Przejdź do głównej zawartości

Czy wiesz, że za kawę możesz otrzymać moją książkę Perły rzucone przed damy!

Praca zdalna z językiem niemieckim – warto wiedzieć!

 Ile zarabia pracownik ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego oraz gdzie szukać oferty pracy z językiem niemieckim

Praca zdalna z językiem niemieckim to świetna opcja dla studentów, osób wychowujących dzieci oraz dla pracowników szukających oferty pracy na stałe. Gdzie możemy znaleźć oferty pracy z niemieckim? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna – pierwsza, druga, trzecia? Jak się do niej przygotować? O co możemy zostać zapytani oraz o co powinniśmy zapytać? Ile zarabia specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego oraz czy taka praca się opłaca? Oto najważniejsze informacje!

Praca zdalna z językiem niemieckim – oferty pracy

Gdzie szukać pracy jako specjalista ds. obsługi klientów niemieckojęzycznych

Oferty pracy dla osób ze znajomością języka niemieckiego znajdziemy na wielu portalach internetowych tj,:

 • Pracuj.pl;
 • Lento.pl;
 • Adzuna;
 • InfoPraca.
Najczęściej ogłoszenia dla osób chcących pracować jako specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego wystawiają agencje pracy. Większość ofert pracy dotyczy stanowisk tj. pracownik helpdesk.

Kto to jest pracownik helpdesk

Pracownik helpdesk pochodzi z języka angielskiego. Help oznacza pomoc, desk to biurko. Osoba zatrudniona na tym stanowisku udziela informacji klientom oraz wspiera ich w rozwiązywaniu przeróżnych problemów poprzez wiadomości mailowe, chat oraz telefon.

Co należy do obowiązków pracownika heldesk? Zakres obowiązków obejmuje czynności tj.:
 • udzielanie informacji na temat artykułów oraz usług;
 • wsparcie techniczne klientów np. przy trudnościach z logowaniem czy też błędach związanych z działaniem lub obsługą aplikacji;
 • rozwiazywanie problemów np. z zaginionymi przesyłkami, zamówieniami, zwrotem czy też płatnościami.
Zakres obowiązków nie różni się zbytnio w poszczególnych firmach. Jednak używa się różnych programów do obsługi klienta indywidualnego tj. Salesforce, Zendesk oraz komunikatorów do kontaktu z pracownikami firmy typu Teams lub Slack. 

Specjalista ds. obsługi klientów niemieckojęzycznych – jakie umiejętności trzeba posiadać

Praca zdalna przy komputerze – czas pracy

Specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego w systemie zdalnym powinien być przygotowany na pracę przez 8 godzin na pełnych obrotach. Pracodawcy bardzo dokładnie sprawdzają czas oraz efektywność pracy. 

Chociaż według prawa pracy pracownikom przysługuje 15 minut przerwy w ciągu dnia oraz 5 minut po każdej przepracowanej godzinie (jeśli praca ma miejsce tylko i wyłącznie przed komputerem), pracownicy na umowie zlecenie mają znacznie krótsze przerwy. 

Specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego – kwalifikacje

Specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego powinien przede wszystkim znać język niemiecki w stopniu dobrym lub bardzo dobrym. Informacje na temat tego, jak uczyć się języka obcego, znajdziemy tutaj. Oprócz znajomości języka przydatne są umiejętności tj.:
 • znajomość języka angielskiego – często obsługiwane programy są w języku angielskim, zdarza się, że klientom oraz partnerom biznesowym należy odpowiadać w języku angielskim, niekiedy szkolenia odbywają się w języku angielskim (jeśli nie władamy dobrze językiem angielskim, warto zapytać się, w jak dużym stopniu oraz do czego potrzebna jest znajomość języka angielskiego);
 • dobra obsługa komputera – chociaż każda firma ma różne programy, z których się korzysta, koniecznie trzeba być biegłym w obsłudze komputera. Minimum wiedzy to Word, Excel, obsługa konta Google oraz komunikatorów;
 • umiejętność przyswajania dużego zakresu wiedzy w krótkim czasie – pracodawca organizuje szkolenia (7-30 dni), podczas których należy nauczyć się obsługi programów oraz poznać wiele zasad, według których obsługuje się klientów;
 • skrupulatność oraz dokładność;
 • zdolność logicznego myślenia;
 • szacunek do klienta;
 • odwaga do podejmowania ważnych decyzji.
Na pierwszym miejscu stoi znajomość języka niemieckiego. To od niej zależy jakość oraz tempo naszej pracy. Zarówno na jakość, jak i na tempo stawiany jest duży nacisk. Niestety bardzo często ilość wygrywa z jakością. Za szybkie oraz właściwe rozwiązywanie przychodzących spraw przyznawana jest co miesiąc premia.

