Osoby roztargnione, żyjące w chaosie, zakochane lub mające wiele spraw na głowie często w roztargnieniu gubią różne przedmioty, odkładając je w nietypowych miejscach. Najczęściej szukamy "zagubionych" kluczy od domu lub od auta. Specjalistami w odkładaniu lub chowaniu przedmiotów są oczywiście osoby chore na demencję. Jak radzić sobie z wiecznie ginącymi kluczami?
Stałe miejsce na klucze – najlepszy sposób na gubienie kluczy
Jaki jest najlepszy sposób na gubienie kluczy? Co zrobić, jeśli należymy do ludzi, którzy niemal codziennie szukają kluczy od domu lub od auta? Niektórzy już tak mają, że są wiecznymi poszukiwaczami. Na poszukiwanie kluczy tracimy mnóstwo czasu. Kobieca torebka sprawia wówczas wrażenie, jakby nie miała dna. Zagubione klucze uświadamiają nam, że miejsc, w których je odstawiamy jest kilka lub nawet kilkanaście. Biegamy więc po całym domu i tracimy cenny czas oraz nerwy. Tymczasem wystarczyłoby ustalić jedno, stałe miejsce na klucze, w którym będziemy je zawsze odkładać. Najlepszym rozwiązaniem są:
- wieszaki na klucze
- domki na klucze.
Wystarczy umieścić je na ścianie przy wejściu, by gubienie kluczy nie miało nigdy więcej miejsca. Na rynku dostępne są ozdobne wieszaki na klucze oraz przepiękne domki na klucze. Są one niezwykle praktyczne. Umieścić możemy w nich nie tylko klucze do domu, czy klucze od auta, ale i klucze od garażu, piwnicy, czy od przyjaciela, któremu od czasu do czasu pilnujemy domu podczas jego nieobecności. Dzięki stałemu miejscu na klucze zaoszczędzimy mnóstwo czasu na ich szukanie. Klucze to niezwykle małe przedmioty, które mają doskonałe zdolności ukrywania się – zwłaszcza, gdy nam się spieszy. 
Jeśli wieszak na klucze, wykracza poza nasze możliwości i musimy najpierw zorganizować kogoś, kto nam go zamontuje, dobrym miejscem na klucze może być komoda w korytarzu. Miejsce, w którym odkładamy klucze powinno być blisko wejścia. Dzięki temu wyrobimy sobie nawyk, że pierwszą rzeczą, jaką zrobimy wchodząc do domu, będzie odłożenie kluczy. Wydaje się to logiczne oraz praktyczne. Odkładając klucze na miejscu możemy poświęcić naszą uwagę rozbieganym dzieciom, radosnym zwierzętom, cieszącym się z naszego powrotu, czy rozpakowywaniu zakupów.
Smycz na klucze – sposób na gubienie kluczy dla dzieci oraz dla dorosłych
Smycz na klucze dla dzieci
Smycz na klucze będzie świetnym rozwiązaniem dla dzieci oraz dla osób cierpiących na demencję. Wystarczy ją przewiesić przez szyję i klucze ma się zawsze w zasięgu ręki i nie sposób o nich zapomnieć.
Dzięki smyczy dzieci nie zgubią kluczy podczas zabawy w szkole, czy w parku. Na smyczy można przewiesić kilka kluczy np.:
- klucz od domu
- klucz od kłódki do roweru
- klucz od szafki szkolnej.
Smycz na klucze dla osób chorych na demencję, które gubią klucze
Osoby chore na demencję bardzo często gubią klucze lub chowają je celowo. Trudno je potem znaleźć. Nie powinno się im zabierać kluczy od domu. Może to wywołać u nich agresję. Tak długo, jak posiadają one klucze, czują się one bowiem panami domu i mają wrażenie, że są bezpieczne. Nic w tym dziwnego. Sami z pewnością również nie czulibyśmy się bezpiecznie w zamkniętym domu, z którego nie możemy wyjść. Zabieranie kluczy i chowanie ich przed osobą chorą na demencję może spowodować, że chory będzie wręcz "polował" na klucze. Chory na demencję będzie chował nie tylko swoje, ale i nasze klucze. Stanie się to jego najważniejszym celem. Warto zaopatrzyć seniora w smycz na klucze, aby miał je zawsze przy sobie np. na wypadek, gdy wyjdzie przed dom. Dla ludzi z otępieniem starczym bardzo często ważna jest sama świadomość tego, że są w posiadaniu klucza. Nie znaczy to automatycznie, że będąc w jego posiadaniu, będą chcieli od razu uciec z domu. Do smyczy warto doczepić również wizytówkę osoby do kontaktu (w razie, gdyby senior jednak się zgubił).
Etui na klucze dla podróżujących i pracujących
Etui na klucze jest świetnym rozwiązaniem dla osób podróżujących. W etui można umieścić kilka kluczy np.:
- klucz od domu
- klucz od biura
- klucz od pokoju hotelowego.
Etui na klucze świetnie sprawdzi się również u osób czynnych zawodowo, które często przebywają poza domem. Klucze umieszczone w etui jest trudniej zgubić oraz łatwiej znaleźć.
Lokalizator kluczy NotiOne
Lokalizator kluczy to świetne rozwiązanie dla osób, które często poszukują kluczy. Sprawdzi się on właśnie przy osobach demencyjnych, które mają skłonności do ich chowania. NotiOne to lokalizator, który działa w połączeniu z aplikacją. Dzięki niemu odnajdziesz nie tylko przedmioty zgubione lub schowane w twoim domu, czy ogrodzie, ale również przedmioty na drugim końcu Polski. Lokalizator NotiOne pomoże odnaleźć nie tylko klucze, ale i np.:
- zagubionego podopiecznego, który wyszedł na spacer;
- dziecko, które długo nie wraca do domu i ma rozładowany telefon;
- psa, który pobiegł za wiewiórką i przepadł;
- auto w przypadku kradzieży lub jeśli nie pamiętamy, gdzie je zaparkowaliśmy ;-).
Dzięki lokalizatorowi nie będziemy musieli się już więcej martwić o to, że zgubimy klucze. Dodatkowo członkowie naszej rodziny (dzieci oraz seniorzy) będą bezpieczniejsi. Zawsze będziemy mogli sprawdzić, gdzie są w danym momencie i nie będziemy musieli się o nich martwić. W razie zaginięcia, taki lokalizator może uratować nawet życie.
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zainteresował Cię mój artykuł. Pozdrawiam. Barbara Bereżańska