Grzejniki podczerwieni – nowoczesna technologia w użytku domowym

 Artykuł sponsorowany

Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni to stosunkowo nowe i innowacyjne urządzenia, które zyskują coraz większą popularność. Swój rozgłos mogą zawdzięczyć efektywnemu działaniu oraz niezastąpionemu komfortowi grzewczemu. Wbrew pozorom promienniki podczerwieni to urządzenia, które sprawdzą się znakomicie w naszych domach – nie jako główne źródło ciepła, ale jako dodatek ułatwiający nam życie i wpływający pozytywnie na nasze finanse.

Jak działają promienniki podczerwieni? Gdzie używać ich w domu?

Promienniki podczerwieni, jak sama nazwa wskazuje, swoje działanie zawdzięczają zjawisku, jakim jest podczerwień. Jest to całkowite przeciwieństwo znanych nam do tej pory systemów grzewczych, ponieważ działanie tych urządzeń polega na kompletnie innej zasadzie.

Ale zacznijmy od początku. Aby w naszym domu było ciepło, musimy rozpalić w piecu, co niestety jest długotrwałym procesem. W przypadku większych domów musimy zawsze liczyć się z dużymi kosztami, przez co często grzejemy tylko wtedy, gdy jest naprawdę zimno. Jednak w ten sposób nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie maksymalnie komfortowych warunków grzewczych, ponieważ w naszym mieszkaniu znajdziemy pomieszczenia, które dodatkowego ciepła potrzebują czasami latem. Świetnym przykładem będzie tu łazienka, w której nieprzyjemny chłód zabierze nam przyjemność z kąpieli. A niestety dla samej łazienki czy innego pomieszczenia nie opłaca nam się palić w piecu. Z pomocą mogą przyjść nam promienniki ciepła. Urządzenia te działają na zasadzie emisji krótkich fal podczerwonych, które mają za zadanie ogrzać wszystkie obiekty w swoim zasięgu. Błogie ciepło dotrze do nas oraz do wszystkich rzeczy w pomieszczeniu, co również wpływa na odczuwalny komfort cieplny. Jest to całkowite przeciwieństwo konwencjonalnych systemów grzewczych, ponieważ grzejniki podczerwieni nie wpływają na temperaturę powietrza. Dodatkowo promiennik podczerwieni działa w kilka sekund i wymaga od nas tak naprawdę tylko włączenia. Genialnym rozwiązaniem jest również to, że promiennik elektryczny działa tylko tu i teraz, dzięki czemu możemy go włączyć w jednym konkretnym pomieszczeniu bez potrzeby ogrzewania całego domu.

Promienniki podczerwieni nie zastąpią tradycyjnego ogrzewania w naszym domu, jednak wybierając takie rozwiązanie, możemy ułatwić i polepszyć sobie życie. W okresach przejściowych, kiedy niektóre miejsca w naszym domu potrzebują dodatkowego ciepła, promienniki podczerwieni zapewnią optymalne warunki grzewcze, pozwalając nam uniknąć ogrzewania całego domu, co pozytywnie wpłynie na nasz portfel.

Grzejniki podczerwieni z powodzeniem znajdą również zastosowanie w naszych garażach, na balkonach czy tarasach.

Grzejnik podczerwieni

Promiennik podczerwieni – zalety i wady

Promiennik ciepła to urządzenie, które posiada wiele zalet. Ogromnym atutem jest przede wszystkim niesamowity komfort cieplny, który w taki sam sposób odczuje każdy w zasięgu urządzenia. Warto również wspomnieć, że dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy zbyt dusznego i gorącego powietrza. Kolejną zaletą jest szybki i prosty sposób działania, który nie wymaga od nas żadnej dodatkowej pracy. Zaletą grzejników podczerwieni jest również ich prozdrowotne działanie – urządzenia te nie emitują szkodliwych dla naszego zdrowa spalin, ponieważ działają na prąd. Promienniki IR są bezpieczne dla dzieci, alergików czy starszych osób.

Dla osób, które już poznały niesamowite działanie promienników podczerwieni, wadą może być fakt, że urządzenia te nie będą najlepszym rozwiązaniem jako główne źródło ciepła w domu. Jednak używając grzejników podczerwieni w formie dodatku do głównego systemu ogrzewania, poprawimy i podniesiemy swój komfort grzewczy w efektywny sposób.

Grzejnik podczerwieni

Grzejnik podczerwieni cena

Promienniki podczerwieni z ekonomicznego punktu widzenia nie będą nam się opłacać jako główne źródło ciepła w domu. Jednak stosowanie ich jako dodatku do podstawowego ogrzewania pozwoli nam zaoszczędzić. W jaki sposób? Otóż promienniki zapewnią komfortowe warunki grzewcze w pomieszczeniach, które tego ciepła potrzebują więcej. A nam pozwolą uniknąć niepotrzebnego ogrzewania całego domu.

Promiennik podczerwieni

Komentarze