofercie, to należy się do wyboru banku odpowiednio przygotować. Nie chcesz się złapać w sidła nieracjonalnego wyboru, podszytego emocjami? Kieruj się zdrowym rozsądkiem i działaj rozważnie. Pamiętaj, że każdy bank i firma pożyczkowa chce zarobić, dlatego w różnorodny sposób będą Ciebie zachęcać do skorzystania z ich oferty. Podjąłeś jednak decyzję, że skontaktujesz się z instytucją finansową? Dobrze, ale przed tym porównaj dostępne propozycje kredytowe i pożyczkowe w bankach. Jeżeli decydującym czynnikiem jest cena, to zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Pamiętaj o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz z własnych dochodów i to często znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał! Spłać wcześniej, a zwrócimy to

Rodzina Monet – jaka jest fabuła bestsellera książkowego dla nastolatek?

Artykuł gościnny Cykl "Rodzina Monet" autorstwa Weroniki Anny Marczak to więcej niż zwykła historia o dojrzewaniu i relacjach rodzinnych. To również intensywne badanie uczuć i przeciwności, z jakimi przychodzi się mierzyć. W każdej części serii pojawiają się nowe wątki, razem składające się na intrygującą narrację o odkrywaniu własnej tożsamości, doświadczaniu miłości i budowaniu więzów rodzinnych. "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" - początek wciągającej opowieści "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" z Wattpad zapoczątkowuje serię, która zdobyła uznanie młodych czytelników, prezentując świat pełen tajemnic i przygód. Weronika Anna Marczak z umiejętnością przedstawia życie rodziny Monet, tworząc postacie, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać. Książka eksploruje tematy takie jak poszukiwanie tożsamości, pierwsza miłość i przyjaźń, oferując bogatą fabułę i emocjonalne głębie. Marczak umiejętnie łączy przygodę z głębokim psychologicznym portretem bohaterów, oferu

Bessa - co to? Definicja i analiza!

Artykuł gościnny Bessa odnosi się do fazy na rynku giełdowym, charakteryzującej się spadkiem cen akcji. Co dokładnie oznacza ten termin, jakie są jego implikacje i jak rozpoznać jego nadchodzenie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule. Czym jest bessa? Definicja terminu Bessa znana również jako bear market , to okres, w którym ceny akcji na giełdzie spadają. Inwestorzy spodziewają się obniżek cen i wyprzedają swoje akcje, które mogą obniżyć swoją wartość. Zazwyczaj mówi się o bessie, gdy rynek spada o 20% lub więcej od ostatnich maksimów. Bessa stanowi naturalny element cyklu rynkowego. Każdy rynek akcji doświadcza wzlotów, zwanych hossą, oraz upadków, znanych jako bessa. Fazy hossy i bessy mogą się przeplatać, a długoterminowi inwestorzy często postrzegają bessę jako okazję do zakupu akcji, przewidując ich wzrost wartości po zakończeniu bessy. Bessa może być spowodowana różnymi czynnikami ekonomicznymi, takimi jak recesja, wzrost bezrobocia, spadki cen surowców, czy prob

Bilard: przewodnik po zasadach i rodzajach gry

Artykuł gościnny Obecnie bilard cieszy się ogromną popularnością jako sport dostępny dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Można go uprawiać na wielu poziomach zaawansowania, począwszy od rekreacyjnego aż po profesjonalny. Bilard - czym jest ta gra? Bilard to dyscyplina sportowa, w której uczestniczą dwóch lub czterech graczy. Zadaniem graczy jest wbijanie kolorowych piłek do kieszeni na stole bilardowym. Można grać na różnego typu stołach, takich jak stoły bilardowe, snookerowe czy poolowe. W Polsce bilard zdobywa na popularności i jest coraz częściej wybierany jako forma aktywności rekreacyjnej. Zasady gry w bilarda - podstawy Oto podstawowe zasady gry w bilarda: Pozycja startowa: Gracz zaczyna przy stole bilardowym, ustawiając się w określonej pozycji startowej, która jest wymagana przed rozpoczęciem gry. Cel gry: Celem jest wbicie bil do dziury, znajdującej się na środku stołu bilardowego za pomocą kijka. Przebieg gry: Gra rozpoczyna się od uderzenia bili kijem. Je

Zapomnij o żółtych plamach na pościeli. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Artykuł gościnny  Zainspirowany zdjęciami z Instagrama kupiłeś jasną pościel, aby rozjaśnić nieco wnętrze sypialni lub nadać mu skandynawski charakter. Być może już kilka dni po zakupie zdałeś sobie sprawę, że jasna bielizna pościelowa wyjątkowo szybko się brudzi, a wiele plam jest trudnych do usunięcia. Dodatkowo z biegiem czasu jasne poszewki na poduszki i kołdrę tracą swój blask, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające żółte plamy. Problem ten dotyczy nawet osób, które niezwykłą wagę przykładają do regularnych zmian i prania pościeli. Warto wiedzieć, że zabrudzenia te nie powodują konieczności wyrzucenia poszewek. Istnieje kilka naturalnych metod czyszczenia, które mogą pomóc usunąć te plamy i sprawić, że materiał będzie znów biały i czysty. W końcu nie ma nic lepszego niż zasypianie w świeżej i ładnie wyglądającej pościeli. Skąd biorą się żółte plamy na pościeli? Nieestetycznie wyglądające żółte plamy na pościeli mogą mieć kilka źródeł. Jednak najczęściej spo

Wody siarkowe - na co pomagają?

Artykuł gościnny Wody siarkowe od wieków były cenione za swoje liczne właściwości zdrowotne. Wielu ludzi udaje się do uzdrowisk i kąpielisk z wodami siarkowymi w poszukiwaniu ulgi w różnorodnych dolegliwościach. Ale na jakie schorzenia i dolegliwości te wody są najbardziej skuteczne? Dowiedz się, jak działają tężnie solankowe ! Charakterystyka wód siarkowych Wody siarkowe, jak sama nazwa wskazuje, są bogate w siarkę - pierwiastek, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu ludzkiego organizmu. Woda ta jest zwykle klasyfikowana jako mineralna i posiada specyficzny zapach, który przypomina zgniłą kapustę lub jaja na twardo. Siarka to pierwiastek, który od wieków był ceniony za swoje właściwości zdrowotne. Woda, w której jest obecna w wysokim stężeniu, nazywana jest wodą siarkową i stanowi cenne źródło wielu korzyści zdrowotnych. Charakterystyczny zapach wód siarkowych Każdy, kto miał okazję korzystać z wód siarkowych, z pewnością zauważył ich specyficzny zapach. Porównywany jest on do zapachu

5 najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa

Artykuł gościnny Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Szacuje się, że aż 40% osób czynnych zawodowo zmaga się z bólem pleców każdego dnia, co powoduje, że nie są oni w pełni zaangażowani w wykonywane obowiązki. Może on pojawiać się w różnych częściach kręgosłupa i mieć różną intensywność, wpływając na jakość życia i ograniczając codzienne czynności. Jego przyczyn jest wiele, co sprawia, że czasem trudno jest odnaleźć właściwy powód i go wyeliminować. Przeczytaj artykuł i poznaj najczęstsze przyczyny problemów z kręgosłupem, ich objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania. Ból kręgosłupa - jakie są czynniki ryzyka? Problemy z kręgosłupem mogą pojawić się u każdego, jednak jest kilka czynników zwiększających prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Mogą one obejmować: Niski poziom sprawności - ból pleców występuje częściej u osób, które nie są aktywne fizycznie. Słabe mięśnie pleców i brzucha mogą nieprawidłowo podtrzymywać krę