Ile zarabia przedstawiciel handlowy urządzenia Thermomix tm6

Ile można zarobić pracując jako przedstawiciel handlowy firmy Vorwerk sprzedając urządzenia kuchenneThermomix

Thermomix to urządzenie kuchenne, którego wartość można porównać do ceny wielu samochodów poruszających się po polskich drogach. Przedstawiciele handlowi podczas prezentacji tm często informują, że Thermomix można sobie wypracować. Wystarczy sprzedać kilka sztuk, aby otrzymać Thermomix na własność. Dalsza współpraca z firmą Vorwerk jest mile widziana. Wiele osób stawia sobie pytanie, ile zarabia przedstawiciel handlowy urządzenia Thermomix?

W jaki sposób można wypracować sobie Thermomix

Aby wypracować sobie Thermomix należy podjąć współpracę z firmą Vorwerk. Co to oznacza? Należy przejść drogę, którą przechodzi każda osoba chcąca podjąć pracę na stanowisku przedstawiciela handlowego w firmie Vorwerk. Konieczne są:
Aby otrzymać Thermomix na własność, należy w określonym czasie sprzedać konkretną ilość tm. Jeśli to się nie uda, zostaje się jedynie z prowizją za sprzedane urządzenia i z reguły kończona jest współpraca. 

Osoby, które sprzedały wystarczającą ilość urządzeń tm, mogą nadal współpracować z firmą Vorwerk lub zakończyć współpracę. 

Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego urządzenia Thermomix

Przedstawiciel handlowy firmy Vorwerk sprzedający urządzenie Thermomix ma za zadanie:
 • umawianie oraz przeprowadzanie prezentacji wśród swoich znajomych;
 • załatwianie spraw związanych z kredytem na zakup sprzętu kuchennego (jeśli kupujący nie płaci gotówką);
 • sprzedaż urządzenia tm oraz zadbanie o wszelkie formalności związane ze sprzedażą;
 • dostarczenie robota wielofunkcyjnego Thermomix lub zorganizowanie dostawy;
 • prowadzenie mediów społecznościowych związanych z gotowaniem przy pomocy tm6;
 • wspieranie klientów, którzy dokonali zakupy;
 • utrzymywanie kontaktu z potencjalnymi klientami oraz informowanie ich o promocjach;
 • udział w spotkaniach firmowych.
Na pierwszy rzut okiem wydaje się, że obowiązków jest sporo. W rzeczywistości dobrze przeprowadzona prezentacja urządzenia Thermomix to podstawa i jest najbardziej czasochłonna. 

Jak wygląda przygotowanie prezentacji robota wielofunkcyjnego Thermomix z punktu widzenia przedstawiciela handlowego

Przedstawiciel handlowy musi zadbać o to, aby gospodarz zaprosił na prezentację Thermomiksa kilku gości oraz miał podstawowe produkty tj. mąka, cukier, olej, sól itd. Za pieniądze z własnej kieszeni kupuje on pozostałe produkty tj. owoce, warzywa, mięso. Produkty te przygotowuje w domu w taki sposób, aby prezentacja tm przebiegała sprawnie. tzn. obiera je i odpowiednio je kroi. Mięso marynuje. 

Na prezentacji mówi kilka słów o firmie, o urządzeniu i przystępuje do wspólnego gotowania z uczestnikami prezentacji. W trakcie przeprowadzania prezentacji udziela on cennych wskazówek na temat tego, w jaki sposób używać tm. 

Na pozór małe wskazówki są drogocenne. Dzięki nim wiemy np. jak gotować w tm, aby nie psuła się waga, w jaki sposób szybko umyć oraz wysuszyć tm, jak gospodarować czasem podczas gotowania czy też jak usunąć stary osad z tm. 

Na koniec prezentacji przedstawiciel handlowy urządzenia Thermomix pyta, czy są chętni na kupno tm. Jeśli są osoby zainteresowane, załatwiane są wszelkie formalności. Jeśli osoby, które nabyły tm mają w późniejszym czasie jakieś pytania, mogą w każdej chwili zwrócić się do przedstawiciela handlowego firmy Vorwerk o pomoc. 

Ile robotów kuchennych Thermomix tm6 należy sprzedać miesięcznie

O ile na początku współpracy konieczna jest sprzedaż konkretnej liczby tm, w późniejszym czasie nie ma minimalnej liczby tm, którą przedstawiciel handlowy musi sprzedać. Jednak "góra" naciska na wysoką sprzedaż. Trzeba tłumaczyć się z tego, jak przebiegała prezentacja, ile się ich zrobiło, dlaczego nie zakończyła się sprzedażą urządzenia oraz jest się "zachęcanym" do kontaktu z osobami, które były na prezentacji i nie dokonały zakupu – to jest ta nieprzyjemna strona pracy przedstawiciela handlowego (tym bardziej, że prezentacje organizuje się wśród swoich najbliższych znajomych).

Przedstawiciel handlowy Thermomix – zarobki

Ile zarabia przedstawiciel handlowy urządzenia Thermomix? Przedstawiciel handlowy firmy Vorwerk sprzedający roboty wielofunkcyjne Thermomix tm6 zarabia różnie – w zależności od tego, ile urządzeń sprzeda. Nie ma żadnej podstawowej pensji. Współpraca z niemiecka firmą Vorwerk wymaga bowiem założenia działalności. Przedstawiciel handlowy ponosi następujące koszty:
 • koszty związane z prowadzeniem działalności;
 • koszty poniesione na dojazd na prezentację oraz na spotkania firmowe;
 • koszty na produkty spożywcze;
 • koszty na rozmowy telefoniczne.
Jeśli w ciągu miesiąca przedstawiciel handlowy firmy Vorwerk nie sprzeda ani jednego tm, będzie na sporym minusie. Chcąc zarobić niewielką pensję, która pozwoliłaby mu się utrzymać (mowa o jednej osobie), musiałby sprzedać minimum 4-5 roboty wielofunkcyjne Thermomix miesięcznie. 

Czy opłaca się pracować jako przedstawiciel handlowy Thermomixa 

Z pewnością jest dużo łatwiej, jeśli ma się duży krąg znajomych. W związku z naciskiem na wysoką sprzedaż, trzeba być albo odpornym na stres, albo "mieć na wszystko wyjebane". Są osoby, które osiągają bardzo dobre wyniki sprzedaży. Jest to jednak powiązane ze sporym nakładem pracy – najczęściej wieczorami oraz w weekendy. Większość potencjalnych klientów jest pracująca i spotkania odbywają się raczej wieczorami oraz w weekendy. 

Każda prezentacja to 2-3 godziny pracy plus około godzina pracy w domu (czas na przygotowanie składników) oraz czas potrzebny na dojazd na prezentację. Dodatkowo należy liczyć się z czasem, jaki trzeba będzie poświęcić na "wiszenie na telefonie", gdy coś pójdzie nie tak i trzeba będzie zadzwonić na infolinię (dodzwonienie się graniczy niemal z cudem). 

Raczej nie jest to łatwy zarobek. Jeśli jednak ktoś posiada odpowiednią motywację, z pewnością zarobi więcej, niż pracując na nie jednym etacie. Jeśli jednak ktoś liczy na łatwy i przyjemny zarobek, może się przeliczyć. Tak naprawdę nie ma się gwarancji zarobku, natomiast każdego miesiąca trzeba ponieść pewne koszty związane z prowadzeniem działalności oraz przeprowadzaniem prezentacji. 

Komentarze