Przejdź do głównej zawartości

Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o portalu Vinted

 Czy opłaca się kupować sprzedawać na Vinted

Co to jest Vinted? Vinted to platforma, na której osoby prywatne mogą sprzedawać oraz kupować m.in. używaną odzież. Proces kupna oraz sprzedaży jest niezwykle prosty. Wystarczy założyć konto na Vinted, by w ciągu kilku dni pozbyć się zalegających nam w szafach ubrań lub wzbogacić swoją garderobę o ciekawe "perełki", których nie dostaniemy w żadnym sklepie z odzieżą. Co należy wiedzieć o sprzedaży produktów na portalu Vinted? Sprawdźmy!

Sprawdź również asortyment, jaki posiada sklep internetowy Funito Pets. 

Co można sprzedawać oraz kupować na portalu Vinted

Na portalu Vinted, wystawiane są na sprzedaż następujące produkty:
  • odzież – damska, męska, dziecięca;
  • obuwie;
  • torebki;
  • akcesoria tj. paski, biżuteria, szale;
  • kosmetyki.
Polski i niemiecki portal Vinted nie różnią się między sobą. Głównie wystawiana jest na nich odzież używana, ale nie tylko. Wśród oferowanych artykułów znajduje się także tania odzież nieużywana (z metką lub bez). 

Aplikacja podobna do Vinted – niemiecka, używana odzież markowa

W Niemczech Vinted ma konkurencję. Aplikacja podobna do Vinted to Maedchen Flohmarkt, gdzie oprócz artykułów wystawianych przez użytkowników możemy kupić markową, używaną odzież damską sprawdzoną przez Maedchenflohmarkt pod względem autentyczności oraz jakości. Jeśli chcemy mieć gwarancję, że odzież markowa nie będzie podróbką oraz mieć prawo zwrotu do 100 dni, warto wówczas skorzystać z tzw. Concierge Service. 

Skorzystaj z poniższego linka: 


Gdy na Vinted kupimy zły rozmiar, nie mamy prawa zwrotu. Możemy liczyć na przychylność sprzedawcy, który przyjmie artykuł z powrotem. Kupując odzież markową na Maedchenflohmarkt oznaczoną jako Concierge Service, możemy za darmo odesłać artykuł i zostaną nam zwrócone pieniądze. Prawo zwrotu kusi wiele osób. Darmowy zwrot jest tylko możliwy na terenie Niemiec. Zwracając artykuły zza granicy, musimy odesłać je na własny koszt.

Portal ten cieszy się dużą popularnością w Niemczech. Z Concierge Service korzystają także osoby, które nie mają czasu na robienie zdjęć swoich ubrań oraz wysyłkę. Wysyłając karton z odzieżą markową do Maedchenflohmarkt, możemy zająć się swoimi sprawami, a gdy artykuły zostaną sprzedane, pieniądze wpłyną na nasze konto.

Jakie są ceny ubrań na portalu Vinted – czy warto kupować oraz sprzedawać

Markowe ubrania, torebki, biżuteria na portalu Vinted

Ceny na Vinted są bardzo zróżnicowane. Wpływ na cenę ma nie tylko stan wystawianych przedmiotów, ale także ich marka. Sprzedający sami ustalają cenę. Często może ona być więc subiektywna. Ubrania na Vinted możemy kupić już za kilka złotych. Produkty dobrych marek tj. markowe ubrania, torebki, czy też biżuteria mogą kosztować ponad 100 zł za sztukę. 

Odzież second hand wystawiana na Vinted powinna być sprzedawana za około 50% wartości nowego artykułu. 

Zmiana ceny na portalu Vinted 

Jeśli komuś zależy na sprzedaży, cenę w każdej chwili można obniżyć, jeśli była ona zbyt wysoka i nie znaleźli się chętni na wystawione przedmioty. Można ją także podnieść np. gdy widzimy, że wystawiony przedmiot cieszy się dużym zainteresowaniem. Skąd wiadomo, że wystawiony na Vinted artykuł cieszy się dużym zainteresowaniem? Pod zdjęciami wystawionych artykułów widzimy, ile osób je oglądało oraz liczbę osób, którym przedmiot się podoba. 

Targowanie się ze sprzedającym na portalu Vinted

Kupujący mogą także targować się o cenę danego produktu lub o zestaw kilku produktów. Sprzedający może tą propozycję przyjąć lub odrzucić. Istnieje także możliwość zaproponowania nowej ceny, która będzie satysfakcjonująca dla obu stron.

Za ile wystawić ubrania na portalu Vinted

Ustalając cenę podczas zamieszczania artykułów na Vinted dostajemy też podpowiedź – widełki cen, w jakich sprzedawane są podobne produkty. W moim przypadku część rzeczy sprzedała się bardzo szybko, pomimo, że cena artykułów była dwa razy większa, niż proponowana przez Vinted. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nieco zarobić, a jednocześnie mamy czas, warto wyjść z większą ceną, a np. po tygodniu (jeśli artykuły nie zostaną sprzedane) możemy zmniejszyć cenę o 25% lub nawet 50%.

Co trzeba zrobić, aby wystawić ubrania na portalu Vinted

Do wystawienia ubrań oraz innych przedmiotów na portalu Vinted konieczna jest rejestracja na portalu Vinted. Po rejestracji możemy wystawiać przedmioty na sprzedaż. Aby to zrobić należy sfotografować wystawiane produkty i wstawić ich zdjęcia na  portalu Vinted. Każdy wystawiany przedmiot powinien być dokładnie opisany. Im dokładniejszy opis, tym szybciej sprzedamy wystawiane przedmioty. Opis powinien być zgodny z rzeczywistością. 

Jak opisać wystawiane na platformie Vinted artykuły? Najważniejsze informacje to: 
  • stan przedmiotu;
  • kolor;
  • znaki szczególne np. odpinany kaptur, kieszenie, rodzaj zapinania;
  • rodzaj materiału;
  • rozmiar – szerokość w biuście, pasie, biodrach oraz długość (również przy bluzkach, sukienkach oraz tunikach). 
Warto również podać dokładne wymiary tj. długość, szerokość. Im więcej pracy włożymy w dokładne opisanie produktu, tym mniej pracy będziemy mieli w późniejszym czasie. Kupujący zadają bowiem sporo pytań, a odpowiadanie na nie może być bardzo czasochłonne – zwłaszcza jeśli zamieścimy wiele przedmiotów. Jeśli wystawiany przez nas artykuł posiada jakąś wadę, należy ją opisać i najlepiej zrobić zdjęcie tej wady (można zamieścić kilka zdjęć jednego artykułu). 

Kto płaci za przesyłkę artykułów sprzedanych na platformie Vinted

Najczęściej za przesyłkę płaci kupujący (o ile nie zdecydujemy się na przesyłkę indywidualną). Cena wysyłki jest widoczna przy każdym produkcie. Do wyboru mamy kilku dostawców m.in. paczkomaty (moim zdaniem najlepsza z opcji). W momencie gdy kupujący zamawia u nas kilka różnych przedmiotów w zależności od wielkości paczki cena ta może ulec zmianie. 

Gdy kupujący zdecyduje się na kupno, otrzymamy na stronie Vinted wiadomość, że możemy pobrać etykietę na paczkę. Etykietę pobieramy, drukujemy oraz naklejamy na przesyłkę. Następnie nadajemy przesyłkę w miejscu zgodnym z wybranym dostawcą np. poprzez paczkomat. 

W co zapakować ubrania sprzedawane na portalu Vinted

Ubrania second hand najlepiej zapakować w stare pudełka. Ja wykorzystuję pudełka po sprzęcie kuchennym tj. toster, szklanki, sokowirówka itd. Wystarczy je rozkleić i złożyć ponownie stroną bez nadruku na zewnątrz, następnie skleić taśmą tesa do przeprowadzek. Jeśli mamy dużo ubrań na sprzedaż, warto zaopatrzyć się w specjalną folię do pakowania paczek, którą owiniemy karton (nie musimy wówczas przewracać go na drugą stronę) lub reklamówkę z ubraniami. 

Uwaga!!! Oszuści na portalu Vinted

Uwaga!!! Na portalu Vinted grasują oszuści, którzy mogą wyłudzić od nas dane bankowe!

Niestety portal Vinted wykorzystywany jest przez oszustów, którzy wyłudzają dane bankowe. Jest to niebezpieczne dla osób, które po raz pierwszy zalogowały się na platformie Vinted. 

Chwilę po zamieszczeniu pierwszych artykułów dostałam informacje od trzech użytkowników, którzy twierdzili, że opcja "kup teraz" wymaga podania adresu mailowego sprzedającego. Wszystkie trzy osoby wysłały także screena, na którym widoczna była informacja, że Vinted wymaga od nich podania maila sprzedającego. W euforii, że są chętni na wystawione przez nas artykuły, łatwo jest dać się nabrać. 

