Niemcy – obostrzenia z 5. stycznia 2021 roku dotyczące podwójnych testów na COVID-19

Wjazd do Niemiec styczeń 2021
 
Dnia 5.  stycznia 2021 roku został przedłużony lockdown w Niemczech. Wstępnie lockdown przedłużono do końca stycznia. Miejsce mają dodatkowe obostrzenia. Osoby wjeżdżające do Niemiec muszą poddać się podwójnym testom na Covid-19, na terenie Niemiec w miejscach wysokiego ryzyka (hotspots) można przemieszczać się jedynie w promilu piętnastu kilometrów od miejsca zamieszkania bez ważnych powodów (dotarcie do pracy, czy do lekarza), gospodarstwa domowe nie mogą mieć więcej niż jednego gościa jednocześnie. 

Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech – wjazd do Niemiec styczeń 2021 rok

Digitalna rejestracja przy wjeździe do Niemiec  (Digitale Einreiseanmeldung)

Digitalna rejestracja przy wjeździe do Niemiec jest obowiązkowa. Osoby wjeżdżające do Niemiec muszą zgłosić wjazd do kraju poprzez platformę internetową www.einreiseanmeldung.de. Po zgłoszeniu wjazdu do Niemiec otrzymuje się informację na maila w sprawie obowiązku odbycia dziesięciodniowej kwarantanny w Niemczech oraz testów na COVID-19.

Podwójne testy na COVID-19 dla osób wjeżdżających do Niemiec

W związku z przedłużeniem lockdownu w Niemczech oraz kolejnymi obostrzeniami od dnia 11. stycznia 2021 roku osoby wyjeżdżające do pracy do Niemiec muszą zrobić testy na koronawirusa w ciągu 48 godzin przed wjazdem do Niemiec lub zaraz po wjeździe. Wjeżdżający do Niemiec mają obowiązek odbycia dziesięciodniowej kwarantanny. Poza tym po pięciu dniach należy ponownie zrobić testy na COVID-19 w Niemczech. Informacje o obowiązku zrobienia testów z pomocnymi linkami zostaną przesłane drogą mailową. Na wizytę na testy na koronawirusa należy zarejestrować się online. Punkty, w których robi się testy na koronawirusa w Niemczech znajdziesz pod linkiem https://eterminservice.de. Ile kosztują testy na koronawirusa w Niemczech? Testy na Covid-19 w Niemczech kosztują 90 euro. Na badania należy udać się z:

  • wydrukowanym biletem na testy na koronawirusa (bilet z imieniem i nazwiskiem można pobrać po opłaceniu testów);
  • dowodem osobistym;
  • kartą ubezpieczeniową.
Wyniki należy przesłać na wskazany w wiadomości mailowej adres. Za brak testów grozi wysoka kara grzywny.

Kwarantanna w Niemczech dla opiekunów osób starszych 

Na czym polega kwarantanna opiekuna osób starszych  w Niemczech? Opiekunowie przebywający w Niemczech na kwarantannie muszą zachować wszelkie środki ostrożności w kontakcie z domownikami oraz nie mogą mieć żadnego kontaktu z osobami z zewnątrz.  


Komentarze