Film Dziewczyny z Dubaju - lepszy od książki?

Kim były dziewczyny z Dubaju

Film Dziewczyny z Dubaju przyciągnął w 2021 roku uwagę ponad miliona widzów. To dzieło, które, mimo trudnej produkcji, zdołało zawładnąć sercami kinomanów w Polsce i za granicą. Producentem filmu był mąż Dody, Emil Stępień. To on zadecydował o ostatecznym losie Dziewczyn z Dubaju. Na etapie produkcji film miał zbyt rozbudowany scenariusz, co wydawało się ryzykowne w kontekście filmu kinowego. Krążyły również plotki o trudnościach finansowych. Ostatecznie film cieszył się dużym zainteresowaniem.

Co powiesz na film Pod niemieckimi łóżkami?

Film Dziewczyny z Dubaju - reżyser i obsada

Film Dziewczyny z Dubaju to adaptacja książki Piotra Krysiaka o tym samym tytule. Jest on oparty na faktach. Reżyser Maria Sadowska przybliża nam mroczny świat prostytucji (czego brakowało mi w książce!). W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy i aktorki - w tym Katarzyna Figura w roli sutenerki Doroty, Paulina Gałązka w roli Emi, oraz Jan Englert jako ojciec Bartka. W jednej ze scen pojawiła się także Doda - producentka kreatywna Dziewczyn z Dubaju. 

Realistyczne podejście do prostytucji polskich sław

Film Dziewczyny z Dubaju ukazuje temat prostytucji wśród polskich modelek, aktorek, prezenterek oraz celebrytek z nieco innej perspektywy, niż miało to miejsce w książce. Została tutaj ukazana negatywna strona tego świata. Widzowie dowiadują się, iż dziewczyny nie tylko miały pięknych oraz miłych klientów, ale także były narażone na odrażających mężczyzn, perwersje seksualne, sutenerów ściągających haracz, zabierających paszporty oraz posuwających się do szantażu. W niektórych sytuacjach zagrożone było życie młodych dziewczyn. Mimo trudnego tematu, film utrzymuje lekki ton i nie przytłacza widza.

Doskonała produkcja dorównująca filmom światowym

Film Dziewczyny z Dubaju wyróżnia się jakością produkcji. Wiele polskich produkcji nie dorównuje światowym hitom. Ten film stanowi wyjątek. Sceneria Dubaju jest luksusowa, a wyśmienicie ucharakteryzowani aktorzy doskonale odgrywają swoje role.

Dziewczyny z Dubaju - o kim mowa

Film Dziewczyny z Dubaju rzuca światło na prostytucję wśród kobiet, które prowadzą normlane życie na wysokim poziomie. To historia modelek, celebrytek i dziewczyn (często z dobrych domów), które pod wpływem kuszącej oferty finansowe decydują się na luksusową prostytucję. 

Film może stanowić przestrogę dla tych, którzy pragną szybkiego bogactwa. Ukazuje, że sława i bogactwo zazwyczaj wymagają lat ciężkiej pracy. Jednocześnie nikogo nie potępia, ani nie tłumaczy. Okoliczności życiowe oraz wybory ludzi są złożone, a osądzanie ich z pozycji wygodnego życia jest niesprawiedliwe.

Dziewczyny z Dubaju to film, który porusza trudny temat prostytucji wśród kobiet z wyższych sfer. Pomimo trudnego tematu, film jest lekki i łatwy do oglądania. Nie męczy i nie przeraża. To produkcja wyróżniająca się na tle polskich filmów, zachwycającą jakością.

Komentarze