Przejdź do głównej zawartości

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży – 3 powody, dla których warto wysłać na nie nasze pociechy

Jakie obóz językowy dla dziecka wybrać - Polska, Anglia, Malta

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży w Polsce i za granicą to ciekawa możliwość aktywnej nauki języka angielskiego oraz każdego innego języka obcego. Nauka języka angielskiego w szkole nie budzi w nas tak wielkiego zainteresowania, jak kontakt z żywym językiem. Czy warto wysłać dziecko na obóz językowy oraz dlaczego? Ile kosztuje obóz językowy w Polsce oraz za granicą? Jaki obóz dla dzieci wybrać? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży w Polsce

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży w Polsce – oferta

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży w Polsce prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Oprócz spotkań z lektorem posługującym się językiem obcym np. językiem angielskim (w Polsce jest to najczęściej wybierany język obcy) organizatorzy oferują m.in.:
 • transport do miejsca docelowego;
 • zakwaterowanie;
 • pełne wyżywienie;
 • program nauki języka angielskiego dopasowany do wieku oraz poziomu uczestników;
 • rozrywkę tj. zabawy oraz zajęcia sportowe.
Wysyłając dzieci na obóz językowy nie musimy się o nic martwić. 

Gdzie są organizowane obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży na terenie Polski

Do najpopularniejszych rejonów należy pobyt nad wodą np. nad polskim morzem, na Mazurach czy Kaszubach. Nauka języka angielskiego w tak przecudownych miejscach ze wspaniałymi ludźmi jest znacznie przyjemniejsza oraz efektywniejsza, niż nauka języka obcego w szkolnych ławkach. 

Najpopularniejsze obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży w Polsce

Najpopularniejsze obozy językowe w Polsce to m.in.:
 • obozy językowe Berlitz (nad polskim morzem, Kaszubach, Mazurach), organizator oferuje także obozy językowe za granicą (w Austrii oraz we Włoszech);
 • obozy językowe Kompas (Piecki – na Mazurach).
Morze Bałtyckie oraz przepiękne jeziora na Kaszubach oraz Mazurach to świetne miejsce na letnie wakacje. Poza nauką języka angielskiego dzieci mogą spędzać czas nad wodą. Szczególnie na Kaszubach panuje wspaniała atmosfera, czas płynie wolniej, a miejscowa ludność jest bardzo życzliwa. 

Ile kosztują obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży

Obozy językowe dla dzieci i młodzieży 2022 - nauka języka angielskiego, niemieckiego, obcego czy warto wysłać dziecko na obóz językowy do Niemiec, Anglii, Włoszech

Cena za dziesięciodniowy pobyt nad polskim morzem, na Mazurach, Kaszubach itd. w towarzystwie angielskojęzycznych lektorów to około 2500-3000 zł. Powinniśmy także doliczyć koszty dojazdu oraz kieszonkowe dla dziecka. Ceny obozów językowych za granicą różnią się nieznacznie (chociażby ze względu na znacznie droższy dojazd). 

Jaki obóz językowy wybrać – w kraju czy za granicą? Jeśli nasze dziecko nigdy wcześniej nie opuszczało domu na tak długi czas, warto zdecydować się na obóz języka angielskiego w Polsce. W późniejszym czasie możemy się zdecydować na kraje tj. Anglia czy Włochy. 

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży za granicą (w Anglii, Włoszech, Grecji, Hiszpanii, na Malcie lub Cyprze)

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży za granicą są znacznie skuteczniejsze od obozów na terenie Polski. W obcym kraju dzieci są zmuszone do porozumiewania się w obcym języku niemal wszędzie – również z rówieśnikami z różnych krajów. 

Gdzie najczęściej organizowane są obozy językowe? Popularne miejsca na obozy językowe to m.in.: Anglia (najczęściej Londyn), Włochy, Grecja, Hiszpania, Malta oraz Cypr. Możemy znaleźć także bardziej egzotyczne miejsca jak np. RPA, Japonia czy Korea.

Bogatą ofertę mają m.in.:
 • Berlitz – obozy języka angielskiego za granicą w Austrii oraz we Włoszech;
 • Kompas – obozy językowe w miejscach tj. Cypr, Anglia, Hiszpania, Włochy, Malta, Grecja. Dzieci czeka nie tylko nauka języka angielskiego, ale także zwiedzanie wspaniałych miejsc tj. Disnayland w Paryżu lub podróż śladami Harry'ego Pottera, informacje na temat książek Harry Potter znajdziemy tutaj;
 • obozy językowe EF (bardzo bogata oferta) – oferta skierowana do osób, które są zainteresowane obozem językowym za granicą oraz nauką języka obcego tj. angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, japoński oraz koreański. Wyjazdy organizowane są do przepięknych, egzotycznych miejsc tj. Nowa Zelandia, RPA, Singapur, Kostaryka, Korea.
Na obozach językowych za granicą dzieci mają na co dzień stały kontakt z językiem obcym. 

Obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży – wycieczka krajoznawcza (ciekawe zabytki oraz interesujące miejsca)

Pobyt za granicą połączony jest ze zwiedzaniem ciekawych miejsc oraz różnego rodzaju rozrywką. Nauka języka obcego np. języka angielskiego odbywa się nie tylko w trakcie zajęć z native speakerem, ale także podczas kontaktu z rówieśnikami, pracownikami w miejscu pobytu oraz poza terenem obozowiska np. podczas zwiedzania czy robienia zakupów (np. pamiątek z wycieczki). 

Dla dzieci oraz dorastającej młodzieży obóz językowy może okazać się wspaniałą przygodą, która zachęci ich do dalszej nauki języka angielskiego (lub innego języka obcego), zwiedzania oraz poznawania świata. 

Nauka języka obcego (angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego) poprzez bezpośredni kontakt z rodowitymi mieszkańcami danego kraju

Nauka języka obcego tj. język angielski czy niemiecki bywa bardzo trudna, jeśli jest ona oderwana od rzeczywistości. Najczęściej taka właśnie jest nauka języka obcego w szkole. Nauczyciele, którzy często sami nie mieli bezpośredniego kontaktu z językiem obcym, próbują nauczyć dzieci języka angielskiego. 

Trudno wykładając suchą teorię tj. angielska gramatyka czy wymowa, zachęcić dzieci do nauki języka obcego. Języka angielskiego o wiele chętniej uczą się np. przedszkolaki, którym język angielski jest wpajany poprzez zabawę. Dlatego przedszkola z nauką języka angielskiego cieszą się coraz większą popularnością. 

Na zasadach zabawy oraz wspaniałego kontaktu z lektorem organizowane są także korepetycje języka angielskiego z native speakerem tj. kurs języka angielskiego online Novakid. Są one dostosowane do wieku uczestników. Lektorzy angażują uczestników do aktywnego udziału w lekcji. 

Obozy językowe np. języka angielskiego, dają dzieciom oraz młodzieży możliwość posługiwania się językiem obcym w konkretnym celu tj.:
 • kontakt z rówieśnikami;
 • zabawa;
 • załatwianie ważnych dla nich spraw dotyczących pobytu;
 • oglądanie telewizji w obcym języku.
Przełamują one barierę językową i mówienie w obcym języku zaczyna sprawiać im przyjemność. Zaczynają także rozumieć, jak ważna jest znajomość języka angielskiego. Widzą praktyczne zastosowanie wiedzy wyniesionej ze szkoły. 

Lekcja tolerancji – zetknięcie się z inną narodowością, kulturą, religią, mentalnością

Obozy językowe za granicą to także duża lekcja tolerancji. 

W Polsce na chwilę obecną największą część populacji stanowią Polacy. Obcokrajowców można głównie spotkać w większych miastach tj. Warszawa, Kraków czy Wrocław. Nie jesteśmy także zróżnicowani pod względem religijnym. Nie mówiąc już o innej orientacji seksualnej, która w wielu miejscach (zwłaszcza w małych miejscowościach) jest tematem tabu. 

Wiele osób (głównie dorosłych) nie potrafi także obchodzić się z osobami z upośledzeniem (fizycznym lub umysłowym). O dziwo dzieci są znacznie bardziej tolerancyjni od dorosłych. Wytykania kogoś za bycie innym tak naprawdę najczęściej uczą się od dorosłych. Doskonałym tego przykładem są klasy integracyjne, gdzie dziecko niepełnosprawne jest traktowane przez dzieci, jak każdy inny uczeń. 

Wyjazd na obóz językowy za granicę to świetny sposób na to, aby zobaczyć, jak różnorodny jest świat i utrwalić w dziecku tolerancję względem osób, które są inne (z konieczności lub z wyboru). To doskonała okazja, aby poznać ludzi o innym kolorze skóry, innych zwyczajach oraz innej mentalności. Dziecko powinno wiedzieć, że nie wszystko, co w Polsce uchodzi za normę, jest normą na całym świecie. 

Jeśli nie wiemy, jak zorganizować dziecku wakacje lub zachęcić go do nauki języka angielskiego obóz językowy może być świetnym rozwiązaniem. Jeśli nasze dziecko uwielbia gry komputerowe, ciekawą opcją będzie obóz sportowy połączony z grami komputerowymi, na którym dziecko będzie miało okazję zarówno do sportu, jak i do grania na komputerze (również na zasadach współzawodnictwa). 

Komentarze

Najpopularniejsze artykuły w ostatnim tygodniu

Dlaczego warto korzystać z przepisów dietetycznych?

Artykuł gościnny Współczesny tryb życia skłania nas do większej troski o zdrowie i formę fizyczną, a dieta pełni kluczową rolę w tym procesie. Właściwie zbilansowane posiłki dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspierając nasze samopoczucie i wygląd. Przestrzeganie przepisów dietetycznych ułatwia utrzymanie odpowiedniej równowagi żywieniowej, co jest kluczowe dla zdrowego funkcjonowania organizmu oraz osiągnięcia celów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możemy świadomie wybierać składniki, które dostarczą nam energii, poprawią metabolizm i wspomogą nasze wysiłki w dążeniu do lepszej kondycji fizycznej. Dieta to poprawa zdrowia i samopoczucia. Przepisy dietetyczne stanowią kluczowy element dbania o zdrowie poprzez zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych. Bogata w warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe dieta dostarcza nie tylko niezbędnych witamin i minerałów, ale również błonnika, który wspomaga pr

Jak działa szambo ekologiczne? Poznaj wady i zalety

Artykuł gościnny Czy zastanawialiście się kiedyś, jak możliwe jest efektywne zarządzanie odpadami w miejscach pozbawionych kanalizacji miejskiej? Szambo ekologiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, gdzie dbałość o środowisko naturalne jest równie ważna, co komfort życia. Sprawdź jak działa szambo ekologiczne oraz poznaj jego wady i zalety. Budowa i działanie szamba ekologicznego Szambo ekologiczne, znane również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków, to zaawansowany system zarządzania odpadami, który pozwala na efektywne oczyszczanie ścieków bez konieczności podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.  Jego głównym zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń  organicznych, azotu i fosforu, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W skład szamba ekologicznego wchodzą zazwyczaj trzy komory: osadnik gnilny, reaktor biologiczny oraz komora dojrzewania . W pierwszej z nich dochodzi do oddzielenia frakcji stałej od płynnej. Następnie, w reaktorze biologicznym, śc

Szkoła w chmurze - czym jest i jakie są jej koszty?

Artykuł gościnny Poznaj nową epokę w edukacji, która transformuje sposób, w jaki uczymy się, zapewniając dostęp do wiedzy bez względu na bariery geograficzne. Szkoła w chmurze nie jest tylko wizją przyszłości edukacji, ale już stanowi jej aktualną rzeczywistość, oferując elastyczne metody nauki dostosowane do wymagań XXI wieku, dostępne dla każdego poszukującego. Szkoła w chmurze - przyszłość edukacji już teraz W erze cyfryzacji, edukacja ewoluuje dzięki technologii, wprowadzając pojęcie szkoły w chmurze, który zmienia tradycyjne podejście do nauki. Ten nowoczesny model edukacyjny umożliwia dostęp do zasobów i platform edukacyjnych online, oferując uczniom i nauczycielom nieograniczone możliwości uczenia się i nauczania z dowolnego miejsca i o każdej porze. Szkoła w chmurze eliminuje bariery geograficzne i czasowe, umożliwiając edukację dostosowaną do indywidualnych predyspozycji. Uczniowie mogą korzystać z lekcji online, cyfrowych bibliotek i interaktywnych platform, co sprawia, że

Jak znaleźć korzystny kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę?

Artykuł gościnny Wyszukanie odpowiedniego kredytu lub pożyczki gotówkowej nie jest wcale taką prostą sprawą. Nie polega na szybkim przeglądzie banków, ale na dokładnej analizie parametrów poszczególnych propozycji. Jeżeli zależy Tobie na korzystniejszej ofercie, to należy się do wyboru banku odpowiednio przygotować. Nie chcesz się złapać w sidła nieracjonalnego wyboru, podszytego emocjami? Kieruj się zdrowym rozsądkiem i działaj rozważnie. Pamiętaj, że każdy bank i firma pożyczkowa chce zarobić, dlatego w różnorodny sposób będą Ciebie zachęcać do skorzystania z ich oferty. Podjąłeś jednak decyzję, że skontaktujesz się z instytucją finansową? Dobrze, ale przed tym porównaj dostępne propozycje kredytowe i pożyczkowe w bankach. Jeżeli decydującym czynnikiem jest cena, to zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Pamiętaj o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz z własnych dochodów i to często znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał! Spłać wcześniej, a zwrócimy to

Rodzina Monet – jaka jest fabuła bestsellera książkowego dla nastolatek?

Artykuł gościnny Cykl "Rodzina Monet" autorstwa Weroniki Anny Marczak to więcej niż zwykła historia o dojrzewaniu i relacjach rodzinnych. To również intensywne badanie uczuć i przeciwności, z jakimi przychodzi się mierzyć. W każdej części serii pojawiają się nowe wątki, razem składające się na intrygującą narrację o odkrywaniu własnej tożsamości, doświadczaniu miłości i budowaniu więzów rodzinnych. "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" - początek wciągającej opowieści "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" z Wattpad zapoczątkowuje serię, która zdobyła uznanie młodych czytelników, prezentując świat pełen tajemnic i przygód. Weronika Anna Marczak z umiejętnością przedstawia życie rodziny Monet, tworząc postacie, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać. Książka eksploruje tematy takie jak poszukiwanie tożsamości, pierwsza miłość i przyjaźń, oferując bogatą fabułę i emocjonalne głębie. Marczak umiejętnie łączy przygodę z głębokim psychologicznym portretem bohaterów, oferu

Bessa - co to? Definicja i analiza!

Artykuł gościnny Bessa odnosi się do fazy na rynku giełdowym, charakteryzującej się spadkiem cen akcji. Co dokładnie oznacza ten termin, jakie są jego implikacje i jak rozpoznać jego nadchodzenie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule. Czym jest bessa? Definicja terminu Bessa znana również jako bear market , to okres, w którym ceny akcji na giełdzie spadają. Inwestorzy spodziewają się obniżek cen i wyprzedają swoje akcje, które mogą obniżyć swoją wartość. Zazwyczaj mówi się o bessie, gdy rynek spada o 20% lub więcej od ostatnich maksimów. Bessa stanowi naturalny element cyklu rynkowego. Każdy rynek akcji doświadcza wzlotów, zwanych hossą, oraz upadków, znanych jako bessa. Fazy hossy i bessy mogą się przeplatać, a długoterminowi inwestorzy często postrzegają bessę jako okazję do zakupu akcji, przewidując ich wzrost wartości po zakończeniu bessy. Bessa może być spowodowana różnymi czynnikami ekonomicznymi, takimi jak recesja, wzrost bezrobocia, spadki cen surowców, czy prob

