Obieranie młodych ziemniaków w Thermomix tm6 – hit czy kit

Obieranie młodych ziemniaków w Thermomixie tm6 bez osłony na noże - jak ustawić Thermomix

Obieranie młodych ziemniaków w wielofunkcyjnym robocie kuchennym Thermomix tm6 to kolejna czynność, którą nie jeden przedstawiciel handlowy firmy Vorwerk reklamuje jako hit. Postanowiłam sprawdzić, jak obrać młode ziemniaki w Thermomixie bez osłony noża. Przypominam: osłona noża póki co nie należy do standardowego wyposażenia urządzenia kuchennego tm6. Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawdza się Thermomix w obieraniu młodych ziemniaków, obejrzyj film oraz przeczytaj artykuł.

Innowacyjna nakładka do krojenia warzyw w Thermomix-ie - sprawdź, jak działa i gdzie ją kupić!

Thermomix – obieranie młodych ziemniaków w tm6

Obieranie młodych ziemniaków – nawet w niewielkich ilościach nie należy do moich ulubionych zajęć. Dlatego postanowiłam wypróbować wielofunkcyjny robot kuchennyThermomix do obierania ziemniaków. 

Celowo w sklepie wybrałam najmniejsze ziemniaki. – Im są one mniejsze, tym łatwiej będzie je obrać za pomocą tm6 (w przeciwieństwie do ręcznego obierania ziemniaków). Każdy kto uwielbia drobniutkie ziemniaki z pewnością pomyślał właśnie „Wow!”. 

Zasada jest taka, że w tm6 powinniśmy obierać ziemniaki, które zmieszczą się przez otwór w pokrywie naczynia. Powinny one być w miarę możliwości jednakowej wielkości.

Jak ustawić Thermomix tm6, gdy chcemy obierać młode ziemniaki? 

Jak ustawić Thermomix tm6, gdy chcemy obierać młode ziemniaki, podpowiedzieć może nam przedstawiciel handlowy, którego zaprosimy na prezentację Thermomiixa. Zalecane ustawienia to:

  •          waga ziemniaków – 0,4-0,5 kg;
  •          czas obierania – 3 minuty;
  •          obroty wsteczne – 3;
  •          ilość wody – tyle, aby zakryła ziemniaki (około 1 litr).

Już na niektórych filmach udostępnionych w Internecie widać, że patent na obieranie ziemniaków w tm6 nie jest doskonały.

Zapraszam do obejrzenia filmu, czy Thermomix faktycznie dobrze obiera ziemniaki!

Obieranie ziemniaków w Thermomix tm6 – czy warto

Jak obierać młode ziemniaki w Thermomix tm6 bez osłony noży

Obieranie ziemniaków w Thermomixie tm6 było dla mnie chwilą zgrozy. Przyglądając się, jak urządzenie się meczy, telepie na boki, przesuwa, momentami wydaje nawet niepokojące dźwięki (jakby coś się złamało), poważnie zastanawiałam się, czy nie przerwać eksperymentu. W głowie pojawiały mi się myśli:

„Czy artykuł na blog jest tego wart”

„Nie stać mnie w tej chwili na oddanie Thermomixa do serwisu”

„Przerwać obieranie?”

Z trudem wytrwałam do końca – w nadziei, że w nagrodę będę mogła pokazać, jak wspaniale Thermomix obiera ziemniaki. Niestety okazało się (z całą miłością do Thermomixa), że obieranie ziemniaków w tm6 to nie hit, lecz kit.

Próbowałam „doskrobać” ziemniaki pod bieżącą wodą… Powiedzmy, że jak ktoś ma olbrzymią awersję do obieranie młodych ziemniaków, być może uzna, że Thermomix nadaje się do obierania ziemniaków. Jak dla mnie szkoda zachodu. Mnóstwo brudu – Themomix oraz zlew, do tego ten lęk… A efekt raczej mizerny.

Można wziąć do ręki mały nożyk i zacząć oczkowanie (tak w internacie, w którym mieszkałam, mówiono na poprawianie ziemniaków obieranych przez mniej dokładne osoby).  Dla mnie gra nie jest warta świeczki. Może przy dużej ilości ziemniaków, ale przy 400-500 gramach? Stanowczo nie dla mnie!

Jak obierać ziemniaki w Thermomixie, aby nie posuć urzadzenia

Jeśli zdecydujecie się na obieranie ziemniaków w Thermomixie, polecam jednak osłonę na noże, która sprawi, że urządzenie nie będzie tak skakało. Ponoć przy pomocy osłony można obierać w tm6 nawet stare ziemniaki. Ja jednak wolę urządzenie do obierania ziemniaków.

A wy jakie macie doświadczenia z obieraniem ziemniaków w tm6?

Komentarze