Czy godziny otwarcia sklepów w Wigilię 2022 nas zaskoczą?

Do której będzie otwarty w Wigilię Lidl, Auchan, Kaufland, Biedronka, Dino

Wigilia 2022 już tuż, tuż... Większość z nas zakupy świąteczne będzie robiła na długo przez świętami Bożego Narodzenia. Jednak jeszcze w ostatnim dniu będziemy musieli kupić kilka drobiazgów tj. świeże pieczywo, warzywa oraz wędliny. Czy sklepy będą otwarte w Wigilię i jak długo? Jak co roku małe sklepiki oraz duże markety tj. Biedronka, Lidl, Kaufland oraz Auchan nie zostawią nas na lodzie. Przyjrzyjmy się, do której godziny będą otwarte sklepy w dzień Wigilii Bożego Narodzenia!


Jakie sklepy będą otwarte na Wigilię w 2022 roku

Kaufland Wigilia – godziny otwarcia

Pracownicy Kauflandu zdążą wrócić do swoich domów przed pierwszą gwiazdką na niebie, aby móc oddać się wigilijnej tradycji. Sklep będzie bowiem otwarty do godziny 13.00. W pierwszy oraz drugi dzień świąt market będzie nieczynny. 

Biedronka Wigilia – godziny otwarcia

Godziny otwarcia Biedronki również pozwolą nam na drobne zakupy robione na ostatnią chwilę. Sklep Biedronka będzie czynny do godziny 13.00. Pamiętajmy, żeby nie robić zakupów na ostatnią chwilę. Drzwi wejściowe często są zamykane już kilka minut przed 13.00, aby pracownicy mogli obsłużyć osoby znajdujące się w środku. Kupujący pojawiający się na dwie minuty przed zamknięciem mogą zostać nie wpuszczeni do środka. Dla jednych jest to logiczne, dla innych nie. A co wy uważacie na ten temat?

Lidl Wigilia – godziny otwarcia

Godziny otwarcia sklepu Lidl w Wigilię nie różnią się od tych podanych przez Biedronkę oraz Kaufland. Czyżby wszystkie markety były w zmowie? Jest to rozsądna godzina, która uwzględnia potrzeby klientów, ale i pracowników, którzy również pragną tego dnia świętować. Nie ma przecież potrzeby, aby zakupy robić po godzinie 13.00. Są zawody, w których w Wigilię oraz inne święta trzeba pracować. Zawód sprzedawcy z pewnością do nich nie należy. Każdy z nas może zaplanować duże zakupy nieco wcześniej. Sklepy otwarte do godziny 13.00 to i tak duże udogodnienie – głównie dla zapominalskich.

Dino Wigilia – godziny otwarcia

Dino w Wigilię wyrywa się przed szereg. Tego dnia zakupy w Dino będziemy mogli robić do godziny 13.30-14.00. W sklepie kupimy zarówno produkty spożywcze, chemię gospodarstwa domowego, jak i drobne prezenty. Możemy w nim zakupić także drobiazgi na kosz z prezentami. 

Bez względu na to, jak długo będą otwarte sklepy w Wigilię, pamiętajmy, aby nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę. Pracownicy sklepów spożywczych tj. Auchan, Kaufland czy Biedronka, przed pójściem do domu muszą jeszcze wykonać mnóstwo czynności. Wielu z nich musi następnie przygotować Wigilię w domu lub dojechać w miejsce, gdzie podzielą się opłatkiem z bliskimi. 

Komentarze