Najpopularniejsze książki o pracy w opiece za granicą

Polecam!

"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" – Barbara Bereżańska

Obraz
"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" to książka napisana przez opiekunkę osób starszych. Praca w opiece w Niemczech w ostatnich latach dała możliwość zarobku tysiącom ludzi z Polski. Jak wygląda praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech? Wszystkiego dowiesz się z moich książek. "Perły rzucone przed damy" – moja pierwsza książka o pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech  Jeśli chcesz zapoznać się z książką, możesz otrzymać egzemplarz z autografem. Więcej informacji po kliknięciu ikonki "Postaw kawę". Możesz także wesprzeć moją twórczość internetową stawiając mi małą kawę i pokazując, że lubisz czytać mój blog.  Osoby, które nie czytały mojej pierwszej książki, zapraszam również do zapoznania się z książką "Perły rzucone przed damy" . To poradnik dla opiekunów osób starszych, zawierający również liczne historie z pracy w opiece w Niemczech. Książka odsłania całą prawdę o pracy w opiece nad osobami starszym

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11. listopada - historia oraz znaczenie dla Polaków

 Czy 11.listopada to dzień wolny od pracy - czy należy się dodatkowy dzień wolny w tygodniu

11. listopada to szczególna data w kalendarzu Polaków. Jest to dzień upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. To święto narodowe jest okazją do refleksji nad wydarzeniami historycznymi oraz wspólnego świętowania. Przyjrzyjmy się bliżej historii oraz znaczeniu tego wyjątkowego dnia!

Wybierz stylowy obraz wyrażający Twój patriotyzm - z mapą, flagą lub godłem Polski!

III Rozbiór Polski

W 1795 roku Polska została rozbita i podzielona między trzy zaborcze mocarstwa: Rosję, Prusy i Austrię. Kraj przestał istnieć jako niepodległe państwo, a Polacy stali się obywatelami obcych imperiów. Przez blisko 123 lata Polacy walczyli o zachowanie swojej kultury, tożsamości narodowej oraz prawa do samostanowienia.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości - po 123 lat zaborów!

11. listopada 1918 roku to data, która zapisała się w historii Polski jako dzień odzyskania niepodległości. Wtedy, po zakończeniu I wojny światowej, Polska ogłosiła swoją niepodległość. Decyzja ta była wynikiem trudnych negocjacji i wielu wysiłków dyplomatycznych. Jednak wreszcie udało się osiągnąć konsensus, co pozwoliło na odrodzenie państwa polskiego na mapie Europy.

Warto podkreślić, że proces odzyskania niepodległości był długotrwały i skomplikowany. Po wielu latach walk nie tylko zbrojnych, ale także dyplomatycznych, Polska mogła wreszcie odetchnąć z ulgą i ogłosić niepodległość. Święto 11. listopada upamiętnia dokładnie ten ważny dla Polaków moment historyczny.

Odzyskanie niepodległości - ważne nazwiska

11. listopada jest również okazją do uczczenia bohaterów walk o niepodległość, takich jak Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, czy Roman Dmowski. To dzień, w którym Polacy składają hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość ojczyzny.

11.listopada - święto narodowe dniem wolnym od pracy!

Współcześnie obchody święta 11. listopada to nie tylko uroczystości państwowe, ale także liczne imprezy kulturalne, koncerty, parady wojskowe oraz festiwale patriotyczne. Można również wziąć udział w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości. To czas, kiedy naród polski jednoczy się w duchu wspólnoty, celebrując swoją historię, kulturę oraz tożsamość narodową. W tym roku dzień ten wypada w sobotę. 

W tym roku 11 listopada wypada w sobotę. Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy pracodawca może zdecydować o udzieleniu pracownikom innego dnia wolnego. W takim przypadku pracownik i pracodawca powinni porozumieć się w sprawie terminu, w jakim zostanie udzielony inny dzień wolny. To zazwyczaj wymaga uzgodnienia między pracodawcą a pracownikiem, a sposób postępowania może być uzależniony od przepisów wewnętrznych firmy oraz umów zbiorowych.

Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości dniem zadumy 

Dla wielu Polaków 11. listopada jest także dniem refleksji nad wartościami, jakimi kierowały się pokolenia poprzednie. To okazja do przemyśleń na temat patriotyzmu, odpowiedzialności za kształtowanie przyszłości kraju oraz zachowania pamięci o tych, którzy poświęcili życie w imię wolności.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11. listopada jest nie tylko okazją do świętowania, ale także do rozważań nad znaczeniem niepodległości oraz roli każdego obywatela w budowaniu lepszej przyszłości Polski. To dzień, który przypomina nam, że wolność to wartość, która trzeba pielęgnować, doceniać i bronić każdego dnia. 

Forum – weź udział w dyskusji lub rozpocznij nową

Czat – zapraszam na pogaduszki

Współpraca z blogerami/ reklamodawcami:

Najpopularniejsze artykuły w ciągu ostatniego tygodnia

Jak jest po niemiecku i gdzie kupić...

Thermomix – 5 tańszych odpowiedników

Garnitur trzyczęściowy to klasyczna elegancja na ślubie

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim
Mój reanimowany projekt! Czasami warto podesłać Niemcom link do konkretnego artykułu!

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *