Przejdź do głównej zawartości

Schloßmühle Bad Iburg - opinia/ Bewertung

Sehenswert - Schloßmühle Bad Iburg

Schloßmühle w Bad Iburg to wyjątkowe miejsce, które oferuje możliwość zjedzenia smacznych śniadań, obiado-kolacji oraz delektowania się kawą i ciastami. Co wyróżnia to miejsce, to jego malownicze położenie - tuż obok znajduje się urokliwe jezioro, gdzie po posiłku można popływać rowerem wodnym. To idealne miejsce dla turystów zwiedzających pobliski zamek, którzy pragną cieszyć się wyjątkowym klimatem oraz smacznymi potrawami.

Zapoznaj się z opinią o restauracji Haus Berkennkamp

Schloßmühle Bad Iburg - opinia

Schloßmühle Bad Iburg - Mandarinenkuchen

Moja wizyta w Schloßmühle była pełna kontrastów. Przyznam, że miejsce samo w sobie jest przepiękne, otoczone uroczym ogrodem, z widokiem na Charlottensee i zamek - to niezapomniane wrażenia. Duży, częściowo zadaszony taras to prawdziwy atut, zwłaszcza podczas ciepłych dni.

Niestety, potencjał tego miejsca nie został w pełni wykorzystany. Stoły nie były wycierane na bieżąco, a brudne szklane zadaszenie tarasu zepsuło trochę atmosferę tego ciekawego miejsca, gdzie człowiek chciałby poczuć się wyjątkowo.

Wybór ciast był ograniczony (czekoladowe, orzechowe, z mandarynkami i jabłecznik). Nie jestem przekonana, czy jeszcze raz wróciłabym do tego miejsca na jedno z nich.

Na szczęście kawa (Creme Kaffee i Cappuccino), była gorąca i smaczna. Zawiodłam się na Eiskaffe, w której znajdowała się oblodzona gałka lodów. To trochę zepsuło mi całą przyjemność picia kawy mrożonej w upalny dzień. 

Obsługa była specyficzna - choć udzielała informacji odnośnie menu, brakowało mi wyrozumiałości w kontakcie z osobami starszymi, które miały trudności z zamówieniem. Jedna kelnerka niemal uciekła po zamówieniu kawy, zanim zdążyłyśmy zamówić ciasto.

Schloßmühle to piękne miejsce z doskonałym położeniem, ale wymaga poprawy w zakresie dbałości o czystość i jakość obsługi. Przydałoby się także chociaż jedno wyjątkowe ciasto, na które chętnie by się wracało. Może w przyszłości zdecydują się na ulepszenia, aby goście mogli w pełni cieszyć się tym urokliwym miejscem.

Goście Schloßmühle mają możliwość darmowego parkowania. Podczas płacenia rachunku należy zapytać o żeton do parkomatu. 

Schloßmühle Bad Iburg - sehenswert

Die Schloßmühle in Bad Iburg ist ein besonderer Ort, der die Möglichkeit bietet, leckere Frühstücke, Mittag- und Abendessen sowie Kaffee und Kuchen zu genießen. Was diesen Ort auszeichnet, ist seine malerische Lage - direkt nebenan befindet sich ein bezaubernder See, wo man nach dem Essen Tretboot fahren kann. Es ist der ideale Ort für Touristen, die das nahe gelegene Schloss besichtigen und das besondere Ambiente sowie die köstlichen Speisen genießen möchten.

Lese meine Bewertung über das Restaurant Haus Berkennkamp.

Schloßmühle Bad Iburg - Bewertung

Schloßmühle Bad Iburg - Schokoladekuchen

Mein Besuch in der Schloßmühle war voller Kontraste. Ich muss zugeben, dass der Ort selbst wunderschön ist, umgeben von einem charmanten Garten, mit Blick auf den Charlottensee und die Burg - es hinterließ unvergessliche Eindrücke. Die große, teilweise überdachte Terrasse ist ein echtes Plus, besonders an warmen Tagen.

Leider wurde das Potenzial dieses Ortes nicht voll ausgeschöpft. Die Tische wurden nicht regelmäßig gereinigt und die schmutzige Glasüberdachung der Terrasse das Erlebnis etwas trübte.

Schloßmühle Bad Iburg - Apfelkuchen

Die Auswahl an Kuchen war begrenzt (Schokoladen-, Haselnuss-, Mandarinen- und Apfelkuchen). Ich bin nicht sicher, ob ich noch einmal wegen der Kuchen dorthin zurückkehren würde.

Zum Glück war der Kaffee (Creme Kaffee und Cappuccino) heiß und lecker, aber beim Eiskaffee war ich enttäuscht von einem vereissten Eiskugel. Das hat das ganze Erlebnis ein wenig verdorben.

Der Service war etwas speziell - obwohl er Informationen zur Speisekarte gab, fehlte mir die Rücksichtnahme im Umgang mit älteren Personen, die Schwierigkeiten hatten, zu bestellen. Eine Kellnerin rannte fast davon, nachdem wir den Kaffee bestellt hatten, bevor wir noch Kuchen bestellen konnten.

Die Schloßmühle ist ein wunderschöner Ort mit einer ausgezeichneten Lage, aber es bedarf einer Verbesserung hinsichtlich der Sauberkeit und Qualität des Services. Es könnte auch mindestens einen besonderen Kuchen geben, für den man gerne zurückkehren würde. Vielleicht entscheiden sie sich in Zukunft für Verbesserungen, damit die Gäste diesen charmanten Ort in vollen Zügen genießen können.

Die Gäste der Schloßmühle haben die Möglichkeit zum kostenlosen Parken. Beim Bezahlen der Rechnung sollte man nach einem Parkautomaten-Chip fragen.

Komentarze

Najpopularniejsze artykuły w ostatnim tygodniu

Dlaczego warto korzystać z przepisów dietetycznych?

Artykuł gościnny Współczesny tryb życia skłania nas do większej troski o zdrowie i formę fizyczną, a dieta pełni kluczową rolę w tym procesie. Właściwie zbilansowane posiłki dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspierając nasze samopoczucie i wygląd. Przestrzeganie przepisów dietetycznych ułatwia utrzymanie odpowiedniej równowagi żywieniowej, co jest kluczowe dla zdrowego funkcjonowania organizmu oraz osiągnięcia celów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możemy świadomie wybierać składniki, które dostarczą nam energii, poprawią metabolizm i wspomogą nasze wysiłki w dążeniu do lepszej kondycji fizycznej. Dieta to poprawa zdrowia i samopoczucia. Przepisy dietetyczne stanowią kluczowy element dbania o zdrowie poprzez zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych. Bogata w warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe dieta dostarcza nie tylko niezbędnych witamin i minerałów, ale również błonnika, który wspomaga pr

Jak działa szambo ekologiczne? Poznaj wady i zalety

Artykuł gościnny Czy zastanawialiście się kiedyś, jak możliwe jest efektywne zarządzanie odpadami w miejscach pozbawionych kanalizacji miejskiej? Szambo ekologiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, gdzie dbałość o środowisko naturalne jest równie ważna, co komfort życia. Sprawdź jak działa szambo ekologiczne oraz poznaj jego wady i zalety. Budowa i działanie szamba ekologicznego Szambo ekologiczne, znane również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków, to zaawansowany system zarządzania odpadami, który pozwala na efektywne oczyszczanie ścieków bez konieczności podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.  Jego głównym zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń  organicznych, azotu i fosforu, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W skład szamba ekologicznego wchodzą zazwyczaj trzy komory: osadnik gnilny, reaktor biologiczny oraz komora dojrzewania . W pierwszej z nich dochodzi do oddzielenia frakcji stałej od płynnej. Następnie, w reaktorze biologicznym, śc

Szkoła w chmurze - czym jest i jakie są jej koszty?

Artykuł gościnny Poznaj nową epokę w edukacji, która transformuje sposób, w jaki uczymy się, zapewniając dostęp do wiedzy bez względu na bariery geograficzne. Szkoła w chmurze nie jest tylko wizją przyszłości edukacji, ale już stanowi jej aktualną rzeczywistość, oferując elastyczne metody nauki dostosowane do wymagań XXI wieku, dostępne dla każdego poszukującego. Szkoła w chmurze - przyszłość edukacji już teraz W erze cyfryzacji, edukacja ewoluuje dzięki technologii, wprowadzając pojęcie szkoły w chmurze, który zmienia tradycyjne podejście do nauki. Ten nowoczesny model edukacyjny umożliwia dostęp do zasobów i platform edukacyjnych online, oferując uczniom i nauczycielom nieograniczone możliwości uczenia się i nauczania z dowolnego miejsca i o każdej porze. Szkoła w chmurze eliminuje bariery geograficzne i czasowe, umożliwiając edukację dostosowaną do indywidualnych predyspozycji. Uczniowie mogą korzystać z lekcji online, cyfrowych bibliotek i interaktywnych platform, co sprawia, że

Jak znaleźć korzystny kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę?

Artykuł gościnny Wyszukanie odpowiedniego kredytu lub pożyczki gotówkowej nie jest wcale taką prostą sprawą. Nie polega na szybkim przeglądzie banków, ale na dokładnej analizie parametrów poszczególnych propozycji. Jeżeli zależy Tobie na korzystniejszej ofercie, to należy się do wyboru banku odpowiednio przygotować. Nie chcesz się złapać w sidła nieracjonalnego wyboru, podszytego emocjami? Kieruj się zdrowym rozsądkiem i działaj rozważnie. Pamiętaj, że każdy bank i firma pożyczkowa chce zarobić, dlatego w różnorodny sposób będą Ciebie zachęcać do skorzystania z ich oferty. Podjąłeś jednak decyzję, że skontaktujesz się z instytucją finansową? Dobrze, ale przed tym porównaj dostępne propozycje kredytowe i pożyczkowe w bankach. Jeżeli decydującym czynnikiem jest cena, to zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Pamiętaj o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz z własnych dochodów i to często znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał! Spłać wcześniej, a zwrócimy to

Rodzina Monet – jaka jest fabuła bestsellera książkowego dla nastolatek?

Artykuł gościnny Cykl "Rodzina Monet" autorstwa Weroniki Anny Marczak to więcej niż zwykła historia o dojrzewaniu i relacjach rodzinnych. To również intensywne badanie uczuć i przeciwności, z jakimi przychodzi się mierzyć. W każdej części serii pojawiają się nowe wątki, razem składające się na intrygującą narrację o odkrywaniu własnej tożsamości, doświadczaniu miłości i budowaniu więzów rodzinnych. "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" - początek wciągającej opowieści "Rodzina Monet Tom 1: Skarb" z Wattpad zapoczątkowuje serię, która zdobyła uznanie młodych czytelników, prezentując świat pełen tajemnic i przygód. Weronika Anna Marczak z umiejętnością przedstawia życie rodziny Monet, tworząc postacie, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać. Książka eksploruje tematy takie jak poszukiwanie tożsamości, pierwsza miłość i przyjaźń, oferując bogatą fabułę i emocjonalne głębie. Marczak umiejętnie łączy przygodę z głębokim psychologicznym portretem bohaterów, oferu

Bessa - co to? Definicja i analiza!

Artykuł gościnny Bessa odnosi się do fazy na rynku giełdowym, charakteryzującej się spadkiem cen akcji. Co dokładnie oznacza ten termin, jakie są jego implikacje i jak rozpoznać jego nadchodzenie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule. Czym jest bessa? Definicja terminu Bessa znana również jako bear market , to okres, w którym ceny akcji na giełdzie spadają. Inwestorzy spodziewają się obniżek cen i wyprzedają swoje akcje, które mogą obniżyć swoją wartość. Zazwyczaj mówi się o bessie, gdy rynek spada o 20% lub więcej od ostatnich maksimów. Bessa stanowi naturalny element cyklu rynkowego. Każdy rynek akcji doświadcza wzlotów, zwanych hossą, oraz upadków, znanych jako bessa. Fazy hossy i bessy mogą się przeplatać, a długoterminowi inwestorzy często postrzegają bessę jako okazję do zakupu akcji, przewidując ich wzrost wartości po zakończeniu bessy. Bessa może być spowodowana różnymi czynnikami ekonomicznymi, takimi jak recesja, wzrost bezrobocia, spadki cen surowców, czy prob

Bilard: przewodnik po zasadach i rodzajach gry

Artykuł gościnny Obecnie bilard cieszy się ogromną popularnością jako sport dostępny dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Można go uprawiać na wielu poziomach zaawansowania, począwszy od rekreacyjnego aż po profesjonalny. Bilard - czym jest ta gra? Bilard to dyscyplina sportowa, w której uczestniczą dwóch lub czterech graczy. Zadaniem graczy jest wbijanie kolorowych piłek do kieszeni na stole bilardowym. Można grać na różnego typu stołach, takich jak stoły bilardowe, snookerowe czy poolowe. W Polsce bilard zdobywa na popularności i jest coraz częściej wybierany jako forma aktywności rekreacyjnej. Zasady gry w bilarda - podstawy Oto podstawowe zasady gry w bilarda: Pozycja startowa: Gracz zaczyna przy stole bilardowym, ustawiając się w określonej pozycji startowej, która jest wymagana przed rozpoczęciem gry. Cel gry: Celem jest wbicie bil do dziury, znajdującej się na środku stołu bilardowego za pomocą kijka. Przebieg gry: Gra rozpoczyna się od uderzenia bili kijem. Je

5 najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa

Artykuł gościnny Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Szacuje się, że aż 40% osób czynnych zawodowo zmaga się z bólem pleców każdego dnia, co powoduje, że nie są oni w pełni zaangażowani w wykonywane obowiązki. Może on pojawiać się w różnych częściach kręgosłupa i mieć różną intensywność, wpływając na jakość życia i ograniczając codzienne czynności. Jego przyczyn jest wiele, co sprawia, że czasem trudno jest odnaleźć właściwy powód i go wyeliminować. Przeczytaj artykuł i poznaj najczęstsze przyczyny problemów z kręgosłupem, ich objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania. Ból kręgosłupa - jakie są czynniki ryzyka? Problemy z kręgosłupem mogą pojawić się u każdego, jednak jest kilka czynników zwiększających prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Mogą one obejmować: Niski poziom sprawności - ból pleców występuje częściej u osób, które nie są aktywne fizycznie. Słabe mięśnie pleców i brzucha mogą nieprawidłowo podtrzymywać krę

Jak stosować naturalne nawozy granulowane

Artykuł gościnny Uprawa roślin wymaga odpowiednio przygotowanej gleby, która musi być regularnie nawożona, by dostarczyć niezbędnych do prawidłowego wzrostu witamin i minerałów. Świeży obornik nie zawsze można kupić, a zapach jego niestety nie należy do najprzyjemniejszych. Alternatywą jest naturalny nawóz granulowany, który ma różne zastosowanie ze względu na źródło jego pochodzenia. Jak stosować taki obornik i jakie rodzaje są do wyboru? Jakie związki zawarte są w naturalnym nawozie granulowanym? Obornik granulowany przypomina wyglądem pellet i jest wytwarzany ze świeżego obornika , który wcześniej jest kompostowany, fermentowany, suszony i podlega granulacji. Dzięki takiemu procesowi nie traci on swoich właściwości, jest w naturalny i łatwy do użycia. W takim nawozie znajdują się cenne składniki mineralne w postaci azotu, fosforu, potasu, siarki czy magnezu. Oczywiście zawierają one również inne mikroelementy w zależności od tego, od których zwierząt pochodzą.  Dlaczego warto sto

Zapomnij o żółtych plamach na pościeli. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Artykuł gościnny  Zainspirowany zdjęciami z Instagrama kupiłeś jasną pościel, aby rozjaśnić nieco wnętrze sypialni lub nadać mu skandynawski charakter. Być może już kilka dni po zakupie zdałeś sobie sprawę, że jasna bielizna pościelowa wyjątkowo szybko się brudzi, a wiele plam jest trudnych do usunięcia. Dodatkowo z biegiem czasu jasne poszewki na poduszki i kołdrę tracą swój blask, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające żółte plamy. Problem ten dotyczy nawet osób, które niezwykłą wagę przykładają do regularnych zmian i prania pościeli. Warto wiedzieć, że zabrudzenia te nie powodują konieczności wyrzucenia poszewek. Istnieje kilka naturalnych metod czyszczenia, które mogą pomóc usunąć te plamy i sprawić, że materiał będzie znów biały i czysty. W końcu nie ma nic lepszego niż zasypianie w świeżej i ładnie wyglądającej pościeli. Skąd biorą się żółte plamy na pościeli? Nieestetycznie wyglądające żółte plamy na pościeli mogą mieć kilka źródeł. Jednak najczęściej spo