Jak znaleźć pracę w opiece w Niemczech

jak znaleźć pracę w opiece w Niemczech

Jak znaleźć pracę w opiece w Niemczech? Gdzie znajdę dobre oferty pracy w Niemczech? Jakie oferty pracy w opiece są lepsze- praca legalna, czy praca na czarno w opiece? Praca za granicą wiąże się z dużym ryzykiem. Dlatego tak istotne jest, czy pracodawca, z którym podejmiemy współpracę to sprawdzona agencja pracy dla opiekunów lub uczciwa rodzina niemiecka. Oszustów oferujących łatwy i szybki zarobek jest mnóstwo. Niestety często ich oferty pracy to praca w opiece ponad ludzkie siły. Do tego w spartańskich warunkach mieszkalnych.

Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech - czy opłaca pracować się w opiece

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, czy aby na pewno praca w opiece w Niemczech jest tym, czego szukamy. Musimy być świadomi, że praca za granicą łączy się z rozłąka z rodziną, ze środowiskiem, w którym żyjemy. Trafimy między ludzi różniących się od nas kulturą oraz mentalnością. Do tego są to osoby starsze oraz chore. Często uparte i trudne. 

Pracując jako opiekun osób starszych często nie spotkamy się z wdzięcznością, jakiej oczekujemy. Nasz tryb dnia, nasze przyzwyczajenie będziemy musieli, w dużej mierze, odłożyć na bok. Co prawda opiekun osób starszych, ma  swobodę w organizowaniu sobie pracy na zleceniu, jednak niejednokrotnie będziemy musieli dostosować się do podopiecznego. 

Najważniejsze jest, by być tego świadomym. Jeśli pomimo wszystko interesuje Cię praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, zastanów się dobrze, z kim chcesz pracować. Nie podejmuj decyzji jedynie na podstawie wysokości pensji. Twoja decyzja może zawarzyć na Twojej przyszłości. Jeśli zdecydujesz się na zbyt trudne zlecenie, być może będzie to twój pierwszy i ostatni wyjazd. 

Oferty pracy w opiece w Niemczech - jaką ofertę wybrać

Portale z ofertami pracy oraz fora dla opiekunów pełne są ofert pracy. Jaką ofertę pracy w opiece wybrać? Zastanów się, czy chcesz wyjechać do jednej osoby, jakiej płci, czy może do dwóch. Jedna osoba, to teoretycznie mniej pracy. Z drugiej strony, przy dwóch osobach podopieczni nie czują się samotni i nie musisz im non stop towarzyszyć. Mają oni swoje towarzystwo. Mężczyźni nie są tak uciążliwi, jak kobiety. Nie boli ich pajęczyna w rogu salonu, wszystko im smakuje. Mogą mieć jednak ochotę na amory. Osoba chodząca, czy leżąca? Osoba leżąca to święty spokój. Pełna swoboda w działaniu. Wiąże się jednak z masą nieprzyjemnych obowiązków. Osoba chodząca może się okazać sprawniejsza od Ciebie. Czy masz silną psychikę, by walczyć z nią na każdym kroku? Może mieszać ci się do garów i do wszystkiego co robisz. Gdy ma demencję, może uciekać z domu. To ciągły stres, chociaż prac domowych, a zwłaszcza pielęgnacyjnych jest o wiele mniej. Ważną informacją może się okazać to, czy z podopieczną mieszka rodzina. Może się we wszystko mieszać. Z drugiej strony może być bardzo pomocna. To, czy zlecenie jest na wsi, czy w mieście również nie jest bez znaczenia. Wieś to zazwyczaj piękne miejsca na spacer i relaks. Czy jednak wytrzymasz 6 tygodni - 2 miesiące w takiej izolacji? Czy nie lepiej pracować w mieście, gdzie na przerwie możesz wyjść i chociaż popatrzeć na ludzi? Gdy odpowiesz sobie na te wszystkie pytania, będziesz wiedział, jaka oferta pracy w opiece w Niemczech jest dla ciebie idealna. 

Praca w opiece w Niemczech - umowa zlecenie, niemiecka umowa o pracę, Minijob, Gewerbe, praca prywatnie, praca na czarno

Z jaką agencją pracy wyjechać do pracy w opiece? Które agencje pracy dla opiekunów są uczciwe? Jaka agencja pracy dla opiekunów oferuje dobre warunki zatrudnienia? Czy są sprawdzone agencje pracy dla opiekunów i gdzie ich szukać

