Usuwanie makijażu permanentnego – co wybrać remover czy laser?

 Artykuł gościnny


Czasami zdarza się, że efekty makijażu permanentnego dalece odbiegają od naszych oczekiwań i stają się prawdziwą zmorą. W takich sytuacjach chcemy jak najszybciej pozbyć się nieudanego zabiegu. Bywa i tak, że makijaż wykonano poprawnie, jednak nasze gusta zmieniły się bezpowrotnie. Z obu tych sytuacji jest wyjście, ponieważ istnieją sprawdzone metody na skuteczne pozbycie się makijażu permanentnego. Dowiedz się, na czym polega laserowe usuwanie tego rodzaju makijażu i w jaki sposób wykonuje się remover.

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Usuwanie makijażu permanentnego z użyciem lasera polega w dużym skrócie na rozbiciu pigmentu pod skórą na maleńkie cząstki. Dzięki temu możliwe staje się ich usunięcie poprzez naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie.

Neutralizowanie barwnika wymaga najczęściej wykonania kilku sesji, a ich dokładna liczba zależy między innymi od rodzaju pigmentu, którego chcemy się pozbyć oraz na jakiej głębokości barwnik się znajduje, a także fototypu skóry. 

Dodatkowo warto wiedzieć, że laser laserowi nie równy i nie każdy może być tak samo mocny i co za tym idzie skuteczny. Dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych specjalistów, którzy nie tylko znają się na rzeczy, ale i dysponują odpowiednim sprzętem. 

Jak działa usuwanie makijażu permanentnego metodą remover?

Metoda remover to nic innego jak usuwanie makijażu za pomocą preparatu. Polega ona na podaniu specjalnego preparatu zmiękczającego barwnik w miejscu, z którego chcemy pozbyć się koloru. W wyniku czego barwnik wydostaje się na powierzchnię skóry razem z preparatem. Po wydostaniu się barwnika na zewnątrz powstają niewielkie strupki, które należy pielęgnować specjalnym kremem, aby nie dopuścić do powstania blizn. 

Remover prócz tego, że powinien być dobrej jakości, musi zostać odpowiednio dobrany. Powinien posiadać niezbędne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Jego skuteczność i jakość muszą być również potwierdzona badaniami klinicznymi.

Kiedy warto skorzystać z removera, a kiedy z lasera?

Doborem odpowiedniej metody usuwania makijażu zajmuje się specjalista, który przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza konsultację. To właśnie podczas konsultacji lub na podstawie przesyłanych zdjęć sugeruje on najlepszą w konkretnym przypadku metodę. Aby wybrać między laserem a removerem należy wziąć pod uwagę kilka czynników m.in.

  • czynniki anatomiczne,
  • głębokość umiejscowienia barwnika,
  • kolor pigmentu,
  • kształt i wielkość makijażu,
  • umiejscowienie makijażu.

Dopiero po przeprowadzeniu szczegółowej analizy możliwe jest podjęcie właściwej decyzji i dobranie odpowiedniej metody, która umożliwi uzyskanie oczekiwanych efektów i jednocześnie ograniczy ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków. Niezbędne jest również zapoznanie się z listą przeciwwskazań do przeprowadzenia jednego z zabiegów. 

Przeciwwskazania do zabiegu usunięcia makijażu permanentnego

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi usunięcia makijażu którąkolwiek z metod, warto zapoznać się z listą przeciwwskazań. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są następujące dolegliwości: cukrzyca, epilepsja, hemofilia, choroby kardiologiczne, nowotworowe, a także niektóre choroby skóry i okulistyczne. Istnieją również przeciwwskazanie czasowe m.in.: świeży, niewygojony makijaż permanentny, menstruacja, infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne czy też ciąża i karmienie piersią.

Szczegóły oferty usunięcia makijażu permanentnego można znaleźć na https://www.permanentny.com/laserowe-usuwanie-makijazu-permanentnego.

Komentarze