Sprawdzony przepis na rewelacyjny w smaku, odżywczy bulion wołowy i 3 niemieckie dodatki, które warto znać!

Z czym Niemcy jadają bulion wołowy - popularne dodatki do bulionu wołowego w Niemczech

Zupa wołowa przyrządzona w ten sposób to nie tylko pyszny bulion wołowy, ale również soczyste, zdrowe i bogate w żelazo kawałki mięsa. Przygotowanie bulionu wołowego wymaga czasu, aby uzyskać pełny i bogaty smak. Wykorzystuje się do tego mięso wołowe wraz z kością, warzywa i aromatyczne przyprawy. Nadaje to bulionowi głębię i intensywność. Podawanie zupy wołowej z dodatkiem makaronu to popularna opcja. Poznaj przepis na bulion wołowy oraz inne tajniki niemieckiej kuchni!

Zapraszam do zapoznania się z artykułem Zupa kolagenowa z kurzych łapek na zdrowe stawy.

Rewelacyjny w smaku bulion wołowy – z czym podawać

Jakie są niemieckie potrawy, w których wykorzystuje się bulion wołowy? Jeśli ktoś lubi nowe smaki, proponujemy spróbować bulion wołowy z:
Zupa wołowa w Niemczech - z czym podać (Maultaschen)
  • Flädle. Co to jest? To naleśniki pocięte na cienkie paski;
  • Grießnockerl. Co to jest? To kluski z kaszy manny;
Bulion wołowy z kluskami z kaszy manny - jak zrobić

Można również pomieszać kuchnie polską z kuchnią niemiecką i z mięsa z zupy przyrządzić przepyszne polskie pierogi z mięsem i podać je na sposób niemiecki z bulionem wołowym.

Zupa wołowa – składniki

Co to jest gicz wołowa oraz co z niej zrobić i z czym podać

Gicz wołowa to część mięsa pochodząca z uda wołowego, która charakteryzuje się intensywnym smakiem i delikatną teksturą. Jest to jedno z najbardziej cenionych i popularnych kawałków mięsa wołowego, często używane w różnych kuchniach na całym świecie. 

Co zrobić z wołowiny - sprawdzony przepis na bulion wołowy

Mięso na bulion wołowy powinno być miękkie i soczyste, aby bulion miał bogaty smak i aromat. Najlepsze do tego celu będą chude kawałki wołowiny. Im dłużej gotuje się mięso, tym bardziej rozpływa się w ustach i dodaje intensywności bulionowi.

Jak ugotować bulion wołowy na kościach i mięsie - sprawdzony przepis babci

Kości wołowe to nieodłączny składnik bulionu wołowego. Dają one bulionowi bogaty smak i aromat oraz wzbogacają go o cenne składniki odżywcze, takie jak kolagen, żelatyna czy minerały. Najlepsze do bulionu są kości z kręgosłupa, udźca czy łopatki, ponieważ zawierają one najwięcej cennych składników. Przed dodaniem do bulionu, kości należy dokładnie umyć i osuszyć.

Aby przygotować wyśmienity bulion wołowy o bogatych wartościach odżywczych, takich jak żelazo oraz kolagen, powinniśmy użyć mięso oraz kości. Oto lista niezbędnych składników na aromatyczny bulion na kościach i mięsie wołowym:

Przepis na bulion wołowy

Co zrobić z wołowiny - sprawdzony przepis babci na bulion wołowy

Jak ugotować bulion wołowy?

Gotowanie mięsa wołowego jest proste, ale niestety bardzo czasochłonne. Mięso kroimy w grubą kostkę i gotujemy do miękkości (około 2,5-3 godziny). Pręga wołowa powinna gotować się nawet 4-5 godzin. 

Gdy mięso jest już miękkie, wrzucamy do naczynia warzywa pokrojone na duże kawałki oraz przyprawy – poza pieprzem. Całość gotujemy na wolnym ogniu kolejne pół godziny. Zupę wołową podajemy z makaronem, lub eksperymentujemy z naleśnikami, czy też z pierogami. Doprawiamy czarnym pieprzem na talerzu.

Smacznego!!!

Jeśli uważasz powyższe informacje za intersujące, udostępnij przepis na bulion wołowy znajomym w mediach społecznościowych.

Dziękujemy ❤

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są inne niemieckie potrawy z mięsa zapraszam do artykułu Trzy rodzaje mięs najczęściej jadane przez Niemców. Na niemieckich stołach króluje wołowina. Kolejne, oryginalne, bawarskie dodatki do bulionu, poznasz tutaj

Komentarze

  1. Piękne zdjęcie, czy to twoja zupa z krowy? Mam nadzieję, że smakuje równie dobrze jak wygląda!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moja, moj ty jurandzie, moja ci ona 😉 jak ja gotuje to wszystko smakuje 😋😚

      Usuń
  2. A znacie może przepis, konkretny, na typowe niemieckie Fleisch Fondue???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gotujesz mieso z koscia i warzywami i masz. Mozna kupic w sloiczku gotowy.

      Usuń
    2. Jak się gotuje wołowy rosół, to ja doskonale wiem. Ale to nie jest fondue. Gotowe to niech kupują Ci, co im się nie chce odrobinę popracować i powysilać mózgownicę. Całe swoje życie nie korzystam z gotowców. Tym razem też obyło się bez Twojej "pomocy". Przepatrzyłam internet, przerobiłam po swojemu i smakowało. A tu zapytałam, bowiem coś tak mi się obiło o uszy, że chętnie odpowiadasz i udzielasz porad....

      Usuń
    3. Wybacz. Nie jestem poradnią kulinarną, a tymbardziej psychologiczną. Jeśli masz jakiś problem poszukaj najlepiej fachowej pomocy. Spytalaś o fleisch fondue pod postem o zupie z mięsa wołowego. Pierwsze co przyszło mi do głowy to Rinderfond, czyli wywar z wołowiny, czy jak ty piszesz rosół. Nie jestem poradnią, ani wróżką i nie mogę i nie muszę wiedzieć, czy użyłaś słowa obcego pochodzenia dodając polską końcówkę, czy pytasz o coś zupełnie innego. Jestem człowiekiem logicznie myślacym i spodziewam się raczej pytań związanych z tematem. Jesteś bardzo nieprzyjemną i arogancką osobą. Też bywam bezczelna, ale raczej nie wtedy, gdy przychodzę na czyjeś podwórko i nigdy bez powodu.

      Usuń
    4. Dziwię Ci się, że piszesz w ten sposób. Owszem, Twoje podwórko, ale przecież zapraszasz na nie. Nie znasz mnie, a mówisz, że jestem arogancka? A jak nazwać usunięcie najzwyczajniej w świecie zadanego, prostego, Bogu ducha winnego, pytania? Nie miałam złego na myśli. Wystarczyło zapytać. Ale to Ty jesteś wszechnicą i chyba jednak wróżką, jeżeli zgadłaś moje (czy nie moje) intencje. A germanistyki nie studiowałam, uczę się samodzielnie i końcówki czasami mogę zmienić, choć staram się. I szczerze mówiąc, to zniechęciłaś mnie do zaglądania na wszelkie blogi, jeśli tworzą je ludzie podobni do Ciebie. Amen.

      Usuń
    5. Piszę co myślę. Jak widzisz od samego początku nie podpasowałyśmy sobie. Odnośnie tego co usunęłam- wkleiłaś reklamę firmy ubezpieczeniowej. Nie spytalaś się " co sądzicie o takim i takim ubezpieczeniu ". Prywatnym, dodatkowym, czy cokolwiek to było. Wrzucilaś coś ze swojej umowy, co nie było niczym innym, jak reklamą firmy ubezpieczeniowej. Napisane językiem czysto urzędowym itd. Nie będę się nad takimi postami zastanawiała, jakie były intencje osoby wstawiającej. Spam to spam. Nie obchodzi mnie twój stosunek do innych blogów. Natomiast odnośnie mojego- jeśli codziennie masz coś wymyślać i się czepiać to jak najbardziej nie jesteś tu osobą mile widzianą. Owszem, pomagam gdy ktoś się chce poradzić, o ile potrafię coś w danym temacie powiedzieć i ktoś faktycznie szuka rady. Osoby, ktore przychodzą tu z rządaniem odpowiedzi na każde pytanie, jakbym była alfą i omegą, z nosem poobcieranym o sufit i jakimiś wyrzutami w moim kierunku nie są tu mile widziane. Poszukaj sobie wróżki albo zapłać za poradę fachowcom z branży, zajmujących się tematem, który obecnie zgania ci sen z powiek. Adio.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że zainteresował Cię mój artykuł. Pozdrawiam. Barbara Bereżańska