Praca zdalna z językiem niemieckim – rozmowa kwalifikacyjna

Praca zdalna z językiem niemieckim na terenie całego kraju w miastach tj. Poznań, Łódź, Warszawa, Wrocław, Szczecin, Bielsko-Biała czy Kraków

Obecnie bardzo często rozmowa kwalifikacyjna odbywa się zdalnie – zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi praca zdalna z językiem niemieckim na terenie całego kraju w miastach tj. Poznań, Łódź, Warszawa, Wrocław, Szczecin, Bielsko-Biała czy Kraków. 

Rozmowa kwalifikacyjna – jak przygotować się do rozmowy

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Rozmowa kwalifikacyjna bardzo często przebiega w 2-3 etapach. Warto przygotować się do pierwszej rozmowy w następujący sposób:
 • zapoznać się z informacjami, czym zajmuje się firma (warto poczytać informacje o pracodawcy w języku niemieckim, aby zapoznać się ze słownictwem w danej branży);
 • zapoznać się z opiniami o pracodawcy;
 • przygotować się do mówienia o sobie (wykształcenie, zalety oraz wady) oraz o swoim doświadczeniu (w języku niemieckim);
 • przygotować się na pytania, dlaczego jesteśmy zainteresowani pracą w danej firmie oraz dlaczego jesteśmy właściwym kandydatem (zarówno w języku polskim, jak i w niemieckim);
 • wyznaczyć sobie minimalną stawkę, za którą jesteśmy gotowi podjąć pracę.
Podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej warto zaznaczyć, że podana stawka jest to minimalna kwota, za jaką jesteśmy gotowi podjąć pracę. Pensja minimalna powinna zostać podniesiona po okresie próbnym. Koniecznie powinniśmy ustalić na pierwszej rozmowie, o ile procent zostanie podniesiona pensja, jeśli sprawdzimy się na stanowisku pracy jako specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego. W zależności od firmy może to być 10-30%. Ustalenia te powinny być zawarte w umowie. 

Rozmowa kwalifikacyjna w sprawie pracy jako specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego – sprawdzenie znajomości języka niemieckiego oraz obsługi komputera

Po pierwszej rozmowie, jeśli przejdziemy ją pomyślnie, miejsce ma kolejna rozmowa kwalifikacyjna, na której sprawdzana jest nasza znajomość języka niemieckiego oraz obsługa komputera. Jeśli nie mamy z kim poćwiczyć rozmowy w języku niemieckim, warto zdecydować się na korepetycje z języka niemieckiego.

Praca z językiem niemieckim – sprawdzanie znajomości języka niemieckiego

Jak sprawdzana jest znajomość języka na stanowisko pracownika helpdesk z niemieckim? Oprócz krótkiej wstępnej rozmowy w języku niemieckim dostajemy do wykonania zadanie np. zapytanie klienta w konkretnej sprawie, na które mamy odpowiedzieć korzystając z wiadomości dostępnych na stronie pracodawcy lub za pomocą wyszukiwarki Google oraz posiadanej wiedzy. 

Praca zdalna pracownik helpdesk – znajomość obsługi komputera

Jeśli chodzi o sprawdzanie obsługi komputera zadawane są bardzo teoretyczne pytania, które niekoniecznie świadczą o umiejętności obsługi komputera. Warto wiedzieć, co to jest Browser, Betriebssysteme itd., czyli posiadać słownictwo związane z obsługą komputera w języku polskim, niemieckim oraz angielskim oraz orientować się, w jaki sposób można rozwiązać różnego rodzaju problemy związane z działaniem danego programu lub aplikacji. 

