Obudź w dziecku artystę! Prezenty dla dzieci rozwijające kreatywność TOP 5!

Co kupić dziecku na prezent na urodziny, Mikołaja, Boże Narodzenie?

Dzieci nabywają różnorodne umiejętności już od pierwszych dni. Wspierając zainteresowania maluchów mamy wpływ na ich dorosłe życie. Warto mieć na uwadze, że również osoby pracujące w zawodach artystycznych mają szansę na karierę. Ważne są nie tylko nauka pisania oraz czytania. Jeśli widzimy, że dziecko lubi malować, powinniśmy dostarczyć mu odpowiednich narzędzi oraz motywować do rozwoju w tym kierunku. Oto TOP 5 propozycji zestawów do malowania, które ucieszą małych artystów!

Zapoznaj się także z artykułem Nowość - markery do malowania na wodzie!

Odkryj także idealne prezenty dla małych artystów – ekologiczne gadżety, które rozwijają kreatywność i szacunek dla natury. Te zabawki, wykonane z certyfikowanej sklejki FSC, są nie tylko bezpieczne, ale i inspirujące. Od puzzle przez kolorowe stojaki na książki po edukacyjne gry - każdy produkt jest zaprojektowany, aby pobudzać wyobraźnię i kreatywne myślenie dzieci, jednocześnie będąc przyjaznym dla środowiska wyborem.

Podświetlana tablica do malowania dla najmłodszych

Podświetlana tablica do rysowania to doskonały prezent dla młodego artysty. Jest to innowacyjne narzędzie, które pomaga rozwijać umiejętność rysowania oraz kreatywność najmłodszych. Ta mini tablica do odrysowywania może stać się wygodnym biurkiem. Dzięki wbudowanemu podświetleniu, tablica umożliwia odrysowywanie rozmaitych kształtów oraz wzorów. Szablony z różnymi motywami oferują niekończącą się inspirację do tworzenia rysunków, jednocześnie rozwijając zdolności manualne dziecka. Po zakończonej zabawie wszystko można z łatwością schować do poręcznej walizki. 

Projektor do rysowania - także z aplikacją umożliwiającą tworzenia obrazków ze zdjęć!

Projektor do rysowania to urządzenie, które przenosi tradycyjne rysowanie na zupełnie nowy poziom! Po wybraniu dowolnego rysunku, projektor precyzyjnie odtwarza go na kartce papieru. Wystarczy odrysować wyświetlony obraz, a następnie pokolorować go według własnych upodobań. Szczególną atrakcją jest projektor do rysowania z aplikacją, która umożliwia przekształcanie zdjęć w unikalne rysunki. 

Malowanie bez farb oraz kredek - zestawy plastyczne z piaskiem lub koralikami

Zestawy plastyczne z piaskiem lub koralikami to innowacyjne narzędzia, które otwierają przed dziećmi zupełnie nowe możliwości artystycznego wyrazu. Malowanie bez użycia tradycyjnych farb czy kredek staje się pasjonującą przygodą, umożliwiając eksperymentowanie z różnorodnymi teksturami oraz formami. Dzieła stworzone z użyciem piasku czy koralików nie tylko cieszą oko swoją niezwykłością, ale również zachęcają do twórczego myślenia. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy poszukują nietypowych form wyrazu plastycznego.

Oryginalne prace plastyczne wykonane przy pomocy specjalnych zestawów kreatywnych!

Zestaw kreatywny plastyczny do prac ręcznych dla dzieci umożliwia tworzenie niezliczonych dzieł z wykorzystaniem różnorodnych technik oraz akcesoriów. Kolorowe druciki, naklejki, ruchome oczka, konfetti, drewniane patyczki, koraliki, pióra i wiele innych elementów daje dzieciom pełną swobodę wyrażania swojej wyobraźni. Zestaw nie tylko rozwija zdolności manualne, ale także pobudza kreatywne myślenie i uczucie estetyki poprzez planowanie oraz tworzenie nowych dzieł. To niezwykłe narzędzie stymuluje zarówno rozwój fizyczny, jak i umysłowy dzieci. Ten zestaw doskonale sprawdzi się jako prezent dla każdego małego artysty.

Zestaw malarski dla małych profesjonalistów - sztaluga malarska, farby, pędzle płótno

Dla małych pasjonatów malarstwa profesjonalny zestaw malarski składający się z wysokiej jakości sztalugi malarskiej, bogatych w pigmenty farb, różnorodnych pędzli oraz profesjonalnego płótna to fundament, na którym stworzą one prawdziwe arcydzieła. Rozkładana sztaluga nie zajmuje dużo miejsca. Ustawiając ją przy oknie w pokoju dziecka możemy mu stworzyć pracownię, w której mały artysta będzie rozwijał swoje umiejętności. 

Obecnie można skorzystać z darmowych lub płatnych kursów malowania - także online. Warto o tym pomyśleć, jeśli dostrzegamy, że dziecko ma talent, i pragnie go rozwijać. Ponadto malować można nie tylko na płótnie. Obrazy mogą powstawać na szkle czy też drewnie. Ciekawą opcją są plastry drewna - umieszczone na ścianie będą wspaniałą dekoracją mieszkania. 

Drewniana sztaluga sprawdzi się w przypadku nieco większych dzieci. Jednak również maluchy mają możliwość korzystania z niewielkiej, podróżnej sztalugi. Wykonana jest ona z tworzywa sztucznego, co sprawia, że jest niezwykle lekka. Sztaluga dla najmłodszych dostępna jest w różnych kolorach np. niebieskim czy różowym. Oprócz kartek może zawierać kredki, flamastry czy też kredę. Po złożeniu wygląda, jak mała walizeczka, którą można zabrać ze sobą wszędzie - do koleżanki, parku czy babci. 

Możliwości dla małych artystów są imponujące! - Od tradycyjnych sztalug z farbami, poprzez innowacyjne podświetlane tablice, aż po projektory do rysowania – każdy zestaw kryje w sobie nieograniczone możliwości artystycznego wyrazu. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Dzięki tym zestawom malarskim, małe rączki mogą tworzyć arcydzieła, które zachwycą nie tylko ich, ale także dumnych rodziców. Warto inwestować w rozwijanie talentów najmłodszych już od najwcześniejszych lat, a zaprezentowane propozycje są doskonałym początkiem tej fascynującej podróży - być może podróży ku sławie!

Komentarze