Najpopularniejsze książki o pracy w opiece za granicą

Polecam!

"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" – Barbara Bereżańska

Obraz
"(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja" to książka napisana przez opiekunkę osób starszych. Praca w opiece w Niemczech w ostatnich latach dała możliwość zarobku tysiącom ludzi z Polski. Jak wygląda praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech? Wszystkiego dowiesz się z moich książek. "Perły rzucone przed damy" – moja pierwsza książka o pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech  Jeśli chcesz zapoznać się z książką, możesz otrzymać egzemplarz z autografem. Więcej informacji po kliknięciu ikonki "Postaw kawę". Możesz także wesprzeć moją twórczość internetową stawiając mi małą kawę i pokazując, że lubisz czytać mój blog.  Osoby, które nie czytały mojej pierwszej książki, zapraszam również do zapoznania się z książką "Perły rzucone przed damy" . To poradnik dla opiekunów osób starszych, zawierający również liczne historie z pracy w opiece w Niemczech. Książka odsłania całą prawdę o pracy w opiece nad osobami starszym

Sedes, a właściwa pozycja podczas wypróżniania!

hemoroidy, zespół jelita wrażliwego, zaparcia, problemy z wypróżnianiem - przyczyny

Wysokie sedesy, które wyglądają niby porcelanowe trony w naszej łazience, paradoksalnie mogą stać się źródłem problemów zdrowotnych związanych z wypróżnianiem. Właściwa pozycja podczas tej codziennej czynności jest kluczowa dla zdrowia jelit oraz ogólnego samopoczucia. Jaka jest właściwa pozycja podczas wypróżniania, oraz w jaki sposób można ją uzyskać? Przyjrzyjmy się, jakie korzyści mogą wynikać z nisko zamocowanej muszli, lub dzięki zastosowaniu podnóżka toaletowego, który umożliwia naturalną oraz korzystną dla naszego zdrowia pozycję podczas tego codziennego rytuału!

Poznaj zalety bidetu w domowej łazience!

Kiedy powstała pierwsza muszla sedesowa

Muszla sedesowa, znana również jako klozet, została wynaleziona przez Sir Johna Haringtona, angielskiego szlachcica i poetę, w XVI wieku. Harington opatentował swoje urządzenie w 1596 roku, a wynalazek ten był pionierskim rozwiązaniem w dziedzinie sanitarnych udogodnień.

Zobacz pomnik w niemieckiej miejscowości Viersen, upamiętniający losy ludzi z najuboższych warstw społecznych, którzy zajmowali się wywożeniem taczkami odchodów z miasta!

Muszla sedesowa Haringtona była wykonana z metalu i drewna, a korzystanie z niej polegało na spłukiwaniu wodą zastosowaną w sposób zbliżony do dzisiejszych toalet. Choć wynalazek ten był innowacyjny, nie zdobył szerokiej popularności w swoim czasie.

Pomysł na muszlę sedesową przetrwał jednak wieki. W kolejnych latach, szczególnie w okresie XIX i XX wieku, dokonano wielu ulepszeń i modyfikacji tego urządzenia, co przyczyniło się do jego powszechnego przyjęcia i stałego miejsca w dzisiejszych łazienkach.

Jaka jest prawidłowa pozycja podczas wypróżniania

Prawidłowa pozycja podczas wypróżniania jest kluczowa dla zdrowia jelit i ogólnego samopoczucia. Zdaniem ekspertów, najlepszą postawą jest ta, która naśladuje naturalną pozycję kucania. Umożliwia to lepsze opróżnienie jelit, redukcję napięcia mięśniowego oraz zapobieganie wielu dolegliwościom.

Taboret toaletowy ułatwiający wypróżnianie

Właściwe ustawienie osiąga się poprzez siedzenie na nisko zamocowanej muszli lub korzystanie z taboretu toaletowego, dzięki któremu mamy kolana na poziomie klatki piersiowej. Taka pozycja sprzyja prostszemu oraz bardziej efektywnemu procesowi wypróżniania. Jednocześnie minimalizuje ryzyko powstawania problemów zdrowotnych związanych z niewłaściwą postawą na sedesie.

Jakim chorobom sprzyja niewłaściwa pozycja podczas wypróżniania

Niewłaściwa pozycja podczas wypróżniania może przyczynić się do różnych problemów zdrowotnych, takich jak:
  • zaparcia - nieprawidłowa pozycja może utrudniać naturalny przepływ jelitowy, co z kolei może prowadzić do problemów z zaparciami;
  • hemoroidy - długotrwały wysiłek podczas wypróżniania w nieprawidłowej pozycji może zwiększać ryzyko powstawania hemoroidów, czyli żylaków odbytu;
  • przerwanie ciągłości mięśni dna miednicy - nieprawidłowe napięcie mięśni podczas siedzenia na sedesie może wpływać na mięśnie dna miednicy, co z kolei może prowadzić do różnych problemów, takich jak nietrzymanie moczu;
  • zespół jelita nadwrażliwego - niewłaściwa pozycja podczas wypróżniania może zaostrzać objawy zespołów jelita nadwrażliwego, takich jak ból brzucha czy nieprawidłowe funkcjonowanie jelit.
Właściwa pozycja podczas wypróżniania, której celem jest naśladowanie naturalnej pozycji kucania, może pomóc w zapobieganiu tym problemom zdrowotnym.

Latryna - dziura w podłodze w toalecie sprzyjająca wypróżnianiu

Co to są latryny - jak korzystać z dziury w podłodze w toalecie

Latryny można spotkać w wielu krajach na całym świecie. Są to dziury w podłodze w toalecie, nad którymi się kuca, aby załatwić potrzebę. Są one powszechne w wielu obszarach Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki, a także w niektórych częściach Europy Wschodniej. Korzystanie z latryny w naturalnej pozycji kucania sprzyja naturalnemu opróżnianiu jelit. Dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone, może to być sporym wyzwaniem. 

W trosce o zdrowie jelit warto zastanowić się nad codziennymi nawykami, w tym nad właściwą pozycją podczas wypróżniania. Pomimo różnic kulturowych i preferencji, istnieje ogólna zgodność co do korzyści płynących z naturalnej pozycji kucania podczas wykonywania tej czynności. Dążenie do właściwej pozycji podczas wypróżniania to krok w kierunku lepszego samopoczucia i uniknięcia wielu dolegliwości. 

Forum – weź udział w dyskusji lub rozpocznij nową

Czat – zapraszam na pogaduszki

Współpraca z blogerami/ reklamodawcami:

Najpopularniejsze artykuły w ciągu ostatniego tygodnia

Jak jest po niemiecku i gdzie kupić...

Thermomix – 5 tańszych odpowiedników

Garnitur trzyczęściowy to klasyczna elegancja na ślubie

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim

24h Seniorenbetreuung - blog w języku niemieckim
Mój reanimowany projekt! Czasami warto podesłać Niemcom link do konkretnego artykułu!

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *