Nie klikaj! Tylko dla wtajemniczonych!


Witam na blogu opiekunki osób starszych w Niemczech. Wiedziałam, że zajrzysz ;-) Jak mija ci dzień? Jako opiekunka osób starszych w Niemczech, prowadząca już od trzech lat bloga dla opiekunów, autorka dwóch książek o pracy w opiece nad osobami starszymi, pozwoliłam sobie na drobny żarcik.

Książki napisane przez opiekunkę osób starszych

Jeśli podoba Ci się mój blog oraz pomysł na napisanie książki o pracy w opiece, możesz wesprzeć moją twórczość stawiając mi kawę. Możliwość otrzymania książki Perły rzucone przed damy z autografem! Więcej informacji po kliknięciu ikonki "Postaw kawę". 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Czy zawsze tak, jak w tym przypadku, Twoja ciekawość popycha Cię do działania?
 
Jeśli tak, to zapraszam Cię do zapoznania się z moimi książkami Perły rzucone przed damy oraz (Bez)silna opiekunka, czyli poslko-niemiecka (bez)nadzieja. Nie są to pierwsze książki napisane przez polską opiekunkę osób starszych. Z pewnością są to jedyne książki, który temat pracy w opiece nad osobami starszymi poruszają w taki sposób. 

Gwarantuję Ci, że książki Cię zaskoczą. Praca w opiece to ciężki kawałek chleba, wbrew temu, co obiecuje nam się w ofertach pracy w opiece. Nie każda oferta pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech gwarantuje nam dobry zarobek i lepszą przyszłość.

Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech 

Mam swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsza grupa opiekunów potwierdza, że tak właśnie wygląda praca w opiece nad niemieckimi seniorami. Druga grupa zaprzecza temu. Co jest powodem Myślę, że nie każdy jest świadomy praw i obowiązków opiekuna osób starszych w Niemczech. Niektórzy postrzegają pracę w opiece nad osobami starszymi nie tylko jako możliwość zarobku. Traktują ją jako misję niesienia pomocy starym i schorowanym Niemcom.

Jak radzić sobie z krytyką 

A ty staniesz po mojej stronie, czy będziesz przeciwko mnie?

Po pierwszej krytyce mojej postawy wobec niemieckiego pracodawcy (który na dobrą sprawę przy umowach zlecenie nim nie jest - wiedziałeś o tym?) przez niektórych opiekunów, pomyślałam:

"I ty, Brutusie, przeciwko mnie?!".

Potrzebowałam czasu, aby ochłonąć. Dziś krytyka mojej osoby i twórczości spływa po mnie, jak woda po kaczce. Rozumiem, że ludzie są różni.

Prawa i obowiązki opiekunów 

Ja również mam swoją misję do spełnienia. Nie jest nią dobro niemieckich seniorów. Za moją misję obrałam sobie dobro opiekunów, które głównie opiera się na świadomości praw i obowiązków opiekunów oraz na posiadaniu wiedzy związanej z pracą w opiece nad osobami starszymi w Niemczech - nie tylko tej bezpośrednio związanej z opieką, ale również tej, która jest przydatna w codziennym życiu w Niemczech. 

Jeśli więc są zagadnienia z branży opiekuńczej w Niemczech, których nie jesteś pewien, zapraszam do artykułów napisanych specjalnie dla polskich opiekunów osób starszych pracujących w Niemczech. Dowiesz się z nich rzeczy, o których mało kto pisze. To kompendium wiedzy. Z mojego bloga dowiesz się niemal wszystkiego o pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.

Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda praca opiekunki osób starszych w Niemczech, która pracę traktuje jako pracę, a nie misję i liczy na godne traktowanie polskich pracowników w Niemczech, zapoznaj się z moimi książkami Perły rzucone przed damy oraz (Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja. Dostępne są one w wielu księgarniach internetowych w formie papierowej oraz jako e-booki.

Czy wzbudziłam Twoją ciekawość? Czemu miał służyć ten artykuł?

Tak, to był podstęp. Podstęp, by zainteresować cię czymś ważnym, co być może nie tylko zmieni Twoje podejście do pracy w opiece w Niemczech, ale zmieni również Twoje życie. Mam coś takiego w sobie, że będziesz albo ze mną, albo przeciwko mnie. Z pewnością nie pozostaniesz obojętny wobec mojej osoby, bloga oraz książek ;-).

Komentarze