Artykuł gościnny
Zabiegi medycyny estetycznej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko to ze względu na dużą skuteczność, przy jednoczesnym stosowaniu bezpiecznych technologii. Chęć pozostania wiecznie młodym i pięknym przyciąga tłumnie chętnych do wizyty w gabinecie centrów medycyny estetycznej. Jakie zabiegi jednak cieszą się największą popularnością?
Mezoterapia igłowa
Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w polskich gabinetach jest mezoterapia igłowa. Może ona być na wielu obszarach ciała – począwszy od twarzy, szyi, poprzez dekolt, brzuch, skończywszy na udach, czy pośladkach. Wstrzykiwany koktajl to świetne rozwiązanie na problemy tj.:
- zmarszczki;
- przebarwienia skóry;
- cellulit;
- rozstępy;
- siniaki pod oczami;
- łysienie w okolicy głowy.
Polega ona na iniekcjach na głębokość około 2-3 milimetrów w okolicy leczonego miejsca. Choć brzmi ona bardzo inwazyjnie, to w rzeczywistości wcale taka nie jest. W zabiegu tym celem jest dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących m.in. kwasu hialuronowego, czy witamin A, C i E.
Toksyna botulinowa
Jest to profesjonalna nazwa dla powszechnie stosowanej nazwy botoks. Stosowaną w zabiegu substancją jest toksyna wytwarzana przez laseczki jadu kiełbasianego. Niegdyś wytwarzana przez bakterie toksyna botulinowa znana była wyłącznie ze swojego negatywnego wpływu na zdrowie, bowiem spożyta w zakażonym pokarmie wywołuje silne zatrucie organizmu, niekiedy prowadzące do porażenia układu oddechowego, a nawet śmierci.
Pomimo jednak drastycznych skutków, jakie wywołuje w reakcji z żywym organizmem człowieka, znalazła swoje stałe miejsce w medycynie estetycznej, która dała jej drugą szansę. Obecnie stosowana jest przy zabiegach upiększających, mających na celu zlikwidowanie zmarszczek na twarzy, czy do leczenia nadmiernej potliwości pacjenta.
Powiększanie ust
Nie da się ukryć, że współcześnie duży odsetek Pań udaje się do gabinetów medycyny estetycznej właśnie w celu powiększania ust. Zabieg powoduje, że dotychczas wąskie usta stają się pełniejsze, bardziej zmysłowe. Finalny efekt utrzymuje się do kilku miesięcy, a nawet do roku.
Do zabiegu powiększania ust używa się kwasu hialuronowego, czyli glikozaminoglikan, który jest naturalnie występującą w organizmie substancją. Kwas ten znajduje zastosowanie w innych dziedzinach medycyny np. reumatologii, stomatologii, czy ortopedii.
Wszystko to ze względu na świetne właściwości i zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie wiązać nawet 250 cząsteczek wody). Dzięki temu substancja ta nie tylko ujędrnia i wypełnia usta, ale również mocno je nawilża. Zabieg taki trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do pół godziny. Skóra znieczulana jest specjalną maścią.
Inne popularne zabiegi
Innym często wykonywanym w gabinetach zabiegiem jest lipofilling, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w celu poprawienia sylwetki. Podczas zabiegu pobiera się tkankę tłuszczową, najczęściej z okolic brzucha, ud i transportuje w inne miejsce ciała np. pośladki, czy biust. Co ważne, nie niesie to ryzyka powikłań, czy występujących po zabiegu alergii. Zaletą lipofillingu jest także szybki czas rekonwalescencji.
Kolejnym zabiegiem wartym wspomnienia jest radiofrekwencja mikroigłowa. Podobnie jak mezoterapia igłowa polega on na drobnych ukłuciach skóry. Jednak ma to miejsce przy jednoczesnej stymulacji za pomocą energii fali radiowej. Radiofrekwencja mikroigłowa pomaga pozbyć się niedoskonałości tj.:
- zmarszczki;
- blizny;
- rozstępy;
- cellulit;
oraz poprawia ogólną kondycję skóry.
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zainteresował Cię mój artykuł. Pozdrawiam. Barbara Bereżańska