Najpopularniejsze książki o pracy w opiece za granicą

Polecam!

"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" – Barbara Bereżańska

Obraz
"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" to książka napisana przez opiekunkę osób starszych. Praca w opiece w Niemczech w ostatnich latach dała możliwość zarobku tysiącom ludzi z Polski. Jak wygląda praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech? Wszystkiego dowiesz się z moich książek. "Perły rzucone przed damy" – moja pierwsza książka o pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech  Jeśli chcesz zapoznać się z książką, możesz otrzymać egzemplarz z autografem. Więcej informacji po kliknięciu ikonki "Postaw kawę". Możesz także wesprzeć moją twórczość internetową stawiając mi małą kawę i pokazując, że lubisz czytać mój blog.  Osoby, które nie czytały mojej pierwszej książki, zapraszam również do zapoznania się z książką "Perły rzucone przed damy" . To poradnik dla opiekunów osób starszych, zawierający również liczne historie z pracy w opiece w Niemczech. Książka odsłania całą prawdę o pracy w opiece nad osobami starszym

3 rośliny doniczkowe, które nadadzą Twojemu mieszkaniu świątecznej atmosfery!

Popularne kwiaty doniczkowe - dekoracja mieszkania, tarasu, wejścia

Zbliża się miesiąc grudzień. Najwyższy czas na wprowadzenie świątecznej magii do naszych domów! Te trzy wyjątkowe rośliny doniczkowe są wspaniałą ozdobą mieszkania. Nadają mu niepowtarzalnego klimatu świąt. Przyjrzyjmy się im bliżej. Oto uroczy grudnik, klasyczna gwiazda betlejemska oraz elegancka golteria rozesłana! 

Poznaj najciekawsze dekoracje świąteczne!

Gwiazda betlejemska - poinsecja symbolem świąt Bożego Narodzenia!

Gwiazda betlejemska (poinsecja) - pielęgnacja

Gwiazda Betlejemska, znana również jako poinsecja, to prawdziwa ikona świąt Bożego Narodzenia. Jest znana przede wszystkim ze swoich intensywnie czerwonych, różowych lub białych liści zwanych podsadkami. Właśnie one nadają jej charakterystyczny świąteczny wygląd. Pochodzi z Meksyku, gdzie rośnie dziko jako krzew. Do Europy i innych części świata trafiła w XVI wieku dzięki joannitom.

W wielu krajach gwiazda betlejemska jest uznawana za symbol Bożego Narodzenia. Jej intensywne kolory oraz kształt kwiatów przypominają gwiazdę z Betlejem, co czyni ją idealnym elementem dekoracyjnym w okresie świątecznym. Choć tradycyjne odmiany w kolorach czerwieni dominują, hodowcy stworzyli także nowe odmiany gwiazdy betlejemskiej o różnorodnych kolorach oraz wzorach liści.

Kwiaty gwiazdy betlejemskiej, które często uważa się za płatki, to w rzeczywistości liście podsadek. Prawdziwe kwiaty są małe, żółte i skupione w środku kolorowych liści. Gwiazda betlejemska wymaga jasnego, ale nie bezpośredniego światła oraz umiarkowanego podlewania. Jeśli zostaną spełnione jej podstawowe potrzeby, może cieszyć oko swoim pięknem przez długi okres. 

Grudnik - przepiękna roślina dekoracyjna przyjmująca rozmiary krzewu

Grudnik, kaktus bożonarodzeniowy, szlumberger - pielęgnacja
Grudnik, zwany także kaktusem bożonarodzeniowym lub szlumbergerą, to urocza roślina doniczkowa pochodząca z Brazylii. Charakteryzuje się płaskimi łodygami, na końcach których na przełomie listopada oraz grudnia pojawiają się długie kwiaty w intensywnych kolorach, takich jak czerwień, fiolet czy jasny róż. 

Grudnik posiada niezwykłą zdolność do magazynowania wody w swoich łodygach, co sprawia, że potrafi przetrwać nawet w trudnych warunkach, doskonale dostosowując się do krótkotrwałych okresów suszy. 

Aby zadbać o niego w domu, warto umieścić go w jasnym zakątku, jednak unikając bezpośrednich promieni słonecznych. Roślina ta nie przepada za nadmierną wilgocią, dlatego warto dbać o umiarkowane podlewanie. Optymalna temperatura dla grudnika to około 20 stopni. W razie potrzeby, gdy roślina rozrośnie się do rozmiarów krzewu, można ją przyciąć.

Golteria rozesłana (Gaultheria procumbens) - odporna na niskie temperatury!

Golteria rozesłana, wiciokrzew rozłogowy (Gaultheria procumbens)- pielęgancja

Golteria rozesłana, znana również jako wiciokrzew rozłogowy (Gaultheria procumbens), to wyjątkowa roślina doniczkowa, która stanowi doskonały element dekoracyjny w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jej delikatne, zimozielone liście o kształcie łezki i intensywnym, soczystym zielonym kolorze dodają uroku każdemu wnętrzu. 

Golterię rozesłaną można używać do dekoracji wejść do domu, tarasów, balkonów oraz parapetów. Jest ona odporna na niską temperaturę. Jej charakterystyczne dekoracyjne czerwone owoce są symbolem obfitości. Łatwa w pielęgnacji golteria rozesłana to doskonały sposób na wprowadzenie świątecznego klimatu do każdego domu oraz obejścia.

Grudzień to miesiąc, w którym w naszych domach nie może zabraknąć typowo świątecznych roślin doniczkowych. Od bogatego w przepiękne kwiaty grudnika po tradycyjną gwiazdę betlejemską oraz elegancką golterię rozesłaną - każda z tych roślin wnosi do wnętrza mieszkania niepowtarzalny świąteczny klimat, który uwielbiamy!

Forum – weź udział w dyskusji lub rozpocznij nową

Czat – zapraszam na pogaduszki

Współpraca z blogerami/ reklamodawcami:

Najpopularniejsze artykuły w ciągu ostatniego tygodnia

Jak jest po niemiecku i gdzie kupić...

Thermomix – 5 tańszych odpowiedników

Garnitur trzyczęściowy to klasyczna elegancja na ślubie

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim
Mój reanimowany projekt! Czasami warto podesłać Niemcom link do konkretnego artykułu!

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *