Krojenie warzyw w Thermomix-ie - nóż naczynia miksującego czy specjalna nakładka do krojenia warzyw w TM 6?

Jak kroić warzywa w Thermomix-ie przy pomocy ostrza noża znajdującego się w zestawie oraz specjalnej nasadki do krojenia warzyw w tm

W dzisiejszym zabieganym świecie wybór sprzętu kuchennego, który ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków, staje się kluczowy. Thermomix, znany ze swojej wszechstronności, oferuje nie tylko gotowanie, ale także precyzyjne krojenie warzyw. Dla miłośników kuchni, którzy cenią zarówno wygodę, jak i estetykę przygotowywanych potraw, nowa nakładka do krojenia warzyw do TM 5 i TM 6 to prawdziwa rewolucja!

Zapoznaj się z artykułem Jak mielić mięso w Thermomix-ie

Jak kroić warzywa w Thermomix-ie przy pomocy ostrza noża znajdującego się w zestawie

Krojenie warzyw w TM 6 przy pomocy ostrza noża znajdującego się w naczyniu miksującym

Tradycyjne krojenie warzyw przy użyciu ostrza noża w naczyniu miksującym Thermomix-a to sprawdzona metoda. Jednak wymaga ona wprawy - zwłaszcza, gdy przygotowujemy potrawy według własnego pomysłu, a nie według przepisów znajdujących się w urządzeniu tm, czy z platformy COOKIDOO. Odpowiednie pokrojenie warzyw wymaga doświadczenia. 

Poradnik krojenia warzyw Thermomix-ie

Podczas krojenia warzyw w Thermomix-ie do potraw według własnych pomysłów warto wzorować się przepisami na COOKIDOO - pod względem ilości obrotów oraz czasu. Niekiedy trzeba wydłużyć czas. Może to mieć miejsce w następujących przypadkach:
  • do naczynia miksującego TM 6 włożymy za dużo warzyw naraz;
  • przygotowane warzywa będą pokrojone na zbyt duże części;
  • krojone warzywa będą dużo twardsze, niż te z przepisu, na którym się wzorujemy. 
Podczas krojenia kilku różnych rodzajów warzyw warto pamiętać o tym, że twarde warzywa powinny pójść na spód, a miękkie na sam wierzch. 

Ostry nóż do krojenia warzyw w Thermomix-ie

Do krojenia warzyw w Thermomix-ie niezbędny jest ostry nóż. Chociaż nóż znajdujący się w TM jest doskonałej jakości, wraz z upływem czasu może on się stępić. Obecnie w takiej sytuacji nie musimy oddawać urządzenia do serwisu, jak miało to miejsce, jeszcze parę lat temu. Możemy samodzielnie dokupić i wymienić nóż w Thermomix-ie. Dzięki temu nadal możemy przygotowywać surówki oraz dania nawet z twardych warzyw. 

Innowacyjna nakładka do krojenia warzyw w Thermomix-ie TM 5 i TM 6

Vorwerk wyszedł naprzeciw tym użytkownikom, którzy przywykli do tradycyjnego wyglądu przygotowywanych surówek, sałatek oraz warzyw w zupach oraz daniach głównych. Powstała innowacyjna nakładka do krojenia warzyw w TM 5 i TM 6. Dzięki niej możemy pokroić warzywa w grube lub cienkie paski (na przykład marchewkę na surówkę), a także w plastry o różnej grubości (na przykład ogórki na mizerię czy też kapustę na surówkę z białej kapusty lub na bigos). To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie tradycyjny wygląd przygotowywanych potraw. 

Tarkę do krojenia warzyw w Thermomix-ie możemy namówić na stronie internetowej Vorwerk oraz w wielu sklepach internetowych. Jeśli jesteśmy w kontakcie z przedstawicielem handlowym Thermomix-a, warto go zapytać, czy można dostać taką nakładkę w zamian za zorganizowanie prezentacji Thermomix-a u siebie w domu. 

Początkowe obawy przeciwników TM 6 twierdzących, że krojenie warzyw przynosi inne efekty, niż te, do których przywykli, zostały rozwiane nakładką do krojenia warzyw w Thermomix-ie. Teraz mogą się oni cieszyć perfekcyjnie pokrojonymi warzywami. 

To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z TN 6. Tradycyjne krojenie warzyw przy pomocy noża naczynia miksującego do samodzielnie wymyślonych potraw może im bowiem początkowo sprawiać trudności. Nasadka do krojenia warzyw w TM nie wymaga żadnego doświadczenia. 

Tarka do krojenia warzyw w Thermomix-ie to must-have dla tych, którzy pragną cieszyć się tradycyjnym wyglądem potraw oraz mieć większy wpływ na grubość pokrojonych warzyw.

Komentarze