Odśnieżanie posesji

Jak odśnieżać posesję

 
Zima zawitała do nas w tym roku późno. W końcu spadł jednak obfity śnieg. Drogowcy wzięli się za pracę. Kierowcy jeżdżą ostrożniej, a przynajmniej powinni to robić. Dzieci cieszą się, ciągnąc za sobą saneczki lub podziwiając przez okno bałwana. Dorosłym przyszło codziennie rano odśnieżać posesję. Odśnieżanie to zmora wielu osób, które chętnie ten czas spędziłyby w ciepełku.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem Termometr wewnętrzny oraz zewnętrzny – jaki wybrać

Obowiązek odśnieżania posesji oraz terenu wokół posesji

Oczywiście każdy właściciel domu musi zadbać o odśnieżanie posesji oraz terenu wokół domu. W zimowe dni wcześnie rano słychać odgłos łopat do śniegu pod większością domów. Odśnieżane są wejścia do domu, schody, ścieżki prowadzące do domu, chodniki. Robimy to w trosce o domowników, ale i z obowiązku odśnieżania, jaki na nas ciąży. Jeśli nie odśnieżymy np. chodnika koło naszego domu i dojdzie na nim do wypadku, możemy za to ponieść odpowiedzialność. Warto być tego świadomym. Należy zwrócić również uwagę na dachy, z których zwisają sople oraz zbite tafle śniegu.

Patent na odśnieżanie

Odśnieżanie to zwykła czynność. Jak odśnieżać posesję, by efekt był długotrwały? Oprócz usunięcia śniegu koniecznie trzeba użyć sól oraz domieszkę antypoślizgową. Grube kryształki soli rozpuszczają lód oraz śnieg. Domieszka antypoślizgowa, składająca się z pokruszonych skał, zapobiega poślizgnięciu się. Tak zabezpieczony teren wokół domu gwarantuje bezpieczeństwo domowników oraz przechodniów.

Praca w opiece - odśnieżanie

Czy odśnieżanie posesji podopiecznych należy do obowiązków opiekunki osób starszych w Niemczech? Do obowiązków opiekunów należy prowadzenie gospodarstwa domowego, które jest szeroko rozumiane. Dlatego warto jeszcze przed wyjazdem zadbać o dokładne określenie zakresu obowiązków opiekuna. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że będzie się na nas nakładało mnóstwo obowiązków tj. odśnieżanie, których wykonanie w trakcie czterdziestogodzinnego tygodnia pracy będzie wręcz niemożliwe. Zasadniczo możemy odmówić wykonania każdej czynności, której nie mamy zapisanej w umowie, która nie odpowiada wykonywanemu przez nas zawodowi oraz która zagraża naszemu zdrowiu, życiu i bezpieczeństwu. W opiece w Niemczech niezwykle ważna jest asertywność. Osobiście do tej pory nikt ode mnie nie wymagał odśnieżania posesji. Raz miałam posypać wejście solą, ale z tego zlecenia bardzo szybko zmyłam się z innych powodów, więc uniknęłam wykręcania się od odśnieżania. Jak zareagowałabym na polecenie odśnieżania? Szczerze mówiąc nie wiem. Myślę, że wiele zależy od tego, w jaki sposób zrobiono by to oraz od tego, co musiałabym odśnieżyć. Myślę, że odśnieżyłabym samo wejście przed domem - schody i dwa metry ścieżki do furtki. Jeśli chodziłoby od dużą powierzchnię, raczej bym odmówiła. Chociaż to też zależy od tego, jaki stosunek miałaby do mnie rodzina podopiecznej. Jeśli otrzymałabym od nich coś, co wynika z ich wolnej woli np. dodatkowy czas wolny, to myślę, że też byłabym gotowa zrobić im jakąś przysługę. Aczkolwiek należy uważać z tymi przysługami. Musi być zachowana równowaga. Żeby nie było, że za jedną małą przysługę, czynimy tych przysług tysiące do końca pobytu. 

A co wy uważacie na temat odśnieżania posesji podopiecznych?

Komentarze