Aby sprzedać artykuły na stronie Vinted nie musimy udostępniać żadnych danych kupującym. Wszystko dzieje się na platformie, która co prawda wysyła nam informacje na nasz adres mailowy, ale nie wymagają one od nas jakiejkolwiek reakcji. Tymczasem oszuści wysyłają nam wiadomości mailowe, w których proszą o zweryfikowanie konta. Weryfikacja konta wygląda bardzo autentycznie, aż do mementu, gdy trzeba podać hasło, w późniejszym czasie pada nawet pytanie o PIN. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy podawać kupującym na Vinted jakichkolwiek danych. Jeśli skontaktuje się z nami oszust, powinniśmy go zgłosić poprzez dostępną na Vinted opcję

Co zrobić, gdy padniemy ofiarą oszusta na platformie Vinted

Jeśli staliśmy się ofiarą oszusta, podaliśmy nasze dane oraz kliknęliśmy na przesłany przez niego link, powinniśmy skontaktować się z naszym bankiem i zablokować konto. Na infolinii zostaniemy poinformowani, jakie kolejne kroki powinniśmy podjąć. 

Sprzedaż ubrań na stornie Vinted to ciekawa opcja dla osób, którym trudno rozstać się z nieużywanymi ciuchami. Świadomość, że mogą one posłużyć komuś innemu, a my przy okazji zarobimy parę groszy, ułatwia decyzję o wiosennych porządkach w szafie

Ja zyskałam mnóstwo miejsca w mojej szafie. Pozytywne opinie na Vinted świadczą o tym, że jest to bardzo ciekawa opcja dla kupujących, którzy cieszą się ze zdobytych "perełek", których my nie potrafiliśmy docenić. 

Przyznam szczerze, że zadowolenie kupujących trochę otworzyło mi oczy, że może zbyt mało doceniam to, co mam – chociaż do tej pory wydawało mi się, że to doceniam i że ostrożnie obchodzę się z pieniędzmi. Niestety okazało się, że chyba zbyt łatwo wydaję pieniądze oraz bardzo nieostrożnie obchodzę się z moimi danymi wrażliwymi. 

Stanowczo polecam  portal Vinted. Bardzo szybko sprzedałam tańsze ubrania. Te, których cenę ustaliłam stosunkowo wysoko, sprzedają się wraz z upływem czasu. 

Radzę zachować ostrożność, jeśli chodzi o podawanie swoich danych.  Podajemy je tylko podczas rejestracji. Nie podajemy danych osobom kupujacym na portlau Vinted. A wy macie doświadczenia ze sprzedażą używanej odzieży Vinted albo z podobnymi portalami? Uważacie, że warto, czy raczej szkoda zachodu?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepinternetowyholandia.nl

Komentarze

Najpopularniejsze artykuły w ostatnim tygodniu

Dlaczego warto korzystać z przepisów dietetycznych?

Artykuł gościnny Współczesny tryb życia skłania nas do większej troski o zdrowie i formę fizyczną, a dieta pełni kluczową rolę w tym procesie. Właściwie zbilansowane posiłki dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspierając nasze samopoczucie i wygląd. Przestrzeganie przepisów dietetycznych ułatwia utrzymanie odpowiedniej równowagi żywieniowej, co jest kluczowe dla zdrowego funkcjonowania organizmu oraz osiągnięcia celów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możemy świadomie wybierać składniki, które dostarczą nam energii, poprawią metabolizm i wspomogą nasze wysiłki w dążeniu do lepszej kondycji fizycznej. Dieta to poprawa zdrowia i samopoczucia. Przepisy dietetyczne stanowią kluczowy element dbania o zdrowie poprzez zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych. Bogata w warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe dieta dostarcza nie tylko niezbędnych witamin i minerałów, ale również błonnika, który wspomaga pr

Jak działa szambo ekologiczne? Poznaj wady i zalety

Artykuł gościnny Czy zastanawialiście się kiedyś, jak możliwe jest efektywne zarządzanie odpadami w miejscach pozbawionych kanalizacji miejskiej? Szambo ekologiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, gdzie dbałość o środowisko naturalne jest równie ważna, co komfort życia. Sprawdź jak działa szambo ekologiczne oraz poznaj jego wady i zalety. Budowa i działanie szamba ekologicznego Szambo ekologiczne, znane również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków, to zaawansowany system zarządzania odpadami, który pozwala na efektywne oczyszczanie ścieków bez konieczności podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.  Jego głównym zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń  organicznych, azotu i fosforu, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W skład szamba ekologicznego wchodzą zazwyczaj trzy komory: osadnik gnilny, reaktor biologiczny oraz komora dojrzewania . W pierwszej z nich dochodzi do oddzielenia frakcji stałej od płynnej. Następnie, w reaktorze biologicznym, śc

Szkoła w chmurze - czym jest i jakie są jej koszty?

Artykuł gościnny Poznaj nową epokę w edukacji, która transformuje sposób, w jaki uczymy się, zapewniając dostęp do wiedzy bez względu na bariery geograficzne. Szkoła w chmurze nie jest tylko wizją przyszłości edukacji, ale już stanowi jej aktualną rzeczywistość, oferując elastyczne metody nauki dostosowane do wymagań XXI wieku, dostępne dla każdego poszukującego. Szkoła w chmurze - przyszłość edukacji już teraz W erze cyfryzacji, edukacja ewoluuje dzięki technologii, wprowadzając pojęcie szkoły w chmurze, który zmienia tradycyjne podejście do nauki. Ten nowoczesny model edukacyjny umożliwia dostęp do zasobów i platform edukacyjnych online, oferując uczniom i nauczycielom nieograniczone możliwości uczenia się i nauczania z dowolnego miejsca i o każdej porze. Szkoła w chmurze eliminuje bariery geograficzne i czasowe, umożliwiając edukację dostosowaną do indywidualnych predyspozycji. Uczniowie mogą korzystać z lekcji online, cyfrowych bibliotek i interaktywnych platform, co sprawia, że

Jak znaleźć korzystny kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę?

Artykuł gościnny Wyszukanie odpowiedniego kredytu lub pożyczki gotówkowej nie jest wcale taką prostą sprawą. Nie polega na szybkim przeglądzie banków, ale na dokładnej analizie parametrów poszczególnych propozycji. Jeżeli zależy Tobie na korzystniejszej ofercie, to należy się do wyboru banku odpowiednio przygotować. Nie chcesz się złapać w sidła nieracjonalnego wyboru, podszytego emocjami? Kieruj się zdrowym rozsądkiem i działaj rozważnie. Pamiętaj, że każdy bank i firma pożyczkowa chce zarobić, dlatego w różnorodny sposób będą Ciebie zachęcać do skorzystania z ich oferty. Podjąłeś jednak decyzję, że skontaktujesz się z instytucją finansową? Dobrze, ale przed tym porównaj dostępne propozycje kredytowe i pożyczkowe w bankach. Jeżeli decydującym czynnikiem jest cena, to zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Pamiętaj o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz z własnych dochodów i to często znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał! Spłać wcześniej, a zwrócimy to

Rodzina Monet – jaka jest fabuła bestsellera książkowego dla nastolatek?

Artykuł gościnny Cykl "Rodzina Monet" autorstwa Weroniki Anny Marczak to więcej niż zwykła historia o dojrzewaniu i relacjach rodzinnych. To również intensywne badanie uczuć i przeciwności, z jakimi przychodzi się mierzyć. W każdej części serii pojawiają się nowe wątki, razem składające się na intrygującą narrację o odkrywaniu własnej tożsamości, doświadczaniu miłości i budowaniu więzów rodzinnych. "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" - początek wciągającej opowieści "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" z Wattpad zapoczątkowuje serię, która zdobyła uznanie młodych czytelników, prezentując świat pełen tajemnic i przygód. Weronika Anna Marczak z umiejętnością przedstawia życie rodziny Monet, tworząc postacie, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać. Książka eksploruje tematy takie jak poszukiwanie tożsamości, pierwsza miłość i przyjaźń, oferując bogatą fabułę i emocjonalne głębie. Marczak umiejętnie łączy przygodę z głębokim psychologicznym portretem bohaterów, oferu

Bessa - co to? Definicja i analiza!

Artykuł gościnny Bessa odnosi się do fazy na rynku giełdowym, charakteryzującej się spadkiem cen akcji. Co dokładnie oznacza ten termin, jakie są jego implikacje i jak rozpoznać jego nadchodzenie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule. Czym jest bessa? Definicja terminu Bessa znana również jako bear market , to okres, w którym ceny akcji na giełdzie spadają. Inwestorzy spodziewają się obniżek cen i wyprzedają swoje akcje, które mogą obniżyć swoją wartość. Zazwyczaj mówi się o bessie, gdy rynek spada o 20% lub więcej od ostatnich maksimów. Bessa stanowi naturalny element cyklu rynkowego. Każdy rynek akcji doświadcza wzlotów, zwanych hossą, oraz upadków, znanych jako bessa. Fazy hossy i bessy mogą się przeplatać, a długoterminowi inwestorzy często postrzegają bessę jako okazję do zakupu akcji, przewidując ich wzrost wartości po zakończeniu bessy. Bessa może być spowodowana różnymi czynnikami ekonomicznymi, takimi jak recesja, wzrost bezrobocia, spadki cen surowców, czy prob

