Jak z twardego miodu zrobić płynny przy pomocy urządzenia Thermomix tm6

Co zrobić z twardym miodem? Scukrzony miód pszczeli możemy w łatwy sposób rozpuścić. Jak z twardego miodu zrobić płynny przy pomocy tm6? Podgrzewanie miodu w odpowiedniej temperaturze sprawi, że wróci on do swej pierwotnej postaci. Thermomix tm6 to urządzenie kuchenne, w którym mamy kontrolę nad temperaturą. Funkcja używana podczas gotowania sous vide doskonale sprawdzi się podczas podgrzewania miodu. Jak ustawić Thermomix, aby miód się rozpuścił i nie stracił swoich prozdrowotnych właściwości?

Zapoznaj się z przepisem na przepyszny i zdrowy grecki jogurt z miodem i orzechami włoskimi

Podgrzewanie miodu w urządzeniu kuchennym Thermomix tm6 – jaka temperatura


Jak z twardego miodu zrobić płynny? Korzystając z urządzenia kuchennego Thermomix mamy dwie możliwości. 

Metoda I

Miód przekładamy ze słoika do suchego naczynia miksującego, ustawiamy obroty wsteczne i nastawiamy temperaturę oraz czas. W jakiej temperaturze podgrzewać miód, aby powrócił on do postaci ciekłej? Jeśli chcemy zachować właściwości odżywcze, miód należy podgrzewać w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni C. W tm6 najniższa temperatura, jaką możemy ustawić, to 37 stopni C. Jest to optymalna temperatura do podgrzewania miodu.

Metoda II

Znacznie wygodniejszą opcją będzie włożenie słoika z gęstym miodem do kąpieli wodnej w tm6 używanej podczas gotowania potraw metodą sous vide. Sprawdzi się ona jedynie w przypadku niewielkich słoiczków, które możemy ułożyć w koszyczku, w jaki wyposażony jest każdy Thermomix. Po włożeniu słoiczków do koszyczka zanurzonego w wodzie ustawiamy temperaturę oraz czas podgrzewania. Czas podgrzewania miodu w słoiczkach będzie znacznie dłuższy niż czas podgrzewania miodu bezpośrednio w naczyniu. 

Jak podawać płynny miód


Skrystalizowany miód najlepiej podgrzewać jedynie w ilości, którą potrzebujemy na bieżące zużycie. Ile czasu potrzeba, aby podgrzewając gęsty miód uzyskać substancję płynną? Na 200 ml miodu potrzeba około 15-30 minut czasu, aby miód stał się płynny. Ciekły miód przechowujemy w słoiczku. Możemy go także wlać do bardzo praktycznego dozownika do miodu.

Thermomix to jedno z wielu urządzeń kuchennych, które możemy wykorzystać do podgrzewania różnego rodzaju miodu. Więcej informacji, jak oraz w czym rozpuścić twardy miód, znajdziemy tutaj

Polecam sięgać po miód od lokalnych dostawców. Tylko wtedy mamy pewność, że są to naturalne produkty pszczelarskie najwyższej jakości. Szeroki wybór miodu znajdziemy na stronie BeeHerbs https://beeherbs.pl/miody – prosto z pasieki na Sądecczyźnie!

Komentarze