Jak odmienić wnętrze?

Artykuł sponsorowany
Styl skandynawski - jakie meble oraz zasłony

Jak odmienić wnętrze, aby cieszyć się metamorfozą przez długie lata? To pytanie zadaje sobie każdy, kto stoi przed aranżacją mieszkania. Pomysłów jest wiele. Trudno wybrać ten najlepszy. Możemy podążać za najnowszymi trendami tj. styl skandynawski, lub iść w zupełnie innym kierunku. Niektórzy uwielbiają przepych oraz masywne, antyczne meble z licznymi złoceniami. Jeszcze inni wyśmienicie czują się w tradycyjnie urządzonym wnętrzu. Przyjrzyjmy się, na co zwracać uwagę oraz od czego zacząć?


Aranżacja wnętrza – nowoczesny styl skandynawski

Nowoczesny styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem, jasnymi barwami oraz zwiewnymi tkaninami. Nie ma w nim miejsca na zbędne przedmioty. Do życia potrzebna nam są przestrzeń, natura oraz harmonia. Meble oraz inne dodatki powinny ze sobą współgrać. Królują biel, odcienie szarości oraz kolor naturalnego drewna. Mieszkanie w stylu skandynawskim powinno być praktyczne oraz wygodne. Każdy element odgrywa ogromne znaczenie. Dodatki takie jak zielone rośliny dopełniają całości. 

Metamorfoza mieszkania – wybór odpowiednich kolorów ścian oraz tapety

Jeśli pragniemy odmienić wnętrze, koniecznie powinniśmy zacząć od koloru ścian. Czy będzie to nowoczesny styl skandynawski, a może pójdziemy w żywe kolory? Wiele osób decyduje się na tapety o różnych wzorach. Najczęściej nie umieszczamy ich na wszystkich ścianach, jak robiono to kilka dekad temu. Dziś tapeta bardzo często przyklejana jest na jedną ścianę lub jej część. 

Jaką tapetę wybrać? Ciekawym pomysłem jest fototapeta. To niezwykle efektowna dekoracja do mieszkania. Doskonale zastąpi ona nam obrazy. Niektóre wzory tapety mogą optycznie pomniejszyć mieszkanie. Tymczasem fototapeta nadaje się idealnie do małych wnętrz. Sprawi ona, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe. 

Odpowiednie meble do salonu, sypialni, biura oraz pokoju dla dziecka

Podczas metamorfozy mieszkania powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby wybrane meble były praktyczne oraz wygodne. Ergonomia pracy, wypoczynku oraz snu powinna być stawiana na pierwszym miejscu podczas urządzania wnętrz. Ważne są rozmiar mebli, ich pojemność, kolor czy materiał, z jakiego zostały one wykonane. Dobre meble powinny jednak przede wszystkim spełniać swoją rolę. 

Biurko oraz wygodne krzesło biurowe umożliwiają nam pracę lub naukę przez wiele godzin. Na dużej, wygodnej kanapie mogą odpocząć domownicy oraz ich goście. Łóżko w sypialni wyposażone w wygodny materac jest gwarancją dobrego snu. Bardzo praktyczne jest korzystanie z tkanin tj. koce, narzuty na łóżko oraz pledy. Ochronią one sofę, fotele lub łóżko przez kurzem oraz innym zabrudzeniem. Jednocześnie w chłodniejsze dni możemy się nimi okryć. 

Dodatki nadające ciepła pomieszczeniu – zwiewne firany oraz dekoracyjne zasłony

Gdzie zamówić firany oraz zasłony szyte na miarę

Podczas aranżacji wnętrza nie powinniśmy zapominać o firanach oraz zasłonach. Nadają one pomieszczeniu ciepłej, domowej atmosfery. Są one bardzo dekoracyjne. Zdobią one okna domu, które często są naszą wizytówką. Przechodnie spoglądając na nie próbują odgadnąć, co kryje się we wnętrzu domu. Goście wchodząc do mieszkania już w pierwszej chwili zwracają uwagę na firanki oraz zasłony. Dzieje się tak, gdyż często zajmują one znaczną część ściany.

Aby metamorfoza przyniosła zamierzone efekty, warto zdecydować się na szycie firan oraz zasłon na miarę. Godna uwagi jest firma https://www.dekohaus.pl. Szwalnia szyje przepiękne dekoracje okienne dostosowane do potrzeb oraz wymagań klientów. Znaczenie mają rodzaje tkanin, wymiary, krój oraz typ zawieszenia firan i zasłon. Do dyspozycji mamy haczyki fleks, koła i tunele oraz taśmę marszcząca. Zakład krawiecki szyje także niezwykle praktyczne rolety rzymskie. Wykonane są one z dekoracyjnych tkanin zamontowanych na specjalnym mechanizmie z systemem łańcuszkowym. 

Dobrej jakości firany oraz zasłony szyte na miarę pełnią rolę dekoracji. Są one również bardzo praktyczne. W słoneczny dzień przy ich pomocy zasłaniamy okna. Dzięki temu słońce nie razi nas, a pomieszczenie nie nagrzewa się nadmiernie. Dekoracje okienne sprawiają, że do mieszkania dostaje się mniej kurzu oraz innych alergenów. W sypialni zasłony lub rolety wpływają pozytywnie na ergonomię snu. W ciemności organizm produkuje melatoninę – hormon snu. Późnym wieczorem zasłony chronią nas przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. 

Pozostała dekoracja – obrazy, kwiaty oraz drobne dodatki

Najmilszą częścią metamorfozy jest jej ostatni etap. Wspaniałe dodatki takie jak stylowe obrazy, kwiaty doniczkowe oraz inne drobiazgi, są doskonałym dopełnieniem. Dzięki nim wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru oraz staje się jeszcze bardziej przytulne. Zielone rośliny to świetny sposób na to, aby zadbać o odpowiednie powietrze w domu. Są to bowiem doskonałe, naturalne jonizatory powietrza. Dlatego warto umieścić je w każdym pomieszczeniu – w salonie, kuchni czy też w pokoju dziecka. 

Jeśli dobrze przemyślimy nasze potrzeby oraz pozostaniemy wierni sobie pod względem stylu, metamorfoza mieszkania z pewnością będzie udana.

Komentarze