
Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku spędzimy ją bez większych obostrzeń. Wskazane jest co prawda zachowanie wszelkich środków ostrożności w związku z panującą pandemią, jednak to my decydujemy, na ile ograniczmy nasze kontakty socjalne. Większość z nas z radością powędruje z wielkanocnym koszyczkiem, aby poświęcić produkty, które będziemy spożywać w pierwszy dzień świąt Wielkanocy. Co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku? Przyjrzyjmy się temu bliżej!
Co włożyć do wielkanocnego koszyczka oprócz pisanek.
Pisanki do wielkanocnego koszyczka
To, że w koszyczku powinny znaleźć się pisanki nie podlega żadnym wątpliwościom. Wiedzą o tym nawet maluchy, które z pewnością przyniosą z przedszkola lub ze szkoły prace plastyczne oraz techniczne tj.:
świadczące o tym, że zostały one poinformowane o zbliżających się świętach, jakimi jest Wielkanoc 2022.
W jaki sposób zafarbować jajka przy pomocy naturalnych składników dowiemy się tutaj. Możemy także sięgnąć po gotowe barwniki do jajek. Ciekawą propozycją są naklejki na pisanki, przy pomocy których farbowane jajka będą miały zabawne minki. Warto po nie sięgnąć, jeśli w domu mamy małe dzieci. Dla maluchów będzie to wspaniała zabawa i z pewnością z rozbawieniem będą one spoglądały na jajcarskie ludziki w koszyczku.
Wielkanoc 2022 – co włożyć do koszyczka oprócz pisanek
Oprócz pisanek oraz koszyczka potrzebne będą nam białe serwetki do wyściełania oraz przykrycia koszyczka. Możemy także sięgnąć po dekoracyjną falbankę do koszyczka. Nie powinno również zabraknąć świeżych gałązek bukszpanu. Możemy także przyozdobić koszyczek baziami oraz wiosennymi kwiatami tj. żonkile.
Do przystrojonego koszyczka wkładamy następujące produkty spożywcze:
- pisanki – jedno jajo obieramy ze skorupki;
- kromkę chleba;
- kawałek wędzonej kiełbasy;
- korzeń chrzanu;
- pieprz oraz sól – możemy sięgnąć po tradycyjną solniczkę i pieprzniczkę lub kieliszki. Świetnie sprawdzą się stylowe solniczki i pieprzniczki wielkanocne w kształcie kolorowych kurek;
- masło – najlepiej uformować z niego baranka przy pomocy specjalnej foremki do masła w kształcie baranka wielkanocnego. Do koszyczka możemy włożyć masło w połówce foremki. W ten sposób zadbamy o odpowiednią higienę i nie popsujemy efektu. Do wielkanocnego śniadania możemy wyciągnąć baranka z formy w całości i postawić na talerzyku. Efekt będzie jeszcze ciekawszy, gdy przygotujemy talerzyk z własnoręcznie wyhodowaną rzeżuchą;
- wielkanocny baranek (najczęściej baranek cukrowy).
Aby nasz wielkanocny koszyczek był niepowtarzalny możemy upiec wielkanocny chlebek w kształcie baranka. Świetnie sprawdzi się także wielkanocna babka. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z odpowiedniej formy do pieczenia ciasta w kształcie baranka. Jeśli nasz koszyczek jest zbyt mały, lepiej sprawdzą się małe ciasteczka, które wspólnie z dziećmi wytniemy sięgając po wykrawacz do ciastek w kształcie baranka.
Jaki koszyczek na Wielkanoc wybrać
Wielkanocny koszyczek powinien pomieścić produkty, o których wspomnieliśmy wyżej. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko poszło z nami poświęcić koszyczek, warto zakupić mały koszyczek dla dziecka, do którego włożymy kilka produktów.
W naszym koszyku powinny znaleźć się produkty spożywcze, które postawimy na stół podczas wielkanocnego śniadania. Wybór koszyczków mamy duży – od klasycznych koszyczków wiklinowych w naturalnych barwach, po białe koszyczki szydełkowe ze sznurka, a także kosze z tworzywa sztucznego. Niektóre z nich mogą nam posłużyć przez cały rok np. jako dekoracja lub pojemnik na drobiazgi.
Koszyczek na Wielkanoc powinien być w miarę duży – miniaturowe koszyczki pozostawmy dla naszych pociech. Koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były one stabilne oraz miały mocny uchwyt. Co prawda Wielkanoc to czas na szukanie pisanek, ale nie w dniu ich święcenia, gdy urwie nam się rączka koszyczka 😉.
Przygotowanie wielkanocnego koszyczka powinno sprawić nam oraz naszym pociechom radość. Warto więc zadbać o małe drobiazgi, które składają się na całość i sprawiają, że świat jest piękniejszy.
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zainteresował Cię mój artykuł. Pozdrawiam. Barbara Bereżańska