Jak działają lasery do zamykania naczynek i kto może poddać się zabiegowi?

Artykuł sponsorowany

Czym są lasery do zamykania naczynek i jak działają?

Intensywny rozwój technologii kosmetycznych zaowocował wykorzystywaniem w zabiegach estetycznych coraz to bardziej zaawansowanego sprzętu. Kosmetologia już od lat wykorzystuje moc wiązki laserowej do usuwania przebarwień na skórze, teleangiektazji i żylaków. Lasery do zamykania naczynek cieszą się dobrą opinią zarówno wśród gabinetów kosmetycznych, jak i ich klientek. Aby jednak możliwe było przeprowadzenie takiego zabiegu w sposób bezpieczny, konieczna jest dobra znajomość specyfiki działania tego urządzenia oraz umiejętnie wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii w ten sposób.


Czym są lasery do zamykania naczynek i jak działają?

Technologia laserowego zamykania naczynek liczy sobie już trochę lat, jednak wciąż nie znika z ofert gabinetów i salonów kosmetycznych. Powodem tego jest stosunkowa łatwość ich przeprowadzania, niskie koszty eksploatacji urządzenia oraz możliwość uzyskania długo utrzymujących się lub nawet trwałych rezultatów. Aby jednak było to możliwe, kluczowy jest wybór odpowiedniego urządzenia. Wysokiej jakości lasery do usuwania naczynek można znaleźć na przykład w ofercie Cosmed24, dostępnej na stronie cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/do-zamykania-naczynek/.

Jak działają lasery do zamykania naczynek? Zadaniem tych sprzętów jest wygenerowanie spójnej wiązki laserowej, którą następnie naświetla się skórę pacjenta w obszarach dotkniętych występowaniem teleangiektazji. Wskutek oddziaływania wiązki znajdująca się w rozszerzonych naczynkach krew zostaje podgrzana, a one same ulegają obkurczeniu i tracą widoczność. Poddana zabiegowi skóra zyskuje równy koloryt, znikają z niej czerwone bądź fioletowawe zaczerwienienia i zdaje się ona być wizualnie gładsza.

Kto może wykonać zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek ciesz się dużym zainteresowaniem klientów salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Jest tak ze względu na istotną częstość występowania tego zjawiska wśród populacji naszego kraju. Nieestetyczne, czerwone tzw. pajączki naczynkowe mogą pojawić się nie tylko na twarzy, lecz również na plecach, szyi czy na wielu innych partiach ciała. Do przyczyn występowania takiego zjawiska należą przede wszystkim czynniki genetyczne, jednak teleangiektazje mogą powstawać też na skutek przebytych urazów, chorób czy niewłaściwie przeprowadzonej depilacji kosmetycznej.

Istnieją różne przeciwwskazania do przeprowadzenia laseroterapii, dlatego personel gabinetu lub salonu kosmetycznego powinien wiedzieć, na podstawie jakich czynników należy wykluczyć laseroterapię z puli potencjalnych rozwiązań i poszukać nowego sposobu na zmniejszenie widoczności naczynek. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać między innymi u osób, które:
  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • zmagają się z chorobą nowotworową czy cukrzycą typu II,
  • posiadają wszczepiony rozrusznik serca lub bajpasy,
  • aktualnie stosują kosmetyki z retinolem lub wykonały zabieg z użyciem tej substancji.

Komentarze