Thermomix – 5 tańszych odpowiedników

Gdzie kupić tańszy zamiennik Thermomixa Lidlomix

Thermomix to luksusowe urządzenie kuchenne pożądane przez wiele kobiet oraz mężczyzn. Robot kuchenny tm6 posiada kilkanaście funkcji, które znacznie ułatwiają gotowanie tj. krojenie, mielenie, wyrabianie ciast... Niestety wysoka cena tm sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Na szczęście świetnie sprawdzają się również znacznie tańsze urządzenia, które posiadają niemalże identyczne funkcje jak tm6. Jaki robot kuchenny możemy kupić zamiast Thermomixa? Sprawdźmy!

Robot Kuchenny Silvercrest SKMC 1200 E5 tzw. Lidlomix 

Silvercrest SKMC 1200 E5 to następca Monsieur Cuisine tzw. Lidlomixa, który jako jeden z pierwszych robotów kuchennych pojawił się na rynku i miał zastąpić drogi Thermomix. Cena nowego Lidlomixa wzrosła dwukrotnie. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest to świetna alternatywa dla Thermomixa. Użytkownicy zaznaczają, że Lidlomix pod wieloma względami dorównuje tm6

Multicooker COBBO Thermo Plus tp-6

COBBO Thermo Plus tp-6 to urządzenie, które wyglądem bardzo przypomina tm6 (zwłaszcza jego starą wersję). Możemy go nabyć po znacznie niższej cenie niż Thermomix. Różnica w cenie wynosi ponad 1500 zł. Jest to spora kwota, którą możemy wykorzystać na inny cel. Opinie użytkowników są bardzo pozytywne. 

Zwracają oni uwagę na fakt, że multicooker Cobbo posiada identyczne funkcje jak Thermomix. Atrakcyjny jest także darmowy dostęp do przepisów. Warto pamiętać o tym, że przepisy na Cookidoo, z których korzysta się podczas gotowania na tm6, wymagają uiszczenia opłaty abonamentowej co pół roku. 

Robot wielofunkcyjny Eldom Perfect MIX2 MFC2500

Robot wielofunkcyjny Eldom Perfect MIX2 MFC2500 to wyśmienity zamiennik po przystępnej cenie. Bardzo ładnie prezentuje się na kuchennym blacie. Wyglądem może nawet niektórym osobom bardziej podobać się niż oryginalny Thermomix. 

Urządzenie kuchenne posiada funkcje identyczne z funkcjami tm6 – łącznie z przepisami na urządzeniu oraz Wifi, które umożliwia aktualizację oprogramowania. Dodatkowo robot kuchenny posiada tarczę do szatkowania, której nie mamy w tm. 

Multicooker Kalorik ThermoMaster II TPROMIS KG HA 1020

ThermoMaster II TPROMIS KG HA 1020 nabędziemy za około 1/5 ceny Thermomixa! Jakie są wady oraz zalety multicookera Kalorik? Urządzenie to ma aż 12 funkcji. Dla przypomnienia tm6 ma ich aż 16. ThermoMaster II TPROMIS KG HA 1020 umożliwia nam czynności tj.:

  • ważenie;
  • szatkowanie warzyw;
  • wyrabianie ciast;
  • blendowanie;
  • gotowanie;
  • gotowanie na parze;
  • kruszenie lodu.
Odpowiednik Thermomixa multicooker Kalorik posiada specjalne noże do szatkowania. To duży plus. W tm6 warzywa oraz owoce są szatkowane na drobne kawałki niczym nieprzypominające warzyw szatkowanych na tarce. Ostrze to ucieszy więc osoby, które lubią mieć w surówkach warzywa posiekane w klasyczny sposób. 

Sporym minusem multicookera Kalorik jest brak wbudowanych przepisów. Do gotowania możemy używać aplikację, na której znajdziemy około 130 przepisów. Biorąc jednak pod uwagę bardzo niską cenę dla wielu osób będzie to świetny zamiennik Thermomixa. 

Na urządzeniu możemy gotować potrawy także według przepisów na tm, które są dostępne w Internecie oraz w książkach z przepisami wydawanych przez Vorwerk.  

Robot kuchenny Kohersen Mycook 8001

Robot kuchenny Kohersen Mycook 8001 to doskonały zamiennik Thermomixa, który cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników. Jest on tańszy od tm6 o ponad połowę! Podobnie jak tm6 robot kuchenny Kohersen Mycook 8001 posiada wiele funkcji. Plusem jest duża pojemność naczynia oraz misy do gotowania na parze

Niestety podobnie jak w przypadku multicookera Kalorik jest to odpowiednik Thermomixa bez wbudowanych przepisów

Czy opłaca się kupować tańsze odpowiedniki Thermomixa

Z pewnością jest to spora oszczędność pieniędzy. W związku z tym, że na niektórych zamiennikach mamy niewielki dostęp do przepisów lub nie mamy go wcale, nie można mówić tutaj o dużej oszczędności czasu oraz gotowaniu fantazyjnych potraw. W przypadku Thermomixa to właśnie dostęp do tysięcy wspaniałych przepisów jest jedną z jego największych zalet.

Z pewnością "podróbki" Thermomixa to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą wydawać ponad pięciu tysięcy złotych na urządzenie, którego być może nie będą często używały. To również świetne rozwiązanie dla osób, które na nowo urządzają swoją kuchnię np. dla osób młodych, które świeżo wyprowadziły się z domu. Za niewielką cenę otrzymają one kilka, a nawet kilkanaście urządzeń w jednym. 

Jeśli jednak kogoś stać na tm6, warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Niemiecka marka Vorwerk istnieje na rynku od lat. Thermomix sprawdza się doskonale i jest wart swojej ceny. Możemy korzystać z tysięcy przepisów, które wyświetlają się bezpośrednio na panelu dotykowym tm6. Urządzenia marki Vorwerk są niezwykle trwałe. Służą nawet przez kilka dekad. 

Komentarze