Kalendarz adwentowy gotowy czy DIY? 5 pomysłów na własnoręcznie zrobione świąteczne arcydzieło!

Piękne kalendarze adwentowe ze słodyczami, kosmetykami dla kobiet i mężczyzn

Zbliżający się czas adwentu to okres oczekiwania, radości oraz magicznych chwil. Kalendarz adwentowy DIY to nie tylko wspaniała okazja do rozwijania kreatywności, ale także możliwość uczestniczenia w tradycji świątecznej w wyjątkowy sposób. Jak stworzyć unikatowy kalendarz adwentowy, pełen niespodzianek, który nie tylko udekoruje nasze wnętrza, ale także wprowadzi niezapomniane emocje w okresie przedświątecznym? Gotowi na świąteczną przygodę? Oto 5 pomysłów na świąteczne arcydzieło z prezentami dla dzieci oraz dorosłych!

Przeczytaj artykuł o dekoracjach świątecznych - także DIY!

24 torby prezentowe i skarpety Mikołaja - praktyczny kalendarz adwentowy

Torby prezentowe oraz skarpety Mikołaja to jeden z najprostszych sposobów na przygotowanie kalendarza adwentowego. Możemy je nabyć w różnych wielkościach oraz kolorach. Wyróżniają się ciekawymi wzorami świątecznymi. 

W łatwy sposób umieścimy w nich różnorakie prezenty dopasowane do potrzeb oraz zainteresowań osoby obdarowanej. 

Prezenty na każdy dzień adwentu w kształcie cukierków 

Tanim oraz praktycznym rozwiązaniem będą prezenty w kształcie cukierków. Do ich wykonania potrzebujemy papier do prezentów ze bożonarodzeniowym motywem oraz ewentualnie blok techniczny lub tektura, które sprawią, że świąteczne cukierki będą miały odpowiedni kształt. To rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku osób, które nie mają szczególnych zdolności manualnych. Wystarczy owinąć prezent tekturą, a następnie papierem do prezentów i zawinąć z dwóch stron, jak cukierek. 

Otwierany kalendarz adwentowy z pudełek po zapałkach

Piękne kalendarze adwentowe ze słodyczami, kosmetykami dla kobiet i mężczyzn

Pudełeczka po zapałkach to doskonały materiał na wykonanie kalendarza adwentowego. Możemy sklepić je bokami ze sobą tworząc różne kształty, takie jak:
  • prezent z kokardką;
  • szopka;
  • choinka.
Po sklejeniu pudełeczek wystarczy je pomalować lub okleić kolorową wycinanką, aby wyglądały iście świątecznie. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich propozycji, w tym kalendarzu możemy wykorzystać jedynie drobne prezenty. 

Kalendarz adwentowy uszyty z materiału - z kieszonkami

Piękne kalendarze adwentowe ze słodyczami, kosmetykami dla kobiet i mężczyzn

Kalendarz adwentowy uszyty z materiału może mieć dowolny kształt. Doskonale będzie się on prezentował na ścianie w pokoju dziecka lub w salonie. Kieszonki również mogą mieć różne kształty oraz wielkość. Do jego wykonania przyda się maszyna do szycia. Taki kalendarz adwentowy sprawdzi się przez lata. Może być nawet przekazywany z pokolenia na pokolenie!

Osoby nie posiadające zdolności krawieckich mogą wykorzystać do zrobienia kalendarza adwentowego filc. Jest to łatwy w obróbce materiał. Możemy wyciąć z niego odpowiedni kształt, a następnie przykleić lub przymocować do niego torebki czy też pudełeczka na prezenty - za pomocą kleju lub takera. 

Ciekawym pomysłem na dekoracyjny kalendarz adwentowy jest zielona choinka wycięta z filcu ozdobiona okrągłymi pojemnikami - w kształcie bombek. Pojemniki te można pokolorować lub okleić kolorowym materiałem. Choinkę dodatkowo można ozdobić łańcuchem oraz światełkami LED.

Specjalne pudełeczka do kalendarza adwentowego

Do wykonania kalendarza adwentowego możemy także wykorzystać gotowe pudełeczka dostępne w wielu sklepach. Niektóre z nich należy samodzielnie złożyć. Pudełeczka DIY będą wyglądały profesjonalnie, a jednocześnie zapewnią nam odrobinę frajdy podczas składania oraz kompletowania kalendarza. Możemy w nich umieścić drobiazgi, takie jak słodycze, biżuteria czy też niewielkie figurki. 

Jakie prezenty sprawdzą się w kalendarzu adwentowym DIY

Kalendarz adwentowy DIY to nie tylko wspaniała ozdoba wnętrza, ale również idealna okazja do zaskakiwania bliskich różnorodnymi prezentami. Warto zadbać o różnorodność oraz dostosować prezenty do zainteresowań obdarowywanej osoby. Oto kilka inspiracji na prezenty, które doskonale sprawdzą się w kalendarzu adwentowym:
  • słodycze i przekąski;
  • produkty spożywcze;
  • kosmetyki
  • świeczki zapachowe;
  • gadżety elektroniczne;
  • zabawki;
  • akcesoria świąteczne;
  • vouchery;
  • złote myśli.
Prezenty należy dostosować do gustów oraz preferencji obdarowywanej osoby, a kalendarz adwentowy stanie się nie tylko piękną dekoracją, ale także źródłem codziennych pozytywnych niespodzianek.

Gdzie i jak rozwiesić prezenty adwentowe

Kalendarze adwentowe wykonane z torebek na prezenty, skarpet Mikołaja, pudełeczek czy też owinięte w papier do prezentów możemy podarować w ładnym kartonie lub worku na prezenty. Jeśli przygotowujemy je w naszym domu - na przykład dla partnera lub dzieci, możemy rozwiesić je nad kominkiem, na ścianie czy też pod sufitem. Dodatkowo możemy stworzyć świąteczne tło za pomocą gałązek drzew. Świetnie sprawdzi się do tego sosna, brzoza, czy też gałązki dzikiej róży wraz z owocami. Warto także sięgnąć po typowo świąteczne rośliny doniczkowe. Do rozmieszczenia prezentów może nam także posłużyć ekologiczna, drewniana choinka. 

Gotowe kalendarze adwentowe - czy to dobry pomysł

Na rynku dostępne są liczne kalendarze adwentowe. Niektóre z nich kupimy za niewielką ceną. Są też takie, dla których musimy sięgnąć głęboko do kieszeni. Kalendarze adwentowe DIY mogą sprawić dużo radości podczas przygotowywania. Robiąc je samodzielnie mamy wpływ na każdy z 24 prezentów. Kupując gotowy kalendarz musimy zdać się na producenta. Możemy co prawda zdecydować, czy znajdą się w nim słodycze, kosmetyki, herbaty, gadżety czy też świece zapachowe, ostatecznie to jednak producent decyduje, jakie to będą rodzaje. 

W kalendarzu adwentowym DIY tkwi wyjątkowa magia, która sprawia, że oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia staje się jeszcze bardziej radosne. Każda mała torebka, skarpetka czy ozdobne pudełko z niespodzianką stanowi nie tylko prezent materialny, ale również gest miłości. Tworzenie własnych kalendarzy adwentowych to nie tylko kreatywna zabawa, ale także doskonały sposób na budowanie atmosfery bliskości. Wszystkie te małe prezenty, starannie wybrane i zapakowane, tworzą niepowtarzalną podróż ku świętom Bożego Narodzenia. 

Komentarze