Najpopularniejsze książki o pracy w opiece za granicą

Polecam!

"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" – Barbara Bereżańska

Obraz
"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" to książka napisana przez opiekunkę osób starszych. Praca w opiece w Niemczech w ostatnich latach dała możliwość zarobku tysiącom ludzi z Polski. Jak wygląda praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech? Wszystkiego dowiesz się z moich książek. "Perły rzucone przed damy" – moja pierwsza książka o pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech  Jeśli chcesz zapoznać się z książką, możesz otrzymać egzemplarz z autografem. Więcej informacji po kliknięciu ikonki "Postaw kawę". Możesz także wesprzeć moją twórczość internetową stawiając mi małą kawę i pokazując, że lubisz czytać mój blog.  Osoby, które nie czytały mojej pierwszej książki, zapraszam również do zapoznania się z książką "Perły rzucone przed damy" . To poradnik dla opiekunów osób starszych, zawierający również liczne historie z pracy w opiece w Niemczech. Książka odsłania całą prawdę o pracy w opiece nad osobami starszym

Andrzejki w SPA - jak zrelaksować się i wróżyć z wosku

Artykuł gościnny

Co robić na Andrzejki 2023

Andrzejki to tradycyjna polska zabawa, która odbywa się w noc z 29 na 30 listopada. W tym dniu ludzie wróżą sobie z wosku, który rozpuszczają w łyżce nad świecą i wylewają do zimnej wody. Zastygły wosk tworzy różne kształty, które mają symbolizować przyszłość. Andrzejki to także okazja do zabawy i integracji z przyjaciółmi. Jednym ze sposobów na spędzenie tej nocy jest wyjazd do SPA, gdzie można połączyć relaks z wróżbami. Oto kilka propozycji, jak zorganizować taką imprezę.


Wybierz odpowiednie miejsce

Jeśli chcesz zorganizować Andrzejki w SPA, musisz znaleźć odpowiednie miejsce, które oferuje nie tylko zabiegi i basen, ale także salę, w której można urządzić zabawę. Możesz wybrać hotel, pensjonat lub ośrodek wypoczynkowy, który ma własne SPA lub współpracuje z pobliskim. Ważne jest, aby zarezerwować nocleg i salę z wyprzedzeniem, ponieważ Andrzejki to popularny termin. Możesz też skorzystać z gotowych ofert, które niektóre obiekty przygotowują specjalnie na tę okazję. Przykładowo można skorzystać z pakietu “Andrzejki w SPA”, który obejmuje nocleg, śniadanie, kolację, zabiegi, dostęp do strefy wellness i wieczorne wróżby z wosku.

Zaplanuj atrakcje

Andrzejki w SPA to nie tylko relaks, ale także zabawa. Dlatego warto zaplanować różne atrakcje, które umilą czas i wprowadzą w magiczny nastrój. Możesz zorganizować konkursy, gry, quizy, karaoke lub taniec. By dodać odrobinę tajemniczości, rozważ przygotowanie pokazu sztucznych ogni lub sesji fotograficznej z rekwizytami związanymi z wróżbami. Nie zapomnij też o tradycyjnych wróżbach z wosku, które są nieodłącznym elementem tej nocy. Możesz kupić gotowe zestawy do wróżenia lub przygotować własne. Potrzebujesz tylko świec, łyżek, garnka z wodą i miski. Rozpal świecę i rozpuść wosk w łyżce nad płomieniem. Następnie wylej wosk do zimnej wody i zobacz, jaki kształt utworzył. Możesz odczytać znaczenie kształtów na podstawie różnych źródeł, np. na podstawie książek lub portali internetowych.

Zadbaj o odpowiednią atmosferę

Aby Andrzejki w SPA były udane, musisz zadbać o odpowiednią atmosferę. Możesz to zrobić poprzez dekorację sali, muzykę, oświetlenie i zapachy. Możesz wykorzystać tradycyjne symbole Andrzejek, takie jak świeczki, wosk, lusterka, buty, obręcze, klucze, serca, kwiaty, karty, monety czy gwiazdy. Możesz też stworzyć klimat związany z miejscem, w którym jesteś, np. górskim, nadmorskim lub leśnym. Możesz też zainspirować się innymi kulturami i zorganizować np. Andrzejki w stylu orientalnym, meksykańskim lub hawajskim. Ważne jest, aby muzyka, oświetlenie i zapachy pasowały do wybranego motywu i sprzyjały relaksowi i zabawie. Możesz np. puścić spokojną muzykę relaksacyjną, zapalić aromatyczne świece lub kadzidełka, ustawić lampki lub lampiony i rozłożyć poduszki i dywany.

Ciesz się chwilą

Andrzejki w SPA to wyjątkowa okazja, aby oderwać się od codzienności, zrelaksować się i pobawić. Nie przejmuj się więc zbytnio organizacją, ale ciesz się chwilą. Skorzystaj z oferowanych zabiegów, zanurz się w basenie, zjedz pyszny posiłek, porozmawiaj z przyjaciółmi, pośmiej się, potańcz, pośpiewaj i powróż. Nie bierz też zbyt poważnie wróżb z wosku, ale potraktuj je jako zabawę i pretekst do rozmowy. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, co sami tworzycie i jak się czujecie. Andrzejki w SPA to nie tylko impreza, ale także sposób na odnowę ciała i ducha. Życzymy Ci niezapomnianych wrażeń i spełnienia marzeń!

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój - luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Forum – weź udział w dyskusji lub rozpocznij nową

Czat – zapraszam na pogaduszki

Współpraca z blogerami/ reklamodawcami:

Najpopularniejsze artykuły w ciągu ostatniego tygodnia

Jak jest po niemiecku i gdzie kupić...

Thermomix – 5 tańszych odpowiedników

Garnitur trzyczęściowy to klasyczna elegancja na ślubie

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim
Mój reanimowany projekt! Czasami warto podesłać Niemcom link do konkretnego artykułu!

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *