Markowe ubrania second hand prosto z Niemiec – gwarancja jakości oraz 100 dniowe prawo do zwrotu!

 Gdzie kupić markową odzież używaną secon hand oraz ubrania w dużych rozmiarach np. Ulla Popken
Markowe ubrania second hand prosto z Niemiec są bardzo pożądane. Za stosunkowo niską cenę może nas uszczęśliwić sukienka Prada, torebka Gucci czy też buty marki Calvin Klein. Odzież używana jest oferowana przez sklepy stacjonarne second hand tzw. lumpy/ lumpeksy oraz portale internetowe jak np. Vinted. Tanie ubrania dobrych marek to jednak rzadkość. Pozostaje również kwestia jakości. Ubrania kupione w second hand mogą być mocno zużyte, a nawet zniszczone. Świetnym rozwiązaniem jest Maedchen Flohmarkt.

Zapoznaj się z artykułem Luksusowe torebki Chloe – szykowny wybór dla każdej kobiety!

Tanie ubrania markowe second hand prosto z Niemiec – Maedchen Flohmarkt

Niemiecki sklep internetowy Maedchen Flohmarkt z odzieżą second hand możemy porównać do portalu Vinted. Używana odzież jest tutaj sprzedawana przez osoby prywatne, które robią miejsce w swojej szafie np. podczas wiosennych porządków. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. 

Link do portalu: Maedchen Flomarkt 💗💗💗

Osoby będące w posiadaniu dobrych ubrań, których już nie noszą, mogą zarobić niewielkie kieszonkowe. Sprzedając używane ubrania, buty oraz akcesoria markowe tj. torebki można zarobić pokaźną sumę pieniędzy. 

Osoby ceniące markowe ubrania Prady, Karla Legefelda czy też marki Guess, którym szkoda wydawać pieniędzy na nowe produkty dobrych marek lub których na nie nie stać, mogą stać się posiadaczami nie jednej perełki. Ja bardzo chętnie kupuję w Maedchenflohmarkt ubrania marki Ulla Poppken. Jest to dobrej jakości odzież dla kobiet w dużych rozmiarach. 

Podobieństwa między Maedchen Flomarkt a Vinted 

Maedchen Flohmarkt oraz Vinted mają pewne podobieństwa np.:
  • ubrania second hand są wystawiane przez osoby prywatne;
  • na obu portalach możemy znaleźć ubrania dobrych marek, ale i tanią odzież dyskontową;
  • sprzedawane produkty są dokładnie opisane;
  • zamieszczone są zdjęcia odzieży second hand, torebek, butów oraz innych akcesoriów;
  • mamy możliwość skontaktowania się ze sprzedawcą, jeśli chcemy uzyskać więcej informacji na temat danego artykułu;
  • decydując się na daną rzecz, możemy wydrukować etykietę na paczkę kurierską lub zdecydować się na inną przesyłkę. 

Różnice między Maedchen Flohmarkt a Vintet

Prowizja od sprzedaży ubrań second hand na Maedchen Flohmarkt

O ile na Vinted osoba sprzedająca nie ponosi żadnych kosztów, o tyle na Maedchenflohmarkt pobierana jest prowizja w wysokości 10% od sprzedaży (nie mniejsza niż 13,90 euro). Na portalu Maedchen Flohmarkt nie opłaca się więc sprzedawać bardzo taniej odzieży. W tym przypadku lepiej skorzystać z portalu Vinted. Jeśli sprzedamy artykuł za kwotą poniżej minimalnej prowizji, otrzymamy Voucher na zakupy w wysokości 20% ceny zakupu danego produktu. 

"Zaliczka" na wysyłkę paczki (Paeckchen i Paket)

Sprzedający musi podczas zamawiania etykiety na paczkę wyłożyć swoje pieniądze (jeśli towar wysyła jako Paeckchen lub Paket). Od kupujących jest co prawda pobierana zaliczka na przesyłkę, ale przekazywana jest ona sprzedającemu dopiero wówczas, gdy przesyłka dotrze bezpiecznie na miejsce. 

Concierge Service na Maedchen Flohmarkt – markowe produkty z gwarancją jakości oraz autentyczności oraz prawo do zwrotu zakupionej odzieży używanej

Sporą różnicą miedzy Maedchen Flohmarkt a Vinted jest Concierge Service. Jest to specjalna usługa, która czyni niemieckie portal z używaną, markową odzieżą atrakcyjnym zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Na czym polega Concierge Service? W tym przypadku udział portalu w sprzedaży jest znacznie większy. Odzwierciedla się to również w prowizji, która wynosi aż 40% od ceny sprzedanego artykułu (30% przy artykułach droższych niż 50 euro)

Dlaczego warto skorzystać z Concierge Service?

  1. sprzedający wysyła paczkę z ubraniami, które chce sprzedać i nie musi nic więcej robić – Maedchen Flohmarkt sprawdza nadesłane produkty, fotografuje, opisuje, wstawia na stronę internetową oraz ustala ceny, które przed udostępnieniem artykułów muszą zostać zaakceptowane przez sprzedającego;
  2. kupujący ma gwarancję, że oferowana używana odzież markowa oraz akcesoria są w dobrym stanie oraz ma prawo do zwrotu (3 dni od otrzymania przesyłki – w ostatnim czasie prawo do zwrotu wynosi aż 100 dni!). Concierge Service jest także gwarancją, że na sprzedaż wystawiane są oryginalne produkty markowe, a nie podróbki. 
Odzież second hand z tzw. Marktplatz (wszystkie artykuły, które nie są oznaczone jako Concierge) możemy zamawiać oraz sprzedawać jedynie na terenie Niemiec. Z kolei Concierge Service jest możliwy na terenie innych krajów – także w Polsce

Na Maedchen Flohmarkt najbardziej opłaca wystawiać się markowe ubrania, torebki oraz akcesoria. Tańsze produkty mało znanych marek lepiej sprzedawać na Vinted, gdzie od sprzedaży nie jest pobierana prowizja. Przy Concierge Service należy liczyć się również z tym, że jeśli wyślemy do Maedchen Flohmart rzeczy złej jakości, zostaną one nam zwrócone. Aby odrzucone artykuły zostały nam zwrócone, należy zapłacić 4,99 euro za wysyłkę zwrotną. Dla sprzedającego nie jest to dobra wiadomość. Osoby kupujące odzież oraz akcesoria second hand na Maedchen Flohmarkt mają dzięki temu gwarancję, że produkty Concierge są to oryginalne produkty w dobrym stanie, pomimo że zarówno odzież jak i akcesoria są używane.

Co jeszcze warto kupić w Niemczech, dowiesz się tutaj

Komentarze