Bilard: przewodnik po zasadach i rodzajach gry

Artykuł gościnny Obecnie bilard cieszy się ogromną popularnością jako sport dostępny dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Można go uprawiać na wielu poziomach zaawansowania, począwszy od rekreacyjnego aż po profesjonalny. Bilard - czym jest ta gra? Bilard to dyscyplina sportowa, w której uczestniczą dwóch lub czterech graczy. Zadaniem graczy jest wbijanie kolorowych piłek do kieszeni na stole bilardowym. Można grać na różnego typu stołach, takich jak stoły bilardowe, snookerowe czy poolowe. W Polsce bilard zdobywa na popularności i jest coraz częściej wybierany jako forma aktywności rekreacyjnej. Zasady gry w bilarda - podstawy Oto podstawowe zasady gry w bilarda: Pozycja startowa: Gracz zaczyna przy stole bilardowym, ustawiając się w określonej pozycji startowej, która jest wymagana przed rozpoczęciem gry. Cel gry: Celem jest wbicie bil do dziury, znajdującej się na środku stołu bilardowego za pomocą kijka. Przebieg gry: Gra rozpoczyna się od uderzenia bili kijem. Je

Zapomnij o żółtych plamach na pościeli. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Artykuł gościnny  Zainspirowany zdjęciami z Instagrama kupiłeś jasną pościel, aby rozjaśnić nieco wnętrze sypialni lub nadać mu skandynawski charakter. Być może już kilka dni po zakupie zdałeś sobie sprawę, że jasna bielizna pościelowa wyjątkowo szybko się brudzi, a wiele plam jest trudnych do usunięcia. Dodatkowo z biegiem czasu jasne poszewki na poduszki i kołdrę tracą swój blask, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające żółte plamy. Problem ten dotyczy nawet osób, które niezwykłą wagę przykładają do regularnych zmian i prania pościeli. Warto wiedzieć, że zabrudzenia te nie powodują konieczności wyrzucenia poszewek. Istnieje kilka naturalnych metod czyszczenia, które mogą pomóc usunąć te plamy i sprawić, że materiał będzie znów biały i czysty. W końcu nie ma nic lepszego niż zasypianie w świeżej i ładnie wyglądającej pościeli. Skąd biorą się żółte plamy na pościeli? Nieestetycznie wyglądające żółte plamy na pościeli mogą mieć kilka źródeł. Jednak najczęściej spo

Wody siarkowe - na co pomagają?

Artykuł gościnny Wody siarkowe od wieków były cenione za swoje liczne właściwości zdrowotne. Wielu ludzi udaje się do uzdrowisk i kąpielisk z wodami siarkowymi w poszukiwaniu ulgi w różnorodnych dolegliwościach. Ale na jakie schorzenia i dolegliwości te wody są najbardziej skuteczne? Dowiedz się, jak działają tężnie solankowe ! Charakterystyka wód siarkowych Wody siarkowe, jak sama nazwa wskazuje, są bogate w siarkę - pierwiastek, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu ludzkiego organizmu. Woda ta jest zwykle klasyfikowana jako mineralna i posiada specyficzny zapach, który przypomina zgniłą kapustę lub jaja na twardo. Siarka to pierwiastek, który od wieków był ceniony za swoje właściwości zdrowotne. Woda, w której jest obecna w wysokim stężeniu, nazywana jest wodą siarkową i stanowi cenne źródło wielu korzyści zdrowotnych. Charakterystyczny zapach wód siarkowych Każdy, kto miał okazję korzystać z wód siarkowych, z pewnością zauważył ich specyficzny zapach. Porównywany jest on do zapachu

5 najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa

Artykuł gościnny Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Szacuje się, że aż 40% osób czynnych zawodowo zmaga się z bólem pleców każdego dnia, co powoduje, że nie są oni w pełni zaangażowani w wykonywane obowiązki. Może on pojawiać się w różnych częściach kręgosłupa i mieć różną intensywność, wpływając na jakość życia i ograniczając codzienne czynności. Jego przyczyn jest wiele, co sprawia, że czasem trudno jest odnaleźć właściwy powód i go wyeliminować. Przeczytaj artykuł i poznaj najczęstsze przyczyny problemów z kręgosłupem, ich objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania. Ból kręgosłupa - jakie są czynniki ryzyka? Problemy z kręgosłupem mogą pojawić się u każdego, jednak jest kilka czynników zwiększających prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Mogą one obejmować: Niski poziom sprawności - ból pleców występuje częściej u osób, które nie są aktywne fizycznie. Słabe mięśnie pleców i brzucha mogą nieprawidłowo podtrzymywać krę