Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga - Michał Szafrański

jak zarabiać na blogu

"Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga" Michała Szafrańskiego to książka blogera, który odniósł sukces, prowadząc blog o tym, jak oszczędzać pieniądze. Książka Michała Szafrańskiego zdradza nam, jak zarabiać na blogu. Metody na zarabianie na blogu są różne. Finansowy Ninja odkrywa przed nami tajniki zarabiania na blogu. 

Jak zarabiać na blogu

Książkę "Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga" Michała Szafrańskiego dostałam w prezencie urodzinowym od znajomej zafascynowanej zarabianiem pieniędzy. Jako osoba, dla której pieniądze są środkiem do osiągnięcia celu, a nie celem, sama raczej bym po nią nie sięgnęła. Ponieważ jestem blogerką, zainteresował mnie jednak sukces Michała Szafrańskiego, jaki odniósł, prowadząc blog o oszczędzaniu pieniędzy. Dla mnie fascynujący jest nie tylko sukces finansowy ale również sukces, jeśli chodzi o liczbę użytkowników. Sama od roku prowadzę blog. Początkowo byłam zdziwiona liczbą osób, które go odwiedzały. Dla mnie to fenomen i ciągle sobie powtarzam, że to grzech, by z tego nie skorzystać. Podobnie do Szafrańskiego wydałam swoją pierwszą książkę (Perły rzucone przed damy), zastanawiając się, ile można zarobić na wydaniu książki Wtedy jeszcze nie wiedziałam o jego istnieniu. Zarabiam grosze, zamieszczając reklamy AdSense. I co dalej? Jak zarabiać na blogu duże pieniądze? Odpowiedzi na to pytanie chciałam znaleźć właśnie w książce Michała Szafrańskiego. 

Zarabianie na blogu- czy sam blog wystarczy

Niestety tematyka mojego bloga i tematyka bloga Jak oszczędzać pieniądze Finansowego Ninja jest zupełnie inna. Umiejętności również. Znacznie ochłonęłam, czytając w książce Michała Szafrańskiego, jak ogromną wiedzę posiada Finansowy Ninja. Po przeczytaniu książki nasunął mi się następujący wniosek: Michał Szafrański swych pieniędzy nie zarobił na blogu, tylko na swojej ogromnej wiedzy, doświadczeniu i pasji jaką są finanse oraz świat komputera/ Internetu. Pasji, które towarzyszyły mu od wczesnego dzieciństwa. Blog Finansowego Ninja Jak oszczędzać pieniądze był jedynie narzędziem, które Rafał Szafrański sprytnie wykorzystał. Książka "Zaufanie, czyli waluta przyszłości" jest trudna. Dla mnie świat finansów, zarabianie na blogu, podcasty, linki afiliacyjne, szkolenia, umowy, pertraktacje to mało interesujący świat. Trudny świat. Chyba za trudny. Nie jestem pewna, czy chcę do niego wkroczyć. Myślę, że każdy, kto prowadzi blog, powinien przeczytać tą książkę. Po co? By zrozumieć, że zarabianie na blogu nie jest jednoznaczne z pisaniem bloga. Oprócz wielu użytkowników, należy mieć ogromną wiedzę, nie tylko w zakresie tematów, o których się pisze. Trzeba być jednocześnie biznesmenem, by osiągnąć sukces finansowy. 

Sposoby na zarabianie na blogu- metoda prób i błędów

Sposoby na zarabianie na blogu to nie jedyna wartość w książce Michała Szafrańskiego. Finansowy Ninja zainteresował mnie jako człowiek. Męczyłam książkę "Zaufanie, czyli waluta przyszłości" w poszukiwaniu informacji o tym, jak wyglądało życie Michała Szafrańskiego, co przeszedł, co czuł ponosząc porażki, czy też spotykając się z hejtem. Jestem zafascynowana jego podejściem do życia. Tym, jak analizuje wszystkie wydarzenia i wyciąga mądre wnioski. Mało jest takich ludzi. Myślę, że większość ludzi woli chodzić utartymi ścieżkami, postępować według wypróbowanych schematów. Michał Szafrański to, co osiągnął, zawdzięcza metodzie prób i błędów. Trzeba mieć ogromną siłę, by przecierać innym szlaki. Dużą pomocą była dla niego żona Michała Szafrańskiego. Dawała mu duże wsparcie. To doskonały dowód na to, że bez zrozumienia ze strony partnera, czy też bliskich, może być trudno zaryzykować i uczynić zarabianie na blogu jedynym źródłem dochodu

Różne metody na zarabianie na blogu oraz różne metody pozyskiwania użytkowników unikalnych

Być może są blogerzy, którzy wyciągną z tej książki więcej ważnych informacji, niż ja. Ja muszę znaleźć własne metody na zarabianie na blogu. W związku z tematyką mojego bloga również inaczej wygląda moja droga pozyskiwania użytkowników. Michał Szafrański zaznacza jednak, że u każdego może to wyglądać inaczej. 

Michał Szafrański- człowiek sukcesu

Chętnie przeczytałabym autobiografię Michała Szafrańskiego. Myślę, że mogłaby to być krzyżówka autobiografii z poradnikiem. Finansowy Ninja jest mądrym człowiekiem i taka książka miałaby ogromną wartość nie tylko dla finansistów i blogerów ale i dla każdego człowieka, który szuka swojej drogi i napotyka na problemy, które ściągają go w dół, odbierają mu energię, zapał, entuzjazm, czy nawet wiarę w siebie, jak i wiarę w innych ludzi. 

Jak prowadzić blog- wyznaczanie sobie celu

Podziwiam Michała za projekty, które nie do końca mu wychodziły. On ich nie porzucał. Przeciągały się w czasie, a on wierząc w nie, doprowadzał je do końca. Pomimo że książka "Zaufanie, czyli waluta przyszłości" jest trudna, dodała mi ona siły. Gdybym widziała sens w bieganiu, z pewnością byłabym kolejną osobą, która w podzięce wzięłaby udział w maratonie i do mety dobiegłaby z transparentem, na którym widniałyby słowa: „Dziękuje Ci Michale”. Nie biegam, więc napiszę tutaj: Dziękuję Ci Michale. Jesteś wielki. Dzięki Tobie nie poddałam się i wyznaczyłam sobie kolejne cele.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zainteresował Cię mój artykuł. Pozdrawiam. Barbara Bereżańska