Agencje pracy dla opiekunów w Niemczech oferują różne formy zatrudnienia. W artykułach Praca w opiece na Minijob oraz Praca w opiece prywatnie znajdziesz wiele informacji dotyczące zagadnień tj.
 • praca w opiece prywatnie;
 • praca w opiece na Minijob;
 • praca w opiece na Gewerbe;
 • praca w opiece na polskiej działalności;
 • praca w opiece na czarno;
 • praca w opiece na niemieckiej umowie o pracę.
Agencje pracy dla opiekunów w Niemczech zatrudniają na następujących warunkach:
 • umowa zlecenie z polską firmą- składki oraz podatki odprowadzane są w Polsce;
 • umowa zlecenie z polską firmą- z niemieckim ubezpieczeniem, podatki są natomiast odprowadzane w Polsce;
 • polskie agencje pracy dla opiekunów- praca w opiece na własnej działalności;
 • polskie lub niemieckie agencje pracy dla opiekunów- praca w opiece na Gewerbe;
 • umowa z niemiecką agencją pracy- pracodawca odprowadza pełne składki oraz pełne podatki, opiekun ma prawo do płatnego urlopu, prawo do dnia wolnego itd.;
 • umowa z niemiecką agencją pracy- odprowadzane są niepełne składki oraz niepełne podatki.

Praca w opiece prywatnie - oferty pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech

Prywatne oferty pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech bezpośrednio u niemieckich rodzin znajdziesz na stronach:

Oferty pracy w opiece w Niemczech przez firmę

Agencje pracy dla opiekunów osób starszych w Niemczech ogłaszają się np. na Facebooku (w grupach dla opiekunek). Pozatym oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na:

Praca w opiece w Niemczech - sprawdzone agencje pracy dla opiekunów osób starszych 

Jakie są sprawdzone agencje pracy dla opiekunów osób starszych w Niemczech? Z jaką agencją pracy wyjechać do pracy za granicą? Aplikuj do jak największej liczby agencji pracy dla opiekunów osób starszych. Wypełniaj formularze przysyłane przez agencje pracy za granicą, nie bój się rozmów telefonicznych sprawdzających Twoją znajomość języka. Dzięki temu agencja pracy nie tylko określi wysokość wynagrodzenia za pracę w opiece, ale będzie mogła podjąć decyzję, na jakie zlecenie Cię wysłać. Zanim zdecydujesz się na ofertę pracy w opiece w Niemczech, poproś o rozmowę ze zmienniczką, która obecnie jest na miejscu. Przygotuj sobie pytania, które chcesz jej zadać. Warto również porozmawiać z rodziną podopiecznych. Często, to informacje od nich są najbardziej wiarygodne. Przed wyjazdem załóż sobie konto online w ZUS, by móc sprawdzać, czy odprowadzane są składki ( na Platformie Usług Elektronicznych PUE).

Praca za granicą - o czym należy pamiętać

Praca za granicą niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa. Jeśli trafimy na nieuczciwego pracodawcę, za granicą nie będziemy znali tam nikogo, kto w razie problemów będzie mógł nam pomóc. Nie wyjeżdżaj do pracy za granicę bez umowy!!! Bez względu na to, czy busa zamawiasz sama, czy robi to agencja pracy dla opiekunów w Niemczech, dzień przed wyjazdem zadzwoń do firmy przewozowej, by upewnić się, że bus po Ciebie przyjedzie. Poproś o nr telefonu do kierowcy, który będzie cię odbierał. Warto również zadzwonić do Niemiec i upewnić się, że ktoś na Ciebie będzie czekał. Nie zaszkodzi podać przybliżoną godzinę przyjazdu. W dzień wyjazdu koniecznie miej dokładny adres pod ręką. Kierowca z pewnością będzie o niego pytał. Jeśli podróż się przeciąga, przedzwoń krótko. Daj znać, że przyjedziesz później, żeby nikt się niepotrzebnie nie martwił. Warto, dla własnego bezpieczeństwa wziąć 100 euro ze sobą. Być może napotkasz na problemy i te pieniądze zaoszczędza Ci stresu, nieprzyjemności, głodówki. 

Sztela mina - co robić

Na szteli zachowaj spokój. Pierwszy dzień pracy w opiece na nowej szteli może być trudny. Gdy jesteśmy przemęczeni, rzeczy i sytuacje mogą się wydawać straszniejsze, niż są w rzeczywistości. Pierwszy tydzień przyglądaj się, nie stawiaj życia podopiecznych na głowie. Jeśli potrzebne są jakieś zmiany, staraj się je wprowadzić w życie, ale stopniowo. W razie problemów dzwoń do agencji pracy. Przemyśl jednak, z jakim problemem dzwonisz i jakiej oczekujesz pomocy. Jeśli problemów jest więcej, spisz sobie na karteczce. Daj zawsze pracodawcy czas na kontakt z rodziną podopiecznych lub z samymi podopiecznymi, by mieli szansę te problemy rozwiązać.

Najważniejsza jest decyzja o podjęciu pracy w opiece za granicą i pierwszy tydzień. 
Powodzenia!


Komentarze

 1. Można spróbować także przejrzeć oferty pracy na https://szukampracy.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zainteresował Cię mój artykuł. Pozdrawiam. Barbara Bereżańska