Komu zlecić montaż junkersa w Częstochowie?

Artykuł sponsorowany

Naprawa piecyków gazowych i montaż junkersów – Częstochowa

Junkers to proste w obsłudze urządzenie, które zapewnia ciepłą wodę w mieszkaniu. Jak każde tego typu urządzenie – junkers ulega eksploatacji, a czasami zdarzają się awarie. Istnieje wówczas kilka rozwiązań: naprawa piecyków gazowych, wymiana uszkodzonych części lub montaż nowego urządzenia. Kluczowe są także regularne przeglądy piecyków gazowych. Podpowiadamy, do kogo zwrócić się o pomoc w Częstochowie w razie kłopotów z piecykiem gazowym.

Naprawa piecyków gazowych i montaż junkersów – Częstochowa

Jeśli interesuje cię montażjunkersów Częstochowa ma na swojej mapie profesjonalną firmę, która zamontuje lub naprawi twój piecyk. Specjaliści z firmy Pit-GAZ zajmują się przeglądami, naprawami czy wymianą części. Bez problemu zamontują także nowe urządzenie w twoim mieszkaniu. Firma posiada niezbędne uprawnienia gazowe i elektryczne.

Na terenie Częstochowy i okolic firma oferuje kompleksowe usługi, takie jak:

  • naprawa piecyków gazowych – tak zwanych junkersów;
  • serwis gwarancyjny piecyków gazowych marki Euroterm;
  • przegląd instalacji gazowych;
  • montaż piecyków gazowych (junkersów, ale także kotłów jedno- i dwufunkcyjnych do C.O.);
  • wykonanie instalacji wodnych i gazowych;
  • montaż, konserwacja urządzeń gazowych;
  • czyszczenie junkersów;
  • okresowe przeglądy;
  • próby szczelności instalacji gazowych.

Naprawa piecyków gazowych (Częstochowa) – kiedy wezwać fachowca?

Przede wszystkim warto podkreślić, jak duże znaczenie mają regularne przeglądy urządzeń gazowych – w tym oczywiście piecyków typu junkers. Ponadto należy sprawdzać również przewody wentylacyjne w mieszkaniu. Do najczęstszych nieprawidłowości, wykrytych podczas corocznego przeglądu, zaliczają się przede wszystkim: brak drożności przewodów, zanieczyszczenie sadzą, uszkodzenia lub zużycie poszczególnych elementów systemu grzewczego.

Fachowca należy niezwłocznie wezwać również wtedy, gdy zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu piecyka (trudności w odpalaniu, nietypowe dźwięki, wyłączanie się piecyka).

Jeśli poczujesz zapach gazu, to również natychmiast wezwij serwis junkers. Być może instalacja uległa rozszczelnieniu, co jest niebezpieczne. W takiej sytuacji musisz wyłączyć urządzenie i porządnie przewietrzyć mieszkanie w oczekiwaniu na przyjazd fachowca.

Na czym polega naprawa piecyków gazowych?

Najważniejsze jest prawidłowe zdiagnozowanie problemu. Specjaliści dysponują odpowiednim sprzętem, który pozwala wykryć wszelkie usterki. Bardzo często piecyk można naprawić, ale zdarza się, że niezbędna jest wymiana urządzenia na nowe. Montaż piecyków gazowych najlepiej powierzyć wykwalifikowanej firmie.

Może się również okazać, że niektóre elementy są do wymiany. Firma ma dobrze zaopatrzony magazyn części zamiennych. Części są nowe i oryginalne. Wymiana zużytej części na nową pozwala na dalsze użytkowanie piecyka. Warto także wiedzieć, że firma udziela rocznej gwarancji na każdą wykonaną naprawę i wymianę części.

Komentarze