VOCALOVE – śpiewania to pasja

Artykuł gościnny

Chór Piotr Hajduk - doświadczony wokalista, kompozytor i aranżer

Media społecznościowe obiega elektryzująca wieść: „Powstaje niezwykły nie-chór” – zespół wokalny, który szuka własnych ścieżek, własnego stylu i brzmienia. Zaczęło się w listopadzie 2016. Kim jesteśmy dziś?

Kto został wybrany do pierwszego składu?

Chór Piotr Hajduk - doświadczony wokalista, kompozytor i aranżer

Pełni energii pasjonaci z dobrym słuchem i umiejętnością śpiewania na głosy. Ludzie bardzo młodzi (18+) i młodzi duchem (50+), którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki.

Kim jesteśmy dzisiaj?

Zespół liczy 17 osób. Różnimy się temperamentem, wykształceniem, wykonywanym zawodem, wiekiem, ale łączy nas przyjaźń, pasja i ambicje. Mamy bardzo różnorodny coverowy repertuar, zaaranżowany tak, że niektóre piosenki trudno poznać. To utwory szeroko pojętej muzyki rozrywkowej w autorskich aranżacjach Piotra Hajduka (zgodnie z zasadą ZMZ, czyli “znane, mocno zmienione”). Gramy koncerty o profesjonalnej jakości – przekonajcie się sami już 11 maja 2024 (godz. 19:00) w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie.

Co czyni zespół wyjątkowym?

Chór Piotr Hajduk - doświadczony wokalista, kompozytor i aranżer

Od strony artystycznej za zespół odpowiada Piotr Hajduk. Myśli o muzyce i aranżowaniu wokali w sposób niezwykle twórczy i nieoczywisty. Potrafi eksperymentować z harmonią, budować napięcie… Ta muzyka Was zaskoczy!

Projekty artystyczne, które tworzy Pan Aranżer, są dopracowane w najmniejszym szczególe. Nie zadowala się przeciętnymi wynikami, dąży do perfekcji. Potrafi wymagać od wokalistów wysiłku i zaangażowania, ale sam wkłada go równie dużo. To dzięki niemu VOCALOVE jest tak wyjątkowe.

Kim jest Pan Aranżer?

Chór Piotr Hajduk - doświadczony wokalista, kompozytor i aranżer

Pan Aranżer, czyli Piotr Hajduk, to doświadczony wokalista, kompozytor i aranżer. Jest zarówno artystą, jak i pedagogiem. Brał udział we wszystkich kultowych musicalach teatrów: Buffo, Roma i Komedia. Napisał muzykę do dwóch przedstawień teatralnych. Uczył śpiewu uczestników programu „Jak oni śpiewają” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Ma za sobą niepowtarzalne doświadczenia wokalne. Jednym z nich jest “Metro”, w którym w 1990 rozpoczął profesjonalną karierę. Następnie wyjechał ze spektaklem do USA, gdzie występował na Broadwayu. “Metro” niezmiennie pozostaje najpopularniejszym polskim musicalem w historii! Pozostawiło w nim niezatarty ślad, artystyczne piętno...

Czy do Vocalove można dołączyć?

Można. W tym celu powstała grupa wstępna - aby bez stresu i ścigania się z czasem nauczyć przyszłych wokalistów repertuaru zespołu.

Co najbardziej cenisz w Vocalove?

Piotr inspiruje nas do własnych poszukiwań, uczy współbrzmieć i funkcjonować na scenie jak jeden organizm. Praca z nim to niezwykła przygoda, ale i wyzwanie. Możecie wierzyć lub nie, ale nic lepszego mnie dotąd w życiu nie spotkało… Chciałabym, żebyście i Wy mogli przeżyć taką przygodę, jak ja w VOCALOVE!

https://vocalove.pl/

Komentarze