Ratuj jedzenie za pomocą aplikacji Too Good To Go i oszczędzaj pieniądze!

 Jak zrobić zakupy za pomocą aplikacji Too Good To Go

Marnowanie żywności to poważny problem naszych czasów. Codziennie na całym świecie wyrzucane jest jedzenie nadające się do spożycia. Jednocześnie są zakątki na ziemi, gdzie ludzie przymierają głodem. Produkty spożywcze marnują się nie tylko w gospodarstwach domowych. W sklepach, barach oraz restauracjach dobry towar jest wyrzucany do śmietnika. Aplikacja Too Good To Go powstała, aby temu zapobiec. Przy okazji możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak korzystać z aplikacji?


Jak działa aplikacja Too good to go do ratowania żywności

Aby móc skorzystać z aplikacji musimy ją pobrać. Zrobimy to na stronie Pobierz aplikację Too Good To Go. Z aplikacji korzysta obecnie ponad dwa miliony użytkowników. Do tej pory uratowano ponad cztery miliony paczek z żywnością, która mogła się zmarnować. Były to produkty oraz dania nadające się do spożycia! 

Jakie jedzenie możemy uratować za pomocą aplikacji Too Good To Go? W ratowaniu żywności udział biorą sklepy spożywcze, piekarnie oraz punkty gastronomiczne. Możemy uratować góry owoców oraz warzyw, pieczywo, sery, wędliny, jogurty, gotowe dania oraz wiele innych produktów dostępnych w sklepach. Użytkownicy korzystając z aplikacji mogą także kupić dania serwowane w restauracjach, barach oraz kawiarniach

Warto mieć na uwadze, że są to paczki niespodzianki. Użytkownik nie wie, co kupuje. Znamy jedynie rodzaj paczki. W przypadku sklepów spożywczych są to warzywa & owoce oraz paczki mix (pozostałe produkty spożywcze oraz kwiaty). Użytkownik w profilu zaznacza preferencje. Dzięki aplikacji możemy także uratować kwiaty! Niespodzianką nie jest natomiast cena paczki. W aplikacji jest podane, ile wynosi normalna cena tych produktów oraz za jaką cenę my dostaniemy paczkę. 

Aplikacja Too Good To Go – preferencje użytkownika

Użytkownik ma możliwość ustawienia preferencji, czyli jakie paczki z żywnością go interesują. Do wyboru mamy gotowe posiłki, pieczywo i wypieki, artykuły spożywcze, inne, produkty wegetariańskie, produkty wegańskie. Możemy także wybrać czas odbioru paczki

Ratowanie jedzenia oraz planety w ośmiu krokach

Ratowanie jedzenia oraz planety jest bajecznie proste! 

  1. krok: pobranie aplikacji
  2. krok: rejestracja
  3. krok: ustawienie preferencji (produkty, miejscowość, odległość, czas odbioru)
  4. krok: śledzenie pojawiających się paczek
  5. krok: zakup paczki 
  6. krok: dokonanie płatności za pomocą aplikacji
  7. krok: odbiór paczki (pozwól pracownikowi w sklepie przeciągnąć palcem po ekranie twojego smartphone w celu potwierdzenia odbioru paczki)
  8. krok: ciesz się jedzeniem zakupionym w atrakcyjnej cenie.

Właśnie uratowałeś żywność oraz przyczyniłeś się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych! 

Aby żywność dłużej zachowała świeżość, użyj woskowijki zamiast folii spożywczej. Kupiłeś paczkę z pieczywem? Przeczytaj:

Czy za paczkę Too Good To Go możemy zapłacić na miejscu – w lokalu lub sklepie

Za paczkę Too Good To Go musimy zapłacić za pomocą aplikacji. Możemy użyć karty płatniczej. Aplikacja wspiera także następujące metody płatności:

Jak zapłacić za paczkę Too Good To Go

Płacenie na miejscu jest niemożliwe. 

Marnowanie żywności – mówimy NIE!!!

Po zainstalowaniu może się zdarzyć, że przez wiele dni żadna paczka nie pojawi się na naszym ekranie. Dlaczego w aplikacji Too Good To Go nie pojawiają się żadne oferty? W dużych miastach pojawiają się liczne oferty. W mniejszych miejscowościach na paczkę można czekać kilka dni. Aby mieć większe możliwości, możemy zwiększyć zasięg np. do 20 kilometrów. 

Pojawia się wówczas problem odległości. Jest to więc raczej opcja dla osób dojeżdżających do pracy. Mogą one zwiększyć w preferencjach odległość do liczby kilometrów, jaką mają do miejsca pracy. Dłuższy odcinek do pokonania może opłacać się także w przypadku dużych rodzin. Gdy "upolujemy" większą ilość paczek na raz, opłaca się po nie podjechać nawet nieco dalej. 

Jakiej jakości jest jedzenie w paczkach Too Good to go – opinie

Opinie użytkowników są różne. Jeśli ktoś liczy jedynie na tanie zakupy, może być rozczarowany. Paki Too Good To Go to nie koncert życzeń pod względem rodzaju oraz ilości produktów. Należy być również świadomym tego, że oferta obejmuje produkty, które jakiś czas leżały już w sklepie. Aplikacja ma zapobiec marnowaniu jedzenia. Nie jest to jedynie sposób na tanie zakupy. Jeśli jednak pragniemy przyczynić się do ratowania żywności oraz planety, będziemy w stu procentach zadowoleni z zakupionej paczki. 

Moje osobiste doświadczenia z aplikacją Too Good To Go

Mieszkam w małej miejscowości. Przez kilka dni obserwowałam, jak 20 kilometrów dalej pojawiają się ciekawe paczki. W moim mieście cisza. 

Jak zamówić jedzenie za pomocą aplikacji Too Good To Go

W końcu trafiłam na ofertę Biedronki. 

zakupy w Biedronce za pomocą aplikacji Too Good To Go

Paczek było kilka. Zamówiłam jedną nie wiedząc, co mnie czeka. Jak na singla paczka i tak była duża, więc była to dobra decyzja. Oto moja paczka za 11,99 zł!

jedzenie z Biedronki aplikacja Too Good To Go

Cena produktów, gdybym kupiła je normalnie w sklepie byłaby 3 razy wyższa. Widoczne jest to w aplikacji oraz na rachunku, który dostajemy od osoby wydającej nam paczkę. 

Jakie są moje wrażenia. Pierwszy moment to było takie "ojejku". Nie wiem dlaczego, ale zdziwiło mnie, że nie dostałam pięknych, jędrnych produktów. Potem była radość.

Stwierdziłam, że lubię fasolkę szparagową. Ze względu na wysoką cenę nie kupowałam jej jeszcze w tym roku. Kilka dni wcześniej "chodził" mi po głowie winogron (sytuacja podobna jak w przypadku fasolki). Właśnie dzień wcześniej jadłam winogron kupiony w przystępnej cenie. Mimo wszystko chętnie zjadłam kolejna porcję, a raczej kilka porcji, bo było go naprawdę dużo.

Resztę potraktowałam jako miłe dodatki. Pomidory jem zawsze. Nigdy nie kupuję pomarańczowych, więc ten "rodzynek" sprawił mi dużą radość.

Rzodkiewka również nie byłaby moim wyborem, gdybym robiła zakupy. Potraktowałam ją jako fajną niespodziankę i ukisiłam ją. 

Sałatę i tak zamierzałam kupić. 

Co powiecie na fakt, że gdybym nie aplikacja Too Good To Go te produkty wylądowały by w koszu? Czy to nie jest marnowanie jedzenia? 

Ogólnie więc na plus. Od poniedziałku czekam na kolejne oferty. Mamy piątek. Mam nadzieję, że się doczekam. 

Komentarze