Verkaufsoffener Sonntag, czyli które niedziele w grudniu 2023 są w Niemczech dniem handlowym?

Czy w wigilię będą otwarte sklepy w Niemczech

Verkaufsoffener Sonntag, czyli niedziela handlowa, to wyjątkowy fenomen w niemieckim handlu detalicznym. To nie tylko okazja do zrobienie ostatnich, przedświątecznych zakupów, ale także moment, w którym sklepy organizują atrakcyjne promocje. Które niedziele w Niemczech są handlowe? Czy wszystkie kraje związkowe mają verkaufsoffer Sonntag w te same dni? Oto najważniejsze informacje!

Co to jest verkaufsoffener Sonntag

Verkaufsoffener Sonntag to niemiecki termin oznaczający handlową niedzielę. Odnosi się do specjalnych dni, kiedy sklepy detaliczne w Niemczech mają zezwolenie na otwarcie oraz prowadzenie sprzedaży w niedzielę. Zazwyczaj jest to zabronione ze względu na przepisy dotyczące handlu w tym kraju. W dniach verkaufsoffener Sonntag sklepy mają możliwość obsługi klientów w weekend. Jest to atrakcyjne zwłaszcza dla tych, którzy nie mają czasu na zakupy w ciągu tygodnia. To również okazja do zorganizowania różnych wydarzeń promocyjnych oraz atrakcji, przyciągając klientów do sklepów w okresie przedświątecznym.

3. grudzień 2023 - verkaufsoffener Sonntag w Niemczech

Pierwsza niedziela handlowa w grudniu 2023 w Niemczech miała miejsce 3. grudnia. Niemcy są podzielone na landy, które różnią się nieco przepisami - także tymi dotyczącymi niedzieli handlowej. 3. grudnia sklepy były otwarte w kilu landach. 

10. grudzień 2023 - niedziela handlowa w Niemczech

10, grudnia 2023 wiele sklepów będzie otwarta w Niemczech, ale ponownie nie we wszystkich Landach. Gdzie będzie można robić zakupy 10. grudnia 2023? Sklepy będą otwarte w następujących krajach związkowych:
  • Brandenburg - Bernau, Cottbus, Jüterbog, Rathenow, Potsdam, Strausberg, Wittenberge, Wittstock/Dosse;
  • Sachsen-Anhalt - Quedlinburg, Sangerhausen;
  • Thüringen - Erfurt, Jena, Gotha, Meiningen, Rudolstadt, Weimar.

Czy 17. grudnia będą otwarte sklepy w Niemczech

17. grudnia 2023 sklepu będą otwarte w wielu niemieckich miejscowościach. Informacje na temat tego, w których krajach związkowych będzie można robić zakupy w trzecią niedzielę adwentu znajdują się na stronie https://www.kaufsonntag.de.

Czy w Wigilię świąt Bożego Narodzenia będą otwarte sklepy w Niemczech

Co roku w Wigilię większość sklepów jest otwartych znacznie krócej, niż w zwykły dzień. W roku 2023 Wigilia przypada na niedzielę. W związku z tym pojawia się pytanie, czy sklepy w Niemczech będą otwarte w 24. grudnia. Wiele osób będzie rozczarowanych. W niedzielę 24. grudnia nie zrobimy w Niemczech zakupów - podobnie, jak w pierwszy oraz drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

W jakich godzinach są otwarte sklepy w Niemczech w niedzielę handlową 

Niedziela handlowa w grudniu w Niemczech daje nam możliwość zrobienia zapasów na dni świąteczne oraz dokupienia brakujących prezentów. Należy się jednak liczyć z tym, że w większości sklepów zakupy będzie można robić tylko przez kilka godzin - najczęściej w godzinach 13.00-18.00. 

Niemieckie sklepy otwierają swoje drzwi na grudniowe zakupy, tworząc wyjątkową atmosferę przedświątecznej gorączki. Otwarte niedziele to nie tylko okazja do znalezienia idealnych prezentów, ale również do skorzystania z atrakcji oraz wyjątkowych promocji. Pamiętajmy, że niemieckie landy różnią się przepisami dotyczącymi handlowej niedzieli.

Komentarze