Firma przewozowa Polska-Niemcy/ Niemcy-Polska od drzwi do drzwi GTV Bus – opinia

Busy z adresu pod adres GTV Bus z Polski do Niemiec, Belgii i Holandii opinia

GTV Bus to międzynarodowa firma przewozowa istniejąca na rynku od ponad 25 lat. Busy GTV z Polski do Niemiec z adresu pod adres kursują codziennie (przez 7 dni w tygodniu). Przewóz osób z Polski do Niemiec, Belgii oraz Holandii odbywa się w godzinach nocnych. Oferta kierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do klientów biznesowych. Z GTV Bus współpracuje ponad 400 agencji pracy. Poniżej znajduje się moja opinia na temat przewozów GTV Bus. 


Międzynarodowa firma przewozowa GTV Bus (z adresu pod adres) – najważniejsze informacje

GTV Bus – kiedy wyjazd z Polski

Jeśli wybieramy się z Polski do Niemiec busami firmy przewozowej GTV Bus musimy się nastawić na jazdę w nocy. Wiem, że wielu kierowców lubi wybierać się w długie trasy w nocy ze względu na znacznie mniejszy ruch na autostradzie. Osobiście wolę jeździć za dnia. Wybierając się w trasę jako pasażer w sumie nie robi mi to różnicy. 

Zakładam, że busy GTV jeżdżą w godzinach nocnych właśnie ze względu na mniejszy ruch, dzięki czemu czas jazdy jest znacznie krótszy. Przy długich trasach jest to spory plus. Niestety ze względu na złe warunki pogodowe podróż do Niemiec była długa. Wynikało to z długiego oczekiwania w Kątach Wrocławskich na pozostałe busy

Przewóz z Polski do Niemiec z adresu pod adres firmą przewozową GTV Bus – postój w Kątach Wrocławskich

Przy flocie, która tego dnia liczyła około 100 busów podejrzewam, że długi postój jest raczej regułą. Należy się więc na to nastawić psychicznie. Pasażerowie mogą czekać w swoich busach, zanim zostaną "przerzuceni" do kolejnych samochodów. 

Każdy pasażer jest informowany do jakiego busa będzie się przesiadał – otrzymuje numer busa. Dzięki temu nie ma zbędnego zamieszania podczas przesiadki. Pasażerowie przesiadają się dopiero, gdy wszystkie busy są na miejscu. 

Kilkanaście lat temu jeździłam różnymi firmami przewozowymi i "przerzut ludzi i towaru" na granicy był bardzo nieprzyjemny. Byłam nawet świadkiem, gdy wszystkie busy odjechały, a na parkingu zostało dwóch panów, których żaden bus nie zabrał. GTV Bus kwestię "przerzutu ludzi" ma raczej dopiętą na ostatni guzik.

GTV Bus – cena biletów z Polski do Niemiec z adresu pod adres

Cena biletów u przewoźnika GTV Bus jest zróżnicowana. Zależy ona od dnia wyjazdu oraz od trasy. W moim przypadku za podróż w jedną stronę musiałabym zapłacić minimum 454 zł. Przejazd z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski organizowała mi agencja pracy dla opiekunek. Na stronie firmy przewozowej można sobie sprawdzić, ile będzie kosztował bilet w konkretne miejsce w danym dniu. 

GTV Bus – kierowcy busów

Kierowcy busów GTV Bus – obchodzenie się z pasażerami

Kierowcy busów GTV mają firmowe, zielone kubraczki. Dzięki temu wyglądają profesjonalnie. Jeśli ktoś ma problemy z pamięcią do twarzy, może mieć problem z odnalezieniem swojego kierowcy. Dlatego warto pamiętać numer busa, którym się jedzie. Kierowcy busów sprawiali wrażenie miłych, zrelaksowanych oraz pomocnych

Kierowca w drodze powrotnej był bardzo energiczny i wręcz impulsywny (na szczęście nie do mnie). Gdy mu zwróciłam uwagę, że trochę go nosi, zdusił odrobinę swoją energię w sobie. Stwierdził, że od jakiegoś czasu dziwni ludzie jeżdżą busami i czuje się, jakby woził przedszkole. Wydarzenia podczas jazdy uświadomiły mi, że faktycznie pasażerowie zachowują się gorzej niż przedszkole. W sumie był miły, tylko mu się trudni pasażerowie trafili. 

Sama nawet miałam odchyły, jak księżniczka na ziarnku grochu – a tu niewygodnie, a tu drzwi mają otworzyć, bo się duszę... Pod koniec postoju poszłam odprowadzić kobiecinę do toalety i przepadłyśmy, jak kamień w wodę... Samą by mnie szlag trafił, gdyby ktoś wywinął mi takiego psikusa, a kierowca przyjął to nawet spokojnie. Zupełnie więc rozumiem, że niektórzy działają mu na nerwy. Do pracy na stanowisku kierowcy busa na międzynarodowej trasie trzeba anielskiej cierpliwości.

Przewozy z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski z adresu pod adres – dwóch kierowców

Przewozy z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski z adresu pod adres GTV Bus nie mają co prawda dwóch kierowców (a może jednak?), ale z tego co się zorientowałam, kierowcy po zakończeniu trasy nocują w miejscach zorganizowanych przez pracodawcę. Dla pasażerów, którzy nie chcą jechać z przemęczonymi kierowcami będącymi kilkanaście, a nawet ponad 20 godzin na nogach, GTV Bus będzie idealnym wyborem. 

GTV Bus – komfort podczas jazdy

Wygodne siedzenia w GTV Bus

Podróż busem GTV Bus z Polski do Niemiec była dla mnie koszmarem. Niestety moim zdaniem w pierwszym rzędzie brak jest miejsca na nogi. Pierwsze wrażenie było takie, że są to wygodne miejsca. Niestety już po 30 minut jazdy okazało się, że nie sposób wyciągnąć nóg przed siebie i przez całą drogę były one powyginane w nienaturalny sposób, co sprawiało mi ogromny ból. Byłam jedyną pasażerką, która na to narzekała. 

W drodze powrotnej byłam mądrzejsza oraz miałam możliwość przejścia na tylnie siedzenia, które są bardzo wygodne i gdzie jest wystarczająco miejsca na nogi. Siedzenia są regulowane. U mnie w pewnym momencie coś się zacięło, ale po licznych podejściach odblokowało się i całą drogę mogłam regulować sobie oparcie, co zwłaszcza podczas podróży nocą jest super. 

GTV Bus – jazda kierowców

Kierowcy powinni popracować nad łagodniejszym hamowaniem. Sama jestem kierowcą i gdy jadę, staram się hamować tak, aby nie rzucało moimi pasażerami. Zdarzy mi się na długiej trasie raz czy dwa, że muszę mocniej zahamować, czy zrobię ostrzejszy zakręt przy dużej prędkości, ale raczej rzadko. W przypadku kierowców GTV Bus miałam wrażenie, że pod tym względem nie do końca są oni świadomi, że wożą oni ludzi, a nie worki kartofli. Momentami naprawdę bałam się o moje życie. Rzucało mną do przodu podczas licznych gwałtownych hamowań oraz na boki na ostrych zakrętach (było to bardzo odczuwalne na terenie Niemiec, gdzie drogi w wioskach oraz między wioskami są bardzo kręte). 

Konsekwencje takiej jazdy:Tłumaczyłam sobie, że kierowcom zależy na czasie, stąd taki styl jazdy. Kawałek trasy pokonałam jednak z kierowcą (chyba nowy nabytek), który jechał szybko, ale hamował delikatnie i nie rzucało nami w każdą stronę. Okazało się więc, że można wieźć ludzi jak ludzi, a nie jak bardzo odporny na wstrząsy towar. 

Myślę, że kierowcy GTV BUS powinny wziąć sobie do serca to, w jaki sposób hamują oraz jaką prędkość mają na zakrętach. Na nic zdadzą się wygodne siedzenia, jak człowiekiem na nich przez całą drogę rzuca na wszystkie strony. 

Pod względem bezpieczeństwa jazdy oraz komfortu polecam firmę transportową Jantur, gdzie doświadczeni kierowcy wydają być się świadomi, że przewożą pasażerów i bardzo możliwe, że nie ma tak dużej presji, z góry, aby trasę pokonać jak najszybciej. Niestety wpływ na ten pośpiech niejednokrotnie mają marudni pasażerowie, którzy chcą dotrzeć jak najszybciej na miejsce. Wystarczy spojrzeć na opinie w Internecie. 

GTV Bus – bezpieczeństwo jazdy

Jazda busami GTV Bus jest bezpieczna m.in. ze względu na:
  • zorganizowany dla kierowców nocleg;
  • doświadczonych kierowców;
  • działające pasy bezpieczeństwa (dla osób puszystych oraz z otyłością olbrzymią zapięcie się pasem nie stanowi najmniejszego problemu);
  • dobry stan autokarów.
Podczas podróży z Polski do Niemiec zwróciłam uwagę na to, że mało kto był zapięty pasem i kierowca nie zwracał na to uwagi. Natomiast w drodze powrotnej kierowca przywiązywał ogromną wagę do bezpieczeństwa jazdy. Nie zabrał matki z dziećmi, które nie miały odpowiednich fotelików oraz upominał pasażerów o zapięcie pasów. Dużo więc zależy od kierowców. Pasażerowie, dla których ważne jest bezpieczeństwo jazdy, sami mogą zadbać o zapięcie pasów, więc jest ok. 

Ogólnie przewozy GTV Bus oceniam na plus
  1. Pasażerowie, którzy wiedzą, że potrzebują więcej miejsca na nogi, powinni rezerwować sobie miejsca z tyłu. 
  2. Należy się liczyć z bardzo gwałtownym i częstym hamowaniem oraz dużą prędkością na ostrych zakrętach – myślę, że ten Fehler bardzo długo będzie jeszcze towarzyszył podróżom z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski busami GTV Bus.
W związku z tym, że GTV Bus posiada tak liczną flotę busów oraz autokarów, myślę, że dociera on w każdy zakamarek Polski oraz Niemiec, czego nie można powiedzieć o mniejszych firmach przewozowych. Logistycznie uważam, że jest wszystko super zorganizowane. Otrzymuje się wiadomość SMS o planowanej godzinie wyjazdu. W drodze powrotnej do Polski przesadzono mnie do busa w Legnicy, dzięki czemu szybciej byłam w domu. 

A jakie wy macie doświadczenia z GTV Bus? Co jest dla was ważne podczas jazdy z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski? Macie swoje sprawdzone firmy przewozowe?

Komentarze