Pojawiające się widoczne zmarszczki wokół oczu? Rozwiąż ten problem!

Artykuł gościnny 

Oczy - czyli pierwsza rzecz na jaką zwracamy uwagę przy poznawaniu nowej osoby. Możemy z nich odczytać wiele emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Niestety, ze względu na swoją delikatną budowę skóra wokół oczu ulega szybkiemu procesowi starzenia się, a wszelkie zaburzenia związane z funkcjonowaniem organizmu oddziałują właśnie na tę górną strefę twarzy. Jak sobie z tym radzić?  Poniżej znajduje się lista najczęstszych problemów związanych ze skórą wokół oczu oraz propozycje ich rozwiązania:

1. Genetyka


Pomimo iż może się wydawać, że genetyka jest czymś, co może przeważyć ponad wszelkie zewnętrzne starania, dzięki doborowi odpowiedniej pielęgnacji oraz serii profesjonalnych zabiegów, jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na zewnętrzną i wewnętrzną kondycję skóry. Przeznaczony do tego kwas hialuronowy Redensity, zawierający w swym składzie wysoko wyselekcjonowane składniki pielęgnacyjne, wpływa na dogłębną regenerację skóry, poprawia jej gęstość, dzięki czemu odzyskuje ona w okolicy oka swoją gładkość i sprężystość.

2. Obrzęki i sińce pod oczami

Pojawiające się w wyniku braku dostatecznej regeneracji obrzęki oraz sińce pod oczami są coraz częściej występującą przypadłością, z reguły zwalczaną mocno kryjącym makijażem. Niezastąpiony w tym przypadku jest zabieg mezoterapii igłowej, który regularnie wykonywany, dzięki doborze odpowiednich produktów przynosi rewelacyjne rezultaty! Dzięki wprowadzeniu w głąb skóry drogocennych substancji aktywnych, następuje pobudzenie procesów związanych z produkcją kolagenu oraz elastyny - niezbędnych składników do zachowania promiennej i wygładzonej cery w okolicy oczu. Równie efektywna jest terapia dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapia, która redukuje widoczność zasinień, obrzęków, jak również drobnych zmarszczek.

3. Zmarszczki


Pomimo iż nikt nie jest w stanie zapobiec pojawianiu się wraz z upływem wieku zmarszczek, to istnieje wiele nieinwazyjnych sposobów, które umożliwiają opóźnienie tego procesu. Jednym z nich jest wspomniana mezoterapia igłowa, a także terapie laserowe. Innowacyjny laser firmy Palomar Emerge poprzez emitowanie mikrowiązek światła dociera w głąb skóry, co wpływa na jej dogłębną regenerację, a w następstwie jędrność i wygładzenie wrażliwej skóry okolicy oka. Jeżeli problem zmarszczek jest wyjątkowo zaawansowany, zalecane jest skorzystanie z oferty usług medycyny estetycznej jak botoks.

4. Opadające powieki, kurze łapki

Problem opadających powiek oraz kurzych łapek jest kolejną oznaką starzejącej się skóry w okolicach oczu. Aby zapobiec ich pogłębianiu się oraz zredukować ich widoczność, polecany jest zabieg z wykorzystaniem plazmy. Ta metoda pozwala nie tylko na odbudowę skóry, ale też sprzyja jej regeneracji i ochronie podatnych na zniszczenie komórek.

5. Podstawowa pielęgnacja oka

 
Aby cieszyć się jak najdłuższą jędrnością, świeżością i młodym wyglądem skóry należy pamiętać o jej odpowiednim nawilżeniu. Jej niedobory powodują szybsze starzenie się okolicy oczu. Skóra staje się bardziej sucha, a zmarszczki -  znacznie bardziej widoczne. Poza zadbaniem o promienny wygląd cery od strony kosmetycznej warto pamiętać, iż najlepszym środkiem prewencyjnym, zarówno jeżeli chodzi nawilżenie, jak i spowolnienie procesu starzenia jest zabieg mezoterapii igłowej.

Artykuł został przygotowany przez specjalistów J'adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie.Komentarze