Czy warto zapisać dziecko na lekcje tenisa?

 Artykuł gościnny

W jakim wieku dziecko może rozpocząć naukę gry w tenisa

Tenis ziemny to bardzo emocjonujący sport, którego uprawianie wymaga połączenia siły fizycznej, techniki oraz zdolności do szybkiej analizy sytuacji na korcie. To wszystko sprawia, że gra w tenisa jest wielkim wyzwaniem. Wpływa ona na rozwój koordynacji ruchowej u dzieci, pobudza ich kreatywność oraz zdolność analitycznego myślenia. Dlaczego jeszcze warto zapisać dziecko na lekcje tenisa?


W jakim wieku dziecko może rozpocząć naukę gry w tenisa?

Tenis ziemny dla dzieci - kiedy zacząć naukę

Może się wydawać, że tenis ziemny to dosyć trudny sport i dziecko będzie miało kłopot, aby go opanować. Jednak małe dzieci bardzo szybko się uczą. Nawet kilkulatek jest w stanie zrozumieć podstawowe zasady gry w tenisa. Na zajęcia można zapisać już 5-letnie dziecko pod warunkiem, że będzie potrafiło ono:

  1. skoncentrować się na zadaniu;
  2. wykonać polecenia trenera.

Jeśli dziecko jest jeszcze nieskore do współpracy, może uczestniczyć w lekcjach, które mają na celu wstępne przygotowanie najmłodszych do nauki gry w tenisa. W ramach takich zajęć dziecko dowie się m.in.:

  • jak poprawnie trzymać rakietę do tenisa;
  • jak należy obchodzić się z piłeczką;
a także będzie wykonywało różne ogólnorozwojowe ćwiczenia, które w przyszłości będą przydatne na korcie.

Dlaczego warto zapisać dziecko na lekcje tenisa?

Jak zacząć uczyć się gry w tenisa ziemnego - zawodowy gracz (kariera)

Lekcje tenisa ziemnego dla dzieci – idealna forma ruchu dla najmłodszych

Maluchy mają dużo niespożytkowanej energii. Zajęcia sportowe to idealny sposób, aby zaspokoić potrzeby ruchowe dziecka. Gra w tenisa ziemnego znacznie poprawi:

  • ogólną kondycję;
  • sprawność fizyczną;
  • wydolność oddechową;
dziecka lub nastolatka, któremu w obecnych czasach bardzo często brakuje ruchu (zwłaszcza na świeżym powietrzu).

Zajęcia z tenisa dla dzieci – kontakt z rówieśnikami oraz współzawodnictwo

Zajęcia z tenisa dla dzieci zwykle odbywają się w kilkuosobowych grupach. Dzięki temu dziecko może nawiązać pierwsze przyjaźnie. W lecie warto wysłać pociechę na obóz tenisowy organizowany przez szkołę tenisową. Dodatkowo rywalizacja na korcie to także świetny trening charakteru oraz nauka pokory. 

Gra w tenisa dla najmłodszych – jak zostać zawodowym graczem

Grając w tenisa dziecko może stawiać sobie realistyczne cele i powoli je osiągać. Gdy dobrze nauczy się grać, może również wziąć udział w lokalnym turnieju. Oczywiście nie każde dziecko będzie chciało zostać zawodowym graczem. Jednak nawet amatorskie uprawianie tenisa może bardzo korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Co będzie potrzebne dziecku podczas treningów?

Nauka gry w tenisa ziemnego - ubranie sportowe, torba treningowa, bidon z wodą

Dobra oraz lekka rakieta do tenisa dla dziecka

Zapisując dziecko na lekcje tenisa trzeba pamiętać o przygotowaniu stosownej wyprawki. Podstawą powinna być dobra oraz lekka rakieta tenisowa. Powinna ona być dostosowana do wieku dziecka oraz jego możliwości fizycznych. 

Nauka gry w tenisa dla dzieci – co oprócz rakiety do tenisa

Do rakiety warto dokupić zestaw piłek, z których dziecko będzie mogło korzystać, gdy wybierze się z rodzicami na kort tenisowy. Dobrym pomysłem będzie również zaopatrzenie malca w zestaw owijek oraz wibrastop, czyli gumowy tłumik wciskany pomiędzy struny naciągu rakiety. 

Gra w tenisa dla dzieci – odpowiednie ubranie sportowe dla małego gracza

W zależności od rodzaju kortów, na których będzie trenowało dziecko, należy zamówić mu odpowiednie obuwie oraz sportowy strój. Jeśli treningi będą odbywały się na dworze, bardzo przydatna będzie wygodna czapka z daszkiem.

Co jeszcze jest niezbędne podczas gry w tenisa ziemnego – bidon na wodę, ręcznik oraz torba treningowa dla dziecka

Na zajęcia dziecko powinno wziąć ze sobą również bidon z wodą oraz ręcznik, aby móc szybko wytrzeć pot. Wszystkie akcesoria potrzebne do gry można schować do pokrowca na rakietę. Jeśli wybrany model nie jest na tyle pojemny, przydatna będzie torba treningowa dla dziecka.

Ile kosztują lekcje w tenisa ziemnego dla dzieci

Zapisanie dziecka na lekcje tenisa ziemnego zwykle wiąże się z długotrwałym zobowiązaniem finansowym. Jeśli rodzice nie są pewni, czy ich pociecha polubi ten sport, warto najpierw wybrać się na zajęcia próbne nauki gry w tenisa ziemnego. 

Podczas lekcji pokazowej dziecko nauczyć się trzymać rakietę oraz będzie miało do wykonania kilka prostych ćwiczeń. Na tej podstawie rodzice wraz z dzieckiem wspólnie zdecydują, czy zapisać pociechę na zajęcia z tenisa, by mogła dalej rozwijać się w tym kierunku. 

Autor artykułu
Autorem artykułu jest Tennis & Country Club Hotel – nowoczesny hotel dla osób aktywnych zlokalizowany pod Krakowem.

Komentarze