Bilard: przewodnik po zasadach i rodzajach gry

Artykuł gościnny Obecnie bilard cieszy się ogromną popularnością jako sport dostępny dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Można go uprawiać na wielu poziomach zaawansowania, począwszy od rekreacyjnego aż po profesjonalny. Bilard - czym jest ta gra? Bilard to dyscyplina sportowa, w której uczestniczą dwóch lub czterech graczy. Zadaniem graczy jest wbijanie kolorowych piłek do kieszeni na stole bilardowym. Można grać na różnego typu stołach, takich jak stoły bilardowe, snookerowe czy poolowe. W Polsce bilard zdobywa na popularności i jest coraz częściej wybierany jako forma aktywności rekreacyjnej. Zasady gry w bilarda - podstawy Oto podstawowe zasady gry w bilarda: Pozycja startowa: Gracz zaczyna przy stole bilardowym, ustawiając się w określonej pozycji startowej, która jest wymagana przed rozpoczęciem gry. Cel gry: Celem jest wbicie bil do dziury, znajdującej się na środku stołu bilardowego za pomocą kijka. Przebieg gry: Gra rozpoczyna się od uderzenia bili kijem. Je

5 najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa

Artykuł gościnny Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Szacuje się, że aż 40% osób czynnych zawodowo zmaga się z bólem pleców każdego dnia, co powoduje, że nie są oni w pełni zaangażowani w wykonywane obowiązki. Może on pojawiać się w różnych częściach kręgosłupa i mieć różną intensywność, wpływając na jakość życia i ograniczając codzienne czynności. Jego przyczyn jest wiele, co sprawia, że czasem trudno jest odnaleźć właściwy powód i go wyeliminować. Przeczytaj artykuł i poznaj najczęstsze przyczyny problemów z kręgosłupem, ich objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania. Ból kręgosłupa - jakie są czynniki ryzyka? Problemy z kręgosłupem mogą pojawić się u każdego, jednak jest kilka czynników zwiększających prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Mogą one obejmować: Niski poziom sprawności - ból pleców występuje częściej u osób, które nie są aktywne fizycznie. Słabe mięśnie pleców i brzucha mogą nieprawidłowo podtrzymywać krę

Jak stosować naturalne nawozy granulowane

Artykuł gościnny Uprawa roślin wymaga odpowiednio przygotowanej gleby, która musi być regularnie nawożona, by dostarczyć niezbędnych do prawidłowego wzrostu witamin i minerałów. Świeży obornik nie zawsze można kupić, a zapach jego niestety nie należy do najprzyjemniejszych. Alternatywą jest naturalny nawóz granulowany, który ma różne zastosowanie ze względu na źródło jego pochodzenia. Jak stosować taki obornik i jakie rodzaje są do wyboru? Jakie związki zawarte są w naturalnym nawozie granulowanym? Obornik granulowany przypomina wyglądem pellet i jest wytwarzany ze świeżego obornika , który wcześniej jest kompostowany, fermentowany, suszony i podlega granulacji. Dzięki takiemu procesowi nie traci on swoich właściwości, jest w naturalny i łatwy do użycia. W takim nawozie znajdują się cenne składniki mineralne w postaci azotu, fosforu, potasu, siarki czy magnezu. Oczywiście zawierają one również inne mikroelementy w zależności od tego, od których zwierząt pochodzą.  Dlaczego warto sto

Zapomnij o żółtych plamach na pościeli. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Artykuł gościnny  Zainspirowany zdjęciami z Instagrama kupiłeś jasną pościel, aby rozjaśnić nieco wnętrze sypialni lub nadać mu skandynawski charakter. Być może już kilka dni po zakupie zdałeś sobie sprawę, że jasna bielizna pościelowa wyjątkowo szybko się brudzi, a wiele plam jest trudnych do usunięcia. Dodatkowo z biegiem czasu jasne poszewki na poduszki i kołdrę tracą swój blask, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające żółte plamy. Problem ten dotyczy nawet osób, które niezwykłą wagę przykładają do regularnych zmian i prania pościeli. Warto wiedzieć, że zabrudzenia te nie powodują konieczności wyrzucenia poszewek. Istnieje kilka naturalnych metod czyszczenia, które mogą pomóc usunąć te plamy i sprawić, że materiał będzie znów biały i czysty. W końcu nie ma nic lepszego niż zasypianie w świeżej i ładnie wyglądającej pościeli. Skąd biorą się żółte plamy na pościeli? Nieestetycznie wyglądające żółte plamy na pościeli mogą mieć kilka źródeł. Jednak najczęściej spo