Świeże kwiaty bezpośrednio z pola niemieckiego rolnika - jak to działa

 Ile kosztują świeże kwiaty zerwane samodzielnie na polu w Niemczech

Wśród malowniczych niemieckich krajobrazów często można natknąć się na barwne pola pełne kwiatów, które zapraszają do zakupu. Ta tradycja, choć może wydawać się nieco zapomniana, nadal jest żywa w niemieckiej kulturze. Oto opowieść o kupowaniu kwiatów prosto z pola u niemieckiego rolnika, gdzie uczciwość i piękno natury idą w parze!

Zapoznaj się z artykułem W jaki sposób dbać o cięte kwiaty – 3 sprawdzone triki

Doskonały wybór kwiatów od wczesnej wiosny do późnej jesieni

Jak kupić kwiaty z pola niemieckiego rolnika

W niemieckiej wsi, przy drogach otoczonych zielenią, można napotkać szyldy informujące o tym, że kwiaty znajdujące się na polach są na sprzedaż. Podana jest na nich cena poszczególnych kwiatów za sztukę. Oferowane są różnorodne gatunki, od barwnych dali po słoneczniki rozpromienione w słońcu. To prawdziwa uczta dla miłośników świeżych kwiatów! 

Ile kosztują kwiaty zerwane na polu niemieckiego rolnika

Ile kosztują kwiaty zrywane na polu w Niemczech - jak za nie zapłacić

Cena kwiatów może być różnorodna. Najtańsze kwiaty można kupić już za 0,50 euro. Na przepiękne słoneczniki musimy wydać niemal jeden euro. Czy to dużo? Porównując ceny kwiatów dostępnych na polu, do cen kwiatów w marketach, jest to stosunkowo wysoka cena za kwiaty. Ich jakość jest jednak znacznie lepsza. Można ją porównać do kwiatów kupowanych w najlepszych kwiaciarniach. - Nawet tam nie dostaniemy tak świeżych kwiatów. 

Samodzielne zrywanie oraz płacenie za kwiaty kupowane u niemieckiego rolnika

Czy można zrywać kwiaty rosnące na polach w Niemczech, czy trzeba za nie płacić i ile to kosztuje

Podczas zakupów na polu nie ma personelu obsługującego klientów. Kupujący samodzielnie wybiera kwiaty, które najbardziej przyciągną jego uwagę, a następnie używa wystawionych przy kasie nożyków, aby delikatnie je wyciąć. Pieniądze wrzuca się do skrzyneczki wbudowanej w drewnianą lub murowaną kasę. Tutaj zaufanie jest kluczowe, ponieważ nikt nie sprawdza, czy wszyscy płacą odpowiednią kwotę. To kwestia kultury oraz uczciwości!

Na jaką okazję Niemcy zrywają kwiaty z pól okolicznych rolników

Kwiaty z pola regionalnych rolników służą jako przepiękna ozdoba w niemieckich domach, ale także często pełnią rolę prezentu dla znajomych oraz rodziny. W Niemczech, przynoszenie świeżych kwiatów osobom, które się odwiedza, jest częstym zwyczajem. To gest wdzięczności oraz szacunku, a także sposób na podzielenie się pięknem natury.

Świeże kwiaty do kupienia 24 godziny na dobę!

Niezwykłą cechą tej tradycji jest to, że pola z kwiatami są dostępne o każdej porze dnia i nocy. Nawet w niedziele i święta można wybrać się na zakupy, co daje swobodę w dostępie do tych naturalnych skarbów.

Tradycja zakupu kwiatów prosto z pola to nie tylko sposób na świeże ozdoby, ale także sposób na ożywienie kontaktów społecznych i docenienie prostoty natury. To dowód, że w dzisiejszym zabieganym świecie warto od czasu do czasu zatrzymać się i cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody.

Myślisz, że coś takiego sprawdziłoby się w Polsce? Poznaj także inny zwyczaj w Niemczech, który opiera się na zaufaniu: Öffentlicher Bücherschrank - regały z książkami na ulicach Niemiec.

Komentarze