Osoby swobodnie posługujące się językiem niemieckim oraz posiadające ogólną wiedzę z zakresu obsługi komputera nie powinny mieć większej trudności ze zdaniem testów z języka niemieckiego oraz obsługi komputera. Bardzo pomocne jest tu także doświadczenie życiowe oraz doświadczenie na podobnym stanowisku pracy. 

Ile zarabia pracownik ds. obsługi niemieckojęzycznego klienta

Praca zdalna z językiem niemieckim – wysokość pensji oraz premia za dobre wyniki w pracy lub od sprzedaży

Przeciętna pensja pracownika ds. obsługi niemieckojęzycznego klienta to około 30 zł brutto/ h. Stawki te mogą wahać się w zależności od firmy. Niektóre korporacje chcąc zatrudnić pracowników wypłacają co miesiąc premię za dobre wyniki w pracy lub premie od sprzedaży. Poprzeczka jest jednak stawiana dosyć wysoko. Warto więc zwrócić uwagę na wysokość pensji podstawowej. Premie powinniśmy traktować jako miły dodatek.

Praca helpdesk z niemieckim – umowa o pracę czy umowa zlecenie

Warto również zwrócić uwagę na rodzaj podpisywanej umowy. Niestety agencje pracy bardzo często podpisują umowę zlecenie na określony czas z możliwością przedłużenia. Nie jest to korzystna umowa, chociaż wiele osób świadomie decyduje się właśnie na taką umowę. 

Praca zdalna z językiem niemieckim – dla studentów, osób wychowujących dzieci oraz pracowników szukających pracy na stałe

Pracodawca dostarcza sprzęt do pracy, materiały do nauki oraz przeprowadza szkolenia. Praca zdalna ze znajomością języka niemieckiego to ciekawa opcja dla osób bez doświadczenia, które szukają pracy na cały etat, ale i także osób, które chcą sobie dorobić np. wychowując jednocześnie dziecko czy pracując w innej firmie. 

Wady pracy zdalnej w dużej korporacji

Pracując dla korporacji należy liczyć się z dużym naciskiem na coraz to lepsze wyniki oraz być odpornym na krytykę. Osoby które myślą nieszablonowo, dążą do znalezienia lepszych rozwiązań oraz są krytyczne wobec "władzy" mogą mieć spore trudności z przyzwyczajeniem się do tego rodzaju pracy. Informacje na temat tego, kiedy powinniśmy zrezygnować z pracy, znajdziemy tutaj

Zalety oraz wady pracy zdalnej z językiem niemieckim

Mimo wszystko praca zdalna to ciekawa alternatywa do pracy stacjonarnej. Zaoszczędzamy czas oraz pieniądze na dojazd oraz nie musimy mieć do czynienia z ludźmi, z którymi niekoniecznie mamy ochotę utrzymywać kontakt.

Brak kontaktu ze współpracownikami oraz z pracodawcą może być jednak również sporą wadą – zwłaszcza, gdy chcemy załatwić coś ważnego, staramy się o podwyżkę czy też mamy poważny problem związany z pracą. 

Oferty pracy zdalnej pojawiają się coraz częściej. Duże portale działające na terenie Niemiec oraz innych krajów niemieckojęzycznych szukają pracowników do pracy zdalnej w Polsce, aby zaoszczędzić na wydatkach na pracowników. Niestety najczęściej robią to za pośrednictwem agencji pracy. Warunki zatrudnienia oraz wysokość pensji nie powalają. To ciekawa opcja dla osób chcących zdobyć doświadczenie zawodowe. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaucja za butelki, puszki i słoiki w Niemczech

Butelki zwrotne w Niemczech W Niemczech podczas zakupów za większość plastikowych oraz szklanych butelek, puszek oraz za niektóre słoiki pobierana jest kaucja tzw. Pfand. Jest to kolejny krok w trosce o środowisko. Kaucję za butelki puszki oraz słoiki odzyskuje się po ich zwrocie. Jakie butelki są zwrotne w Niemczech? Ile wynosi kaucja za butelki w Niemczech oraz gdzie znajdziemy butelkomaty w Niemczech? Sprawdźmy jak wygląda system kaucyjny w Niemczech! Zapraszam do zapoznania się z artykułem Kaucja za butelki w Polsce 2022 . Kaucja za plastikowe butelki, czyli jak wygląda system kaucyjny w Niemczech Ile wynosi kaucja za plastikowe butelki w Niemczech? Kaucja za butelki plastikowe w Niemczech Kaucja za plastikowe butelki w Niemczech wynosi 25 centów. Butelek przed oddaniem nie należy zgniatać. Powinny one również mieć nalepkę z kodem kreskowym. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Niemcy podczas zakupów bardzo często rezygnują ze zrywek na rzecz ekologicznych opakowań, takich jak wieloraz

Zupa kolagenowa z kurzych łapek na zdrowe stawy

Kurze łapki surowe Zupa kolagenowa z kurzych łapek ma olbrzymie właściwości prozdrowotne. Ponieważ zawiera naturalny kolagen, zalecana jest przy dolegliwościach tj. ból stawów, strzelanie w kolanach czy też zwichnięcia i złamania. Kurze łapki mogą być używane nie tylko do sporządzenia panaceum na bolące stawy tj. bulion z kurzych łapek. Niezwykle smaczna oraz zdrowa jest również galareta z kurzych łapek. Świetna alternatywa dla kolagenu z kurzych łapek to żelatyna spożywcza.  Zupa kolagenowa z kurzych łapek – właściwości Zupa kolagenowa z kurzych łapek ma dobry wpływ na nasze zdrowie: wspiera proces trawienia; ma właściwości przeciwzapalne; zawiera wapń i magnez niezbędny dla zdrowych kości; wzmacnia układ odpornościowy; wzmacnia stawy, zęby , włosy i paznokcie. Bulion z kurzych łapek może pomóc przy dolegliwościach tj.: przeciekające jelita; nietolerancja pokarmowa; bolące stawy ; słaba odporność; zły wygląd skóry, paznokci i włosów. Przepis na zupę z kurzych łapek Przepis na zup

Niemiecka emerytura w Polsce po 5 latach pracy w Niemczech – mit czy rzeczywistość

Niemiecka emerytura to jeden z głównych powodów, dla którego Polacy są zainteresowani pracą w Niemczech na niemieckiej umowie. Ile lat trzeba przepracować u naszego zachodniego sąsiada, aby dostać niemiecką emeryturę? Od czego zależy jej wysokość oraz ile emerytury dostaniemy po 5 latach pracy? To pytanie, które zadają sobie osoby śledzące oferty pracy w Niemczech. Czy naprawdę po 5 latach pracy w Niemczech przysługuje nam niemiecka emerytura? Zobacz również: Zlecenia budowlane .  Jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać niemiecką emeryturę w Polsce Aby móc otrzymać niemiecką emeryturę w Polsce , należy spełniać następujące warunki: osiągnąć powszechny wiek emerytalny obowiązujący w Niemczech; odprowadzać przynajmniej minimalne składki emerytalne tzw. gesetzliche Rentenversicherung w Niemczech (zapraszam do artykułu o Minijob , w którym znajdziecie informacje na temat składek odprowadzanych przy pracy na Basis) przez  co najmniej  minimalny okres wyczekiwania tzw. Wartezeit .  C

Thermomix – 5 tańszych odpowiedników

Thermomix to luksusowe urządzenie kuchenne pożądane przez wiele kobiet oraz mężczyzn. Robot kuchenny tm6 posiada kilkanaście funkcji, które znacznie ułatwiają gotowanie tj. krojenie, mielenie, wyrabianie ciast... Niestety wysoka cena tm sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Na szczęście świetnie sprawdzają się również znacznie tańsze urządzenia, które posiadają niemalże identyczne funkcje jak tm6. Jaki robot kuchenny możemy kupić zamiast Thermomixa? Sprawdźmy! Przeczytaj artykuł Jak kroić warzywa w Thermomix-ie przy pomocy innowacyjnej nakładki! Robot Kuchenny  Silvercrest SKMC 1200 E5  tzw. Lidlomix  Silvercrest SKMC 1200 E5   to następca Monsieur Cuisine tzw. Lidlomixa, który jako jeden z pierwszych robotów kuchennych pojawił się na rynku i miał zastąpić drogi Thermomix. Cena nowego Lidlomixa wzrosła dwukrotnie. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest to świetna alternatywa dla Thermomixa. Użytkownicy zaznaczają, że Lidlomix pod wieloma względami dorównuje tm6 . 

Jak dzwonić z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski

  Jak dzwonić z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski to dylemat wielu osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podróżowaniem do obcych krajów. Nie tylko urlop za granicą może spowodować, że zainteresują nas międzynarodowe rozmowy telefoniczne. Może to być także przeprowadzka za granicę oraz praca sezonowa lub tymczasowa w Niemczech. Życie oraz praca na emigracji wymaga od nas zdobywania dodatkowej wiedzy na tematy tj. numery kierunkowe Polski oraz Niemiec, jak i tanie rozmowy zagraniczne.  Jak dzwonić z Polski do Niemiec – numer kierunkowy na Niemcy (prefiks 0049) Jak dzwonić z polskiego telefonu komórkowego do Niemiec na telefon komórkowy lub stacjonarny Rozmowy międzynarodowe z Polski do Niemiec oraz innych krajów wymagają użycia numeru kierunkowego danego kraju. Numer kierunkowy do Niemiec to 0049 lub +49 . Jaki numer wybrać dzwoniąc z polskiego telefonu komórkowego do Niemiec? Możemy wybrać zarówno prefiks na Niemcy 0049, jak i +49.   Na co należy zwracać uwagę podcza

Jak jest po niemiecku i gdzie kupić...

Nauka niemieckiego Pieczenie ciast w Niemczech może nam przysporzyć odrobinę kłopotu. Z reguły znamy nazwy podstawowych produktów potrzebnych do upieczenia ciasta. Problem pojawia się, gdy potrzebujemy rzadko używanych składników niezbędnych do upieczenia ciasta. Nie dość, że nie wiemy, jak nazywają się po niemiecku soda oczyszczona, galaretka, czy też drożdże, to chodzimy po sklepie, jak obłąkani, nie mogąc ich znaleźć. Gdzie można kupić wspomniane produkty do pieczenia ciast? Sprawdźmy! Jak jest po niemiecku soda oczyszczona i gdzie można ją kupić Jak jest po niemiecku soda oczyszczona  Soda oczyszczona to das Natron (czyt. natron). W wielu niemieckich domach często można spotkać zapasy proszku do pieczenia, który służy także do czyszczenia. Soda jest raczej rzadkością. Jeśli poprosimy Niemca o kupno sody, może mieć on mały kłopot. Zazwyczaj coś tam słyszał na temat sody, ale nigdy nie widział. Przynajmniej ja trafiałam na takich rodzynków.  Gdzie możemy kupić sodę oczyszczoną w Ni

Jak wezwać policję w Niemczech

Wyjeżdżając do pracy w opiece często jesteśmy zdani jedynie na siebie. Aby czuć się bezpiecznym koniecznie należy znać numery alarmowe w Niemczech tj. numer na policję, pogotowie, czy też na straż pożarną. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za seniorów, nad którymi sprawujemy opiekę. Najczęściej używanym numerem alarmowym przez opiekunkę jest numer pogotowia ratunkowego w Niemczech. Zdarza się, że opiekunka musi zadzwonić na policję, czy też na straż pożarną.  Numery alarmowe w Niemczech  Numery alarmowe w Niemczech są bezpłatne . Dzwoniąc na dowolny numer alarmowy zostaniemy zapytani o dane tj.: imię i nazwisko; miejsce pobytu; w sprawie jakiego zdarzenia dzwonimy. Chociaż sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni zadzwonić na numer alarmowy, zdarzają się sporadycznie, koniecznie powinniśmy posiadać wiedzę, jak zadzwonić po policję, pogotowie, czy też straż pożarną.  Osoby pracujące w opiece z osobami cierpiącymi na demencję, którzy często są agresywni i mają tendencję

Thermomix – 3 triki podczas robienia ciasta

Thermomix to robot kuchenny, który nie tylko gotuje, szatkuje, mieli, ale także wyrabia ciasta. Osoby, które korzystają z tm6 wiedzą, jak bardzo ułatwia on wyrabianie ciasta na pierogi, ciasta kruchego oraz drożdżowego. W przeciągu 2-3 minut mamy gotowe ciasto, któremu nie dorówna żadne ciasto wyrobione ręcznie. Jedyne co musimy zrobić, to dodać do misy tm wszystkie potrzebne składniki – według instrukcji pojawiającej się na panelu tm. Trudno wyobrazić sobie, że pracę z tm6 można sobie jeszcze bardziej ułatwić. A jednak! Thermomix  –  wyrabianie ciasta drożdżowego Jak szybko wyrobić ciasto drożdżowe – tm6 Wyrabianie ciasta drożdżowego w Thermomixie zaoszczędza nam mnóstwo czasu oraz siły – wie to każdy, kto kiedykolwiek próbował wyrobić ciasto na bułki lub ciasto drożdżowe. Najpierw należy zrobić rozczyn, który musi urosnąć, następnie mozolne wyrabianie ciasta, które wymaga sporo siły w rękach. I to ciągnące się ciasto, które klei się do rąk oraz do misy, w której wyrabiamy ciasto...

Mrożenie oraz rozmrażanie chleba, bułek oraz ciasta

Mrożenie i rozmrażanie chleba oraz bułek Mrożenie chleba i bułek to dobry sposób, aby zawsze mieć pieczywo pod ręką. Mrożony chleb oraz bułki nie pleśnieją, ani nie wysychają. Jak mrozić oraz rozmrażać chleb i bułki? Specjalistami w mrożeniu pieczywa są Niemcy. To bardzo oszczędny naród. Zresztą mrożą nie tylko chleb, ale mrożenie pieczywa to specjalność każdej niemieckiej gospodyni. Gdy zamrozimy chleb, pojawia się pytanie, jak rozmrozić chleb? Rozmrażanie chleba krojonego to kwestia kilu minut. Jak rozmrozić chleb, który zamroziliśmy w całości?   Mrożenie chleba w całości Mrożenie chleba w całości Jak mrozić chleb?  Mrożenie chleba w całości polecam wieloosobowym rodzinom, gdzie spożycie chleba jest spore i jeden bochenek chleba zniknie z chlebownika w przeciągu jednego, góra dwóch dni.  Chleb można zamrozić również w całości na święta, gdy spodziewamy się większej liczby gości. W tym celu chleb wkładamy do woreczków do mrożenia, zamykamy je szczelnie i umieszczamy w  zamrażarce

Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o portalu Vinted

  Co to jest Vinted? Vinted to platforma, na której osoby prywatne mogą sprzedawać oraz kupować m.in. używaną odzież. Proces kupna oraz sprzedaży jest niezwykle prosty. Wystarczy założyć konto na Vinted, by w ciągu kilku dni pozbyć się zalegających nam w szafach ubrań lub wzbogacić swoją garderobę o ciekawe "perełki", których nie dostaniemy w żadnym sklepie z odzieżą. Co należy wiedzieć o sprzedaży produktów na portalu Vinted? Sprawdźmy! Sprawdź również asortyment, jaki posiada sklep internetowy Funito Pets.  Co można sprzedawać oraz kupować na portalu Vinted Na portalu  Vinted , wystawiane są na sprzedaż następujące produkty: odzież – damska, męska, dziecięca; obuwie ; torebki ; akcesoria tj. paski, biżuteria, szale; kosmetyki. Polski i niemiecki portal Vinted nie różnią się między sobą. Głównie wystawiana jest na nich  odzież używana , ale nie tylko. Wśród oferowanych artykułów znajduje się także tania odzież nieużywana (z metką lub bez).  Aplikacja podobna do Vinted – ni