Czarna lista firm dla opiekunek ma chronić opiekunki osób starszych przed podjęciem współpracy z nieuczciwym pracodawcą. Nieuczciwe agencje pracy są umieszczane przez opiekunów na forach oraz w grupach na Facebooku na tzw. czarnej liście. Czarna lista agencji pracy to wielka pomoc dla osób poszukujących pracy w opiece.
Czarna lista firm dla opiekunek- z jaką agencją pracy wyjechać do pracy w opiece bez obaw
Czarna lista firm dla opiekunek to w zasadzie lista, na którą może trafić każda agencja pracy dla opiekunów. Wiadomo, że tyle opinii, ile ludzi. Opinie o agencji pracy zależą min. od tego, na jakie zlecenie się trafi, czy jest chemia, czy nie ma chemii, czy jesteśmy wystarczająco asertywni. Ważne jest nie tylko, jak poradzimy sobie już na miejscu. Najważniejszy jest pierwszy krok. Czyli wybranie odpowiedniej firmy i odpowiedniego zlecenia. Zawsze powtarzam, że wybieram sztele, nie firmę. Jednak nie do końca jest to prawdą. Gdy już znajdę sztele, na które chcę wyjechać, sprawdzam, co ma mi do zaoferowania
agencja pracy dla opiekunów np.
jakie składki odprowadza agencja oraz
jak wygląda umowa z agencją pracy. Wychodzę z założenia, że firmy nie kłamią. Zawsze sprawdzam, czy
agencja pracy ma swoją stronę internetową, czy jest tam podany adres, numer telefonu do kontaktu, sprawdzam w krs, czy firma faktycznie istnieje.
Czarna lista firm dla opiekunek- nieuczciwy pracodawca
Zdarzyło mi się już, że ktoś twierdził, że ma firmę, zatrudnia legalnie. Miał nawet stronę internetową. Na stronie wpisany numer krs. Sprawdziłam numer. Pod podanym numerem była całkiem inna firma. Osoba ta powiedziała, że wpisałam zły numer (pomimo, że wpisałam numer podany na ich stronie). Podała mi niby poprawny. Sprawdziłam ponownie. Znowu była to nie ta agencja pracy. Postraszyłam kobietę, że pośredniczy w pracy na czarno, a twierdzi, że zatrudnia legalnie. Kobieta napisała jeszcze, że na szczęście każdy może robić to, co mu się podoba i mnie zablokowała. Oczywiście trafiła ona na moją osobistą czarną listę firm dla opiekunek.
Praca w opiece- o co pytać przez wyjazdem do pracy za granicę
Stawiajcie dużo pytań, sprawdzajcie firmy. Sprawdzajcie również ZUS. Wybierajcie mądrze sztele. Jak pisałam, to dla mnie sprawa najważniejsza. Zastanówcie się, z kim chcecie pracować. Czy z mężczyzną, czy z kobietą, czy z parą. To są bardzo istotne pytania. Zastanówcie się też, z jakimi chorobami chcecie pracować. Zanim podejmiecie decyzję, że bierzecie sztele z jakąś chorobą, o której nie macie pojęcia, poczytajcie o niej. Z czym ona się wiąże. Włączcie wyobraźnię i zastanówcie się chwilkę, czy temu podołacie. Skontaktujcie się ze zmienniczką, by dowiedzieć się, czy agencja pracy dla opiekunów podała prawdziwe informacje. Agencja pracy dla opiekunek musi wam umożliwić kontakt ze zmienniczką lub z rodziną seniora. Zastanówcie się również, jaki macie stosunek do wstawania w nocy, czy do braku dnia wolnego. Nikt nie może Was zmusić do akceptacji zlecenia, z którym nie czujecie się dobrze.
Praca w opiece na niemieckiej umowie
Praca w opiece na niemieckiej umowie nie zawsze jest dobrym wyborem. Owszem - dobra niemiecka umowa nie jest zła. Ale jeśli nie znacie wystarczająco języka i niemieckich realiów, nie ryzykowała bym. Jest wiele niby niemieckich agencji, które oferują niby niemieckie umowy. Osoba będąca w temacie już po kilku pytaniach wie, czy agencja pracy faktycznie zatrudnia na niemieckich warunkach, czy nie. Niektórzy mogą zostać wprowadzeni w błąd i mogą mieć później różnego rodzaju trudności.