Najciekawsze atrakcje w Recklinghausen TOP 6!

Najciekawsze zabytki w Recklinghausen Rathaus

Recklinghausen, miasto w Zagłębiu Ruhry w Niemczech, słynie z tętniącej życiem kultury oraz pięknych krajobrazów. Możemy tutaj podziwiać zabytkowy rynek, stary ratusz i słynny zamek w Recklinghausen. Miasto znane jest również z licznych festiwali i imprez, które odbywają się przez cały rok. Ponadto Recklinghausen szczyci się jednymi z najlepszych niemieckich restauracji i kawiarni, które serwują pyszne dania. Dzięki bogatej historii i nowoczesnym udogodnieniom spędzisz tu wspaniały czas!


Ratusz w Recklinghausen

Recklinghausen to małe miasto w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Słynie z pięknego ratusza, który dumnie stoi w centrum miasta. Budynek jest klasycznym przykładem niemieckiej architektury z końca XIX wieku i wyróżnia się imponującą fasadą z misternymi detalami i ozdobnymi dekoracjami. 

Rzeźba przed ratuszem Bürger tragen ihre Stadt 

Najciekawsze zabytki w Recklinghausen Skulptur vor dem Rathaus Bürger tragen ihre Stadt

Rzeźba przed ratuszem w Recklinghausen w Niemczech to piękne dzieło sztuki, które oddaje istotę miasta. Przedstawia obywateli niosących swoje miasto na ramionach, symbolizujących jedność i siłę narodu. Rzeźba jest przypomnieniem, jak ważne jest, aby społeczność spotykała się i wspierała się nawzajem. Służy również jako inspiracja dla wszystkich, którzy ją odwiedzają, zachęcając ich do udziału w ulepszaniu ich miasta.

Rzeźba Hasentempel w Recklinghausen

Najciekawsze zabytki Rzeźba Hasentempel w Recklinghausen

Rzeźba Hasentempel to monumentalne dzieło sztuki znajdujące się w mieście Recklinghausen w Niemczech. Został stworzony przez rzeźbiarkę Franziskę von der Gracht i jest imponującym symbolem sztuki nowoczesnej. Rzeźba składa się z dwóch części: dużej metalowej głowy królika oraz abstrakcyjnej podstawy z zakrzywionych stalowych elementów. To wyjątkowe dzieło sztuki stało się popularną atrakcją turystyczną w Recklinghausen ze względu na skomplikowany projekt i charakterystyczną obecność w krajobrazie miasta.

Halde Hoheward in Recklinghausen

Położona między miastami Herten oraz Recklinghausen Halde Hoheward powstała z odpadów kopalnianych kilku kopalni. Zagłębie Ruhry to rejon, który słynął niegdyś z licznych kopalni. Na szczycie hałdy Hohenward znajduje się zjawiskowy zegar słoneczny oraz obserwatorium poziome. W pobliżu można podziwiać czerwony most w kształcie smoka. Wzdłuż hałdy Hoheward powstała również promenada z przepięknym widokiem na park. 

Promenada (Balkonpromenade und Himmelsstiegen) w Recklinghausen

Na hałdzie Hoheward znajduje się uporządkowany system ścieżek, schodów oraz punktów widokowych. Umożliwia to dostęp do znajdujących się na szczycie atrakcji ze wszystkich stron. W dolnym obszarze utworzono sześciokilometrową promenadę. Obejmuje ona całą hałdę. Znajduje się na niej dziesięć balkonów widokowych. Z Salentinplatz schody z 529 stopniami prowadzą na wysokość 110 metrów do obserwatorium oraz zegara słonecznego.

Zegar złoneczny  (Sonnenuhr) w Recklinghausen

Zegar złoneczny  (Sonnenuhr) w Recklinghausen

Sonnenuhr w Recklinghausen to wspaniały i charakterystyczny punkt orientacyjny położony w mieście Recklinghausen w Niemczech. Jest to duży zegar słoneczny, który został zbudowany w 1720 roku i stoi na imponującej wysokości 18 metrów. Obelisk ze stali nierdzewnej ma wysokość 8,65 oraz waży 1,5 t. Pełni funkcję wskaźnika. Padający cień umożliwia odczyt godziny na płaszczyźnie koła o średnicy 62 m. Zegar słoneczny jest również uważany za jeden z najstarszych i najpiękniejszych zabytków miasta. Służy jako przypomnienie o tym, jak ważny jest czas i jak należy go mądrze wykorzystywać. Zdecydowanie warto odwiedzić Sonnenuhr w Recklinghausen ze względu na jego wyjątkowe piękno i znaczenie historyczne.

Obserwatorium poziome (Horizontobservatorium) w Recklinghausen

Obserwatorium poziome (Horizontobservatorium) w Recklinghausen

Horizontobservatorium znajduje się na hałdzie Hoheward. Łuki, które obejmują obserwatorium, dzielą niebo na półkulę wschodnią i zachodnią oraz półkulę północną i południową. Dzięki temu służą jako kalendarz słoneczny w ciągu dnia i jako przewodnik po rozgwieżdżonym niebie nocą. Obserwator musi znajdować się w samym środku obserwatorium. 

Most w kształcie smoka (Drachenbrücke) w Recklinghausen

Smoczy most (Drachenbrücke) powstał w 2008 roku. Został zaprojektowany przez Ralfa Wörzbergera. Most oferuje pieszym i rowerzystom przejście przez Cranger Straße w kształcie szkieletu smoka, którego żebra służą jako uchwyty do poręczy. Szyja i głowa smoka są odwrócone, jakby smok patrzył z góry na swoich gości. Czerwony smok wygląda imponująco na tle starych szybów kopalni. Niestety przez nieuwagę usunęłam zdjęcie smoka. 

Walkway and Tower w Recklinghausen


Walway and Tower Tadashiego Kawamaty stoi w pobliżu węzła wodnego Emscher i kanału Ren-Herne w Recklinghausen. Piękna, drewniana wieża widokowa oraz prowadząca do niej ścieżka została zaprojektowana przez Tadashi Kawamata. To doskonałe miejsce do spaceru. Okolica ma zróżnicowaną faunę. W tutejszym rezerwacie przyrody znajdziesz zarówno obszary zalesione ze strumieniem, jak i obszary z płaską roślinnością i szerokim widokiem na okoliczne pola i gospodarstwa.

Mały ogród zoologiczny (Tierpark) w Recklinghausen

Mały ogród zoologiczny (Tierpark) w Recklinghausen

Tierpark w Recklinghausen to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Ten ogród zoologiczny nie jest klasycznym zoo, jakie znamy z innych miast. Wstęp jest tutaj bezpłatny. Najdziemy tutaj zwierzęta takie jak kury, gołębie, pawie, owce kozy, barany czy świnki morskie. Dla dzieci ro świetna rozrywka. Na miejscu można też coś zjeść oraz jest dostęp do toalety. Jest też sporo miejsc, aby usiąść wśród zwierząt oraz odpocząć. 

Niemieckie miasto Recklinghaus w Zagłębiu Rury ma kilka ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć. Co ciekawe można tutaj spotkać wiele polskich nazwisk. 

Komentarze

  1. Jesteśmy blisko siebie - ja jestem w Marl. Tu też jest dużo tych pięknych ptaków. Z tego co się dowiedziałam mieszkańcy za nimi nie przepadają bo ........... brudzą. Latem nawet jakaś studentka przeprowadziła ze mną ankietę i pytała czy mi przeszkadzają ptaki .........
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja w Recklinghausen bylam w sierpniu i wrzesniu. Pazdziernik, listopad, grudzien, styczen, luty w Meerbusch. W marcu wracam do Recklinghausen 😀 jak widac, pracuje bez wytchnienia 😂 pozdrawiam.

      Usuń
    2. Rzeczywiście bez wytchnienia :) Podziwiam. Nie dałabym rady psychicznie. Muszę od czasu do czasu się "przewietrzyć" . Tęsknie za rodziną :) Nie wiem, czy wrócę do Marl i czy w ogóle tu zostanę. Okazało się, ze moja agencja nie jest w porządku i właśnie poważnie zastanawiam się co z tym zrobić. Szkoda mi podopiecznej, bo już świetnie się zgrałyśmy, ale muszę też myśleć o własnym bezpieczeństwie. Pozdrawiam

      Usuń
    3. Mi tez szkoda mojej zostawic chociaz firma nie chce dac podwyzki. Do Reckkinghausen jade zarobic, a do Meerbusch wracam, jak do domu odpoczac. Przy okazji w dalszym ciagu zarabiam 😀. Bezpieczenstwo najwazniejsze. I zdrowie.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zainteresował Cię mój artykuł. Pozdrawiam. Barbara